Новини
Торік десь у цю пору ми вже писали про село Новоукраїнку (історична назва Бугаї) – маленьке, щось на п’ятдесят дворів, сільце в Маневицькому деканаті. Тоді було освячено хреста на місці майбутнього храму. Згадували ми в тій публікації й про те, що відсутність Божого дому була причиною малого зацікавлення селян релігійними справами.
Ось минув рік – і в Новоукраїнці все по-новому. Бо якщо тоді її мешканці тільки мріяли про храм, то тепер мають не лише тимчасову каплицю, а й фундамент повноцінної церкви. Якщо раніше мало знали про Православ’я, то нині стараннями настоятеля священика Андрія Закидальського (маневицького декана) місцева Юріївська громада, як мовиться в Діяннях святих апостолів, у вірі живе, рухається й існує.
А ще велика новина сталася тут 31 травня: уперше за всю історію села сюди прибув православний владика. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив підмурівки майбутнього храму, заклав...
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення обласної державної телерадіокомпанії та відділення Дитячого фонду України взяв участь у марафоні «Поспішаймо робити добро» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей і 20-річчя дії Конвенції ООН «Про права дитини». Мета акції – зібрати кошти для придбання святкового одягу дітям-сиротам – випускникам загальноосвітніх шкіл області, для оздоровлення і лікування дітей, на програми «Участь у долі дітей», «Сироті – житло».
«Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили». Ці слова із Євангелія від Матфея були ключовими у виступі владики, який закликав волинян дбати про своїх дітей щодня, а про тих, які позбавлені батьківської опіки – особливо. «Якщо ваша душа наповнена любов’ю, то робити добро має бути її внутрішньою потребою», – підкреслив архієрей.
У Луцькому народному домі «Просвіта» відбувся творчий вечір-концерт «Земле, моя земле, я люблю тебе», присвячений потрійному ювілею. 30-річчя творчої діяльності відзначала професорка кафедри музичних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки Мирослава Сточанська, 25 років виповнилося студентській капелі бандуристів «Дивоструни» та 10 років концертує однойменне тріо бандуристок, яке є лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів.
З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяли участь прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко й архідиякон Микола Коць.
«Співайте Богові нашому, співайте, співайте Цареві нашому, співайте». Цей заклик псалмоспівця Давида насамперед спрямований тим, кого Всевишній наділив талантом до музики й співу, – зазначив о. Віталій, вітаючи бандуристок. «Своєю творчістю ви прославляєте Бога й Україну, тому нинішнє свято Церква не може оминути й заохочує вас до подальшої натхненної праці», – підкреслив священик, вручив ювілярам архієрейські благословенні грамоти, а зал...
28 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Горохів – парафію Вознесіння Христового у її престольне свято. У співслужінні з деканом протоієреєм Андрієм Сидором (настоятелем храму) та горохівським духовенством високопреосвященний відслужив Божественну Літургію. Владика звернувся з проповіддю до численної пастви, наголосивши: «Ісус Христос, возносячись на Небо, заповідав, що пошле усім, хто вірує в Нього, Духа Святого. Цей Дух живе у християнах, зміцнює нас. Нинішня криза є потьмаренням у душах людських, це криза передусім духовна. Тож маємо навести лад у духовному житті, а все решта додасться. Не бійтесь, а шукайте Бога, прямуйте Його дорогою, і ніяка криза не буде страшна».
Архієрей також нагородив церковними відзнаками декількох мирян, які особливо відзначилися на церковній ниві.
В Іваничах священнослужителі парафії Казанської ікони Божої Матері протоієреї Андрій (настоятель) і Василь Мельничуки на подвір’ї храму освятили десятки засобів пересування – легкові й вантажні авто, мотоцикли, скутери, велосипеди. Взагалі, освячення транспорту, або ж колісниць, як сказано у богослужебних текстах, – не дивина в Церкві. Але щоб так масово, то це, мабуть, уперше в нашій єпархії.
У проповіді о. Андрій наголосив: «Сьогодні ми просимо Всемилостивого Бога, щоб Він невидимо приставив ангелів-охоронителів до вас, щоб вони оберігали в дорозі». Насамкінець усім водіям подарували пам’ятні образки.
Отець Василь повідомив єпархіальній прес-службі, що ініціатива душпастирів про спільну молитву й освячення автотранспорту припала до душі багатьом парафіянам – власникам транспортних...
У будинку культури селища Рокині Луцького деканату районна державна адміністрація провела захід для багатодітних родин. Кілька десятків мам і тат із усього району втішалися піснями і віршиками у виконанні діточок. Утішалися вони і Божим Словом, яке доносив їм декан протоієрей Володимир Присяжнюк. «Християнська сім’я повинна бути маленькою Церквою. Роль же матері в такій громаді неоціненна. Бо зазвичай саме мама навчає діток перших азів православної віри, насамперед вона у сім’ї оберігає вогнище миру і любові», – сказав душпастир.
У заході взяв участь голова районної ради Богдан Прус та інші посадовці.
Сьогодні на черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) виступив представник Київського Патріархату протоієрей Віталій Собко. Він нагадав учасникам зібрання, що недавно було відзначено Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, проводилися різноманітні акції, спрямовані на боротьбу зі страшною хворобою. «Готуючись до засідання ВРЦ, – зазначив священик, – ми переглянули оголошення та повідомлення про заходи, розміщені в провідних інтернет-виданнях Волині. Ось кілька цитат: „Заповнивши анкету, в аптечному пункті можна буде отримати безкоштовно шприц, презерватив та серветки“; „На Театральному майдані Луцька волонтери безкоштовно роздаватимуть презервативи та листівки з буклетами, у яких пропагують безпечний та здоровий секс“; „Фонд Олени Франчук АНТИСНІД випустив новий соціальний відеоролик під назвою «Презерватив – твоя ґумова броня!» Представники фонду кажуть, що мета...
Сьогодні в облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) за участю представників релігійних організацій, голови адміністрації Миколи Романюка, радника голови облради Володимира Банади, начальників управлінь облдержадміністрації, представників громадськості та ЗМІ. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу Церкву представляв прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко.
На зібранні було порушено низку важливих питань і прийнято відповідні рішення. Зокрема, ВРЦ вирішила знову надіслати звернення до органів влади щодо заборони абортів в Україні. Цього разу – до робочої групи Міністерства охорони здоров’я з розробки та...
У день спомину про перенесення мощей чудотворця Миколая, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію двох парафій Луцького районного деканату.
У Свято-Миколаївському храмі с. Городище-1 цього дня був престольний празник. На цю нагоду громада придбала велику запрестольну ікону Ісуса Христа в яскраво оздобленому кивоті. Владика освятив образ, у співслужінні з районним деканом протоієреєм Володимиром Присяжнюком, священиком Богданом Лисаком та іншим духовенством відслужив Божественну Літургію і промовив проповідь. «Пам’ятаймо слова Святого Письма: „де Дух Господній – там свобода”, тож берімо приклад зі святителя Миколая і борімося проти рабства гріха за свободу», – сказав високопреосвященний.
Відтак архієрей побував у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Полонка, де почав оновлюватися великий давній образ Миколая Чудотворця. Тут владика теж освятив кивот для цієї реліквії разом із деканом, настоятелем парафії протоієреєм Василем Янчуком та іншими панотцями й звернувся до вірних словами напучення і підбадьорення.
У день пам’яті перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця в урочищі Прощаниця у Завидівському лісі на Іваничівщині декан протоієрей Ярослав Мельничук з духовенством району відслужив панахиду за полеглими козаками та повстанцями. Козаки загинули тут від рук поляків, а вояки УПА прощались один з одним на цьому місці, бо не знали, чи повернуться з бою. Влітку 1943-го після сутички з німцями тут поховано 47 повстанців та мешканців навколишніх сіл, що загинули в каральній акції окупантів. До радянських часів у цьому урочищі було побудовано капличку, на свято Весняного Миколая відправляли панахиду. Після осені 1939 року все це було зруйновано, але останніми роками відновлено.
Протоієрей Василь Мельничук повідомив єпархіальній прес-службі, що багато молоді, людей старшого віку з різних районів, зокрема колишніх учасників Української повстанської армії, прибуло, аби віддати шану полеглим воїнам. Отець Ярослав привітав усіх зі святом і зауважив: «Сьогодні у сивочолих...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи