Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Заупокійна літія по Тарасові Шевченку в Луцьку
НЕ ПРОСТО ЦИТУВАТИ
(оновлено)

Учора, як і щороку в день смерті Тараса Шевченка, священнослужителі і миряни обласного центру хресним ходом пройшли до пам’ятника Кобзареві і помолилися за упокій його душі. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство собору й луцького міського деканату відслужили заупокійну літію.

Архієрей виголосив проповідь, у якій, зокрема, сказав: «Ми все цитуємо Шевченка... проте справа в тому, щоб жити за його словами. Нині в Україні, як сказано в Євангелії, жниво велике, та женців мало. Тож ми, свідомі українці, маємо працювати на цій ниві так, щоб із кожним днем наближатися до мрії Кобзаря – заможної і побожної України», – зазначий високопреосвященний...

11 березня 2010 р.
Проповідь архієпископа Луцького і Волинського Михаїл 7 березня 2010 р. Світлина Юрія Павлюка
НЕ СПОКУШАЙТЕ БОГА!

«Не спокушай Господа Бога Твого!» – до цього закликав віруючих архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.

Владика зазначив, що цього дня Свята Христова Церква виносить для поклоніння Животворчий Хрест Господній. Дивлячись на нього, ми розмірковуємо над тим духовним подвигом, який здійснив Ісус Христос, постячись у пустелі 40 днів. У цьому проявляється Його людськість, бо Він, уподібнюючись людині, наостанок зголоднів і був спокушений дияволом. Тут Він зіштовхується як із фізичною спокусою – голодом, так і з духовною – владою. Однак усі диявольські спокуси долає одна відповідь: «Не спокушай Господа – Бога твого» (Мф. 4:7). Тому ми, християни, – говорить архієрей, – повинні намагатись наслідувати Христа. Найперше повинні постити, не тільки фізично, але й стримуватись духовно. У каноні Андрія Критського так і сказано: «Постившись, браття, фізично, давайте будемо...

08 березня 2010 р.
Національний університет «Острозька академія»
БІБЛІЙНА ОЛІМПІАДА

Національний університет «Острозька академія» оголосив про проведення 13 квітня ІІІ Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії». До участі запрошено учнів 1–11 класів, переможців регіональних олімпіад, які вивчають предмети духовного-морального спрямування («Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі» та ін.), а також усі бажаючі.

Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Святого Письма, виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення учнів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості, батьків про ці предмети.

Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися за тел. 03654 30597.

08 березня 2010 р.
Ікони, які, ймовірно, оновилися в с. Городище-1 Луцького районного деканату
ЗНОВУ ЧУДО?

Сьогодні настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в с. Городище-1 Луцького районного деканату священик Богдан Лисак повідомив архієпископові Луцькому і Волинському Михаїлові, що в житлі його парафіянки Віри Шпак, за її словами, першого тижня Великого посту оновились ікони. Це прості, звичайні образи Спасителя і Пресвятої Богородиці з Дитятком, які вона придбала 1975 року. Торік у хаті була пожежа, згорів навіть рушник над іконами, але вони самі лише закіптюжилися ззовні та зсередини. Днями о. Богдан відслужив молебень у цій оселі.

Владика Михаїл, зважаючи на ймовірність чуда, благословив настоятелю спостерігати за реліквіями, якщо потрібно – влаштувати відповідні дослідження, щоб підтвердити (або спростувати) факт оновлення.

05 березня 2010 р.
Преподобний Амфілохій Почаївський
СВЯТИЙ ЛІКУВАВ ПОВСТАНЦІВ

Про маловідомі факти з життя преподобного Амфілохія Почаївського повідомила минулого тижня газета «Україна молода» з посиланням на свідчення колишньої бандерівської зв’язкової, секретарки легендарного командувача штабу «УПА–Південь» Енея, а нині мешканки Почаєва Марії Антонюк, яка з дитинства знала святого.

Вона розповіла, що у березні 1945 року неподалік Почаєва чернець Йосиф (у миру Яків Головатюк) неодноразово допомагав лікувати повстанців. При цьому Йосип приховував, що він монах. Що ж до політичних поглядів старця, то М. Антонюк стверджує: «Він глибоко не вникав у ці питання, проте говорив так: «Є нація українська, і повинна бути держава українська». Звісно, про такі речі о. Йосиф міг говорити не з усіма – тільки з тими людьми із підпілля, які були з ним пов’язані і яким він найбільше довіряв. Також отець повторював: «Я весь час молюся, і моя молитва сильна. Скільки я буду жити, стільки молитимуся за тих наших дітей, що полягли, і котрі вціліли, і за тих, які страждають на засланні. Я за всіх вас молюся»...

05 березня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія Дубинки
ПИЛЬНУЙТЕ ДУШІ!

Жити у мирі з самими собою та ближніми своїми – основна тема проповіді архієпископа Луцького і Волинського Михаїла під час недільної Літургії учора в кафедральному соборі Святої Трійці. З ним співслужили декан протоієрей Микола Нецькар, інші священнослужителі.

Владика зазначив, що перше літургійне прохання до Бога розпочинається зі слів «Миром Господу помолимось», яке означає: перш ніж прийти до храму, ми повинні примиритися з усіма своїми ближніми, особливо у дні Великого посту. «Навіть якщо людина не може вам пробачити, треба першому зробити крок до примирення», – навчав архіпастир. Церква, знаючи наш слабкий духовний стан, допомагає побороти цей негатив за допомогою звичаїв, обрядів, як-от: молитви перед іконами, освячення йорданською водою. Порадою архієпископа було постійно пильнувати за станом своєї душі. Навіть якщо ви помилились у чомусь, не треба розчаровуватись; коли ж переможете себе – радійте своїм духовним подвигам...

01 березня 2010 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо