Новини
У Луцькому народному домі «Просвіта» відбувся театралізовано-публіцистичний вечір «Життя – як подвиг, ім’я – як прапор», присвячений 100-річчю від дня народження Степана Бандери та Дню Героїв. На запрошення Навчально-методичного центру культури Волині та з благословення архієпископа Михаїла в заході взяли участь клірики кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку протоієрей Володимир Подолець й інші священнослужителі.
Наприкінці вечора духовенство відправило заупокійну літію по Степану Бандері та всіх, хто загинув за волю і незалежність України.
(оновлено)
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав волинську паству з нагоди престольного свята луцького кафедрального собору Святої Трійці.
7 червня Святійший владика освятив хрест у сквері навпроти Гімназії № 4. Тут будуватимуть храм Холмської ікони Божої Матері. Докладніше про цю подію – ось тут.
Наступного дня Первоієрарх очолив урочисту Божественну Літургію у Свято-Троїцькому соборі. З ним співслужили митрополит Рівненський і Острозький Євсевій, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископи Чернігівський і Ніжинський Іларіон та Кіровоградський і Голованівський Марк, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, декани єпархії, намісник Замкового монастиря Архіангелів ігумен Святополк (Канюка), інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, представники облдержадміністрації та облради, багато вірних...
Вчора у рамках візиту до Луцька Патріарх Київський і всієї Руси-України зустрівся з волинськими журналістами, привітав їх зі святом Трійці, висловивши задоволення тим, що кожного року цього дня має змогу відвідувати наш край.
Відповідаючи на запитання про ставлення Київського Патріархату до приїзду російського Патріарха Кирила в Україну, Його Святість зазначив, що цей візит можна привітати лише в тому разі, коли він сприятиме утворенню єдиної Помісної Української Православної Церкви. «Якби Предстоятель РПЦ їхав у нашу країну тільки до своєї пастви, то це б не викликало заперечень. Але він прибуває сюди, заявляючи, що не є іноземцем для України. Тобто виходить, що для нього наша країна не є незалежною державою». Для Патріарха Кирила Київ – південна столиця «русского Православия», а не українського. Тому ми розцінюємо це, як зазіхання на нашу Помісну Церкву...
Сьогодні під час Божественної Літургії у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди престольного свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет виголосив велику проповідь про дії благодаті Святого Духа у минулому та сьогоденні.
Спочатку Святійший владика нагадав походження празника П’ятидесятниці. У старозавітній Церкві то був день завершення жнив і спомину про дарування Господом Богом на горі Синай Десяти Заповідей пророкові Мойсею. В це свято Творець послав Духа Святого на апостолів, це день народження Церкви Христової.
«Минуло дві тисячі років, а ми маємо ту ж Божественну благодать, що й апостоли. Що вас привело нині до храму? Віра. А віра – результат дії Святого Духа. Хто ж сміє казати, що ми безблагодатні?!.. Ми – духовна основа незалежної України. Маємо віру – маємо й благодать. А благодать Божу ніщо не переможе», – підкреслив Первоієрарх...
Учора Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Луцька й освятив хрест на місці, де будуватимуть храм Холмської ікони Божої Матері. У Богослужінні взяли участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, місцеве духовенство, луцький міський голова Богдан Шиба, представники обласної влади, громадськості, ЗМІ, багато вірян.
Після освячення Патріарх Філарет, звертаючись до присутніх із словом, зазначив: «Цей храм важливий тим, що він буде єднати українців, які переселились сюди із Холмщини, з тими українцями, які перебувають там. І між нами, між Україною і Польщею, повинні бути дружні стосунки, бо ми християни».
Ініціаторами спорудження церкви на честь ікони Холмської Богоматері в сквері навпроти Гімназії № 4 (просп. Волі) виступило товариство «Холмщина». Це вихідці з етнічних українських земель у Польщі, яких насильно переселили по інший бік Західного Бугу. Саме вони зберегли найунікальнішу святиню – образ Холмської Богородиці. Здебільшого це люди вже похилого віку, тому хочуть залишити нащадкам пам’ять про себе і про чудотворну тисячолітню ікону Божої Матері. Храм має бути двоповерховим у традиціях української архітектури. Але перш ніж він постане, парафія на...
Напередодні Дня журналіста архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили в головному храмі області заупокійну літію по спочилих представниках ЗМІ та молебень за тих, які нині працюють на телебаченні, радіо, у друкованих виданнях й інших засобах поширення інформації. Більше п’ятдесяти журналістів дякували Богу за прожитий рік і просили сили на рік наступний.
Волинь – чи не єдина область, де за журналістів щороку правити спеціальну службу стало доброю традицією. Її започаткували 2003 року. Перший молебень за працівників засобів масової інформації відслужили в монастирі Різдва Христового, який відкрився у будівлі колишньої Луцької тюрми. Тоді ЗМІ Волині підтримали відкриття нової святині і настоятель протоієрей Богдан Гринів уперше відправив за них молебень. Згодом традиція перервалася і відродилася з приходом на волинську кафедру владики Михаїла. Відтоді між Церквою і засобами масової інформації різних форм власності й різного спрямування налагоджена тісна співпраця. Це дає можливість спрямовувати...
4 червня у Волинській духовній семінарії (ВДС) – особливий день: п’ятнадцятий випуск із часу її відновлення у лоні Київського Патріархату. Із цієї нагоди ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі й випускники у священному сані відправили Божественну Літургію у кафедральному соборі Святої Трійці та подячний молебень, який очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Нині навчальні заклади нашої Церкви перебувають у стадії реформування. Тож нинішні випускники богословського відділення (27 осіб, зокрема десятеро пресвітерів і дияконів, три ієромонахи) отримали дипломи бакалавра богослів’я. Шестеро дівчат, які закінчили регентське відділення, одержали дипломи про спеціальну освіту.
Перед учорашніми вихованцями, їхніми родичами виступили на урочистій академії у нижньому храмі собору владика Михаїл, о. Ігор Швець і викладачі. Архієрей у напутньому слові сказав: «Дехто думає, що апостоли – це тільки ті учні Христові, про яких написано в Новому Заповіті. Насправді ж ви – теж...
У Нововолинську відбувся Всеукраїнський з’їзд Суспільної служби – міжнародної благодійницької організації. На цьому зібранні, окрім численних делегатів з усіх областей, були голова координаційної ради Світового конгресу українців Ірина Ващук, голова Веукраїнської ради Надія Самуляк, голова Нововолинського осередку Марія Карпінська, заступник міського голови Ореста Охримович.
Виступити перед делегатами запросили нововолинського декана протоієрея Стефана Фульмеса. У перший день роботи форуму священик відслужив молебень і благословив з’їзд. «Цей час як ніколи потребує самоввіданості від кожного, хто любить Бога, ближнього, Батьківщину, потребує благодійності, – зазначив о. Стефан. – Христос сказав: „...Зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили“. Тож нехай Господь благословляє вашу справу».
Другого дня декан провів своєрідну екскурсію на будмайданчик місцевого собору Святого Духа. Виявилося, що делегати ще ніколи не бачили Божого дому в риштованні, а тільки храми давно зведені. До речі, в українській діаспорі Служба...
Нещодавно камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько освятив відділення гемодіалізу міжрайонної лікарні після реконструкції та штучну нирку – апарат, який очищає кров і надовго продовжує життя колись безнадійно хворим. Раніше їм доводилося їздити на процедуру до Луцька чи Ковеля. У районі є близько двадцяти недужих, що потребують цей апарат кожних кілька днів.
На освяченні був присутній головний лікар Роман Шпарик, медперсонал, хворі. Отець Володимир виголосив проповідь про важливість милосердя у християнському житті.
Учора, в Міжнародний день захисту дітей, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовенство кафедрального собору Святої Трійці були учасниками заходів, спрямованих на законодавчу заборону абортів в Україні. У нижньому храмі собору владика взяв участь у прес-конференції, яку провела голова громадської організації «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк, а пізніше на Театральному майдані Луцька очолив молебень під час протиабортної акції «Збережи і захисти життя дитини». Разом із священнослужителями нашої Церкви молились римсько-католицький єпископ Маркіян Трофим’як і греко-католицький священик о. Роман Бегей. На заході були присутні й представники УПЦ МП та протестантських спільнот, адже співорганізатором акції виступила Волинська рада Церков.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи