Митрополит Михаїл
Газети «Волинь» і «Волинські єпархіальні відомості» у травні розповіли про ветерана Другої світової війни 85-річного Володимира Єщенка, який під час визволення Луцька від нацистських окупантів не допустив зруйнування кафедрального собору Святої Трійці. І ось 65 років по тому, 28 червня, релігійна громада висловила глибоку вдячність героєві. За Божественною Літургією архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, подякувавши героєві за подвиг справжнього християнина, вручив йому нагороду – архієрейську благословенну грамоту.
Ось як розповів журналістам Володимир Єщенко про подію, що сталася 31 січня 1944 року:
– Того дня ми здобули Теремно [селище, тепер околиця обласного центру] і вже звідти вели вогонь прямою наводкою по Луцьку, в якому ще були нацисти. У стереотрубу було видно як на долоні будинки, млин, завод, далі збоку – гайок. І посеред всього цього пейзажу – красива висока будівля собору. Тоді командир нашої батареї старший лейтенант Стамбула залишив мене командувати батареєю і звелів вести вогонь...
Нині в православних церквах – чимало молоді, але цими днями юних облич у храмах було особливо багато. Адже останніми роками встановилась традиція: одержавши атестати, випускники середніх навчальних закладів спершу йдуть у церкву подякувати Богові за здобуту освіту, отримати благословіння перед тим як розпочати новий життєвий етап.
Цього року 1675 лучан закінчили навчання у школах. Найкращі з них – медалісти, лідери учнівського самоврядування, переможці різноманітних олімпіад – зібралися 26 червня в народному домі «Просвіта». З поміж інших їх привітав та благословив на доросле життя архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Того ж дня владика, декан Свято-Троїцького кафдерального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відслужили численні подячні молебні. Адже до головного храму Волині прийшли випускники п’ятнадцяти...
У Луцьку розпочалась чергова акція Українського журналістського фонду «Україна очима редактора». 34 керівники і провідних працівники основних регіональних засобів масової інформації зі всіх областей прибули на Волинь, щоб поділитися досвідом і набратися вражень.
Журналісти відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор. Тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили молебень за здоров’я трудівників пера.
У проповіді владика, зокрема, сказав: «Смислом життя людини є любов. Зростати у цьому почутті самому і побільше віддавати його ближнім – ось у чому сенс життя. Ви ж, працівники публіцистичного слова, маєте повсякчас дбати про те, аби сказане вами викривало гріх і робило із грішників – праведників». По тому високопреосвященний коротко розповів гостям Луцька про історію цього храму, їм було подаровано друковані видання Київського Патріархату.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Інституті ім. Яна Янського, що в м. Холм (Польща). Цей заклад співпрацює з Волинським інститутом ім. В’ячеслава Липинського МАУП. На наукову конференцію «Теократичність буття світу» було запрошено представників Православної, Римо- і Греко-Католицької Церков. Владика виступив із доповіддю «Громадянська релігія, нація, держава», поспілкувався з місцевим духовенством.
(оновлено)
Сьогодні священнослужителі провели хресний хід і відправили заупокійне богослужіння по кількох тисячах в’язнів, загиблих від рук енкавеесівців під мурами колишньої луцької тюрми 23 червня 1941-го року, коли німці ступили на територію України. Заупокійну молитву очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, із яким співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі собору та луцького міського деканату. У богослужінні взяли участь римо-католицький єпископ Маркіян Трофим’як, духовенство УГКЦ, луцький міський голова Богдан Шиба, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, члени братства вояків УПА, представники громадськості та ЗМІ...
(оновлено)
19 червня на запрошення обласної клінічної лікарні з нагоди Дня медичного працівника архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на святковому вечорі в Палаці учнівської молоді. Разом із деканом протоієреєм Миколою Нецкаром та іншими священнослужителями Свято-Троїцького собору владика відслужив молебень, привітав головного лікаря Івана Сидора і весь медперсонал зі святом, нагородив благословенними грамотами за активну працю на Божій ниві лікаря Василя Іщука й аптекарку Людмилу Ніколаєву.
Того ж дня в домі «Просвіта» селища Іваничі відбулись урочисті заходи із цієї ж нагоди. Як повідомив прес-службу єпархії протоієрей Василь Мельничук, привітати медиків району прибули декан протоієрей Ярослав Мельничук разом із настоятелем місцевої парафії...
(оновлено)
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Володимирі. Тут у соборі Різдва Христового він освятив новий престіл і відправив Божественну Літургію у співслужінні з міським деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем, настоятелем собору протоієреєм Миколою Удудом, іншим духівництвом.
Численним вірянам високопреосвященний виголосив змістовну проповідь. «Християнська істина настільки велика, що дається людині наче на виріст. Ми повинні постійно зростати в ній. Ознака живої душі – це прагнення до досконалості: ми постійно рухаємося до святості, до більшої чистоти, і це прояв того, що душа наша живе. Храм це наче Небо в мініатюрі, аби ми хоч трохи уявили собі через сприймання тілесними очима, ту красу, що Господь приготував праведникам на Небесах. Ось і ваша громада вирішила придбати новий, ще кращий престіл. І це дуже правильно, бо в Божому домі все має бути найкраще: і шати, і розпис, і спів... Але найголовніше при цьому, що зовнішнє прикрашання повинно спонукати до роботи над своєю душею, над її красою. Так працюючи над собою, зростаємо у Господі, зростаємо в осягненні...
(оновлено)
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав волинську паству з нагоди престольного свята луцького кафедрального собору Святої Трійці.
7 червня Святійший владика освятив хрест у сквері навпроти Гімназії № 4. Тут будуватимуть храм Холмської ікони Божої Матері. Докладніше про цю подію – ось тут.
Наступного дня Первоієрарх очолив урочисту Божественну Літургію у Свято-Троїцькому соборі. З ним співслужили митрополит Рівненський і Острозький Євсевій, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископи Чернігівський і Ніжинський Іларіон та Кіровоградський і Голованівський Марк, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, декани єпархії, намісник Замкового монастиря Архіангелів ігумен Святополк (Канюка), інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, представники облдержадміністрації та облради, багато вірних...
Учора Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Луцька й освятив хрест на місці, де будуватимуть храм Холмської ікони Божої Матері. У Богослужінні взяли участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, місцеве духовенство, луцький міський голова Богдан Шиба, представники обласної влади, громадськості, ЗМІ, багато вірян.
Після освячення Патріарх Філарет, звертаючись до присутніх із словом, зазначив: «Цей храм важливий тим, що він буде єднати українців, які переселились сюди із Холмщини, з тими українцями, які перебувають там. І між нами, між Україною і Польщею, повинні бути дружні стосунки, бо ми християни».
Ініціаторами спорудження церкви на честь ікони Холмської Богоматері в сквері навпроти Гімназії № 4 (просп. Волі) виступило товариство «Холмщина». Це вихідці з етнічних українських земель у Польщі, яких насильно переселили по інший бік Західного Бугу. Саме вони зберегли найунікальнішу святиню – образ Холмської Богородиці. Здебільшого це люди вже похилого віку, тому хочуть залишити нащадкам пам’ять про себе і про чудотворну тисячолітню ікону Божої Матері. Храм має бути двоповерховим у традиціях української архітектури. Але перш ніж він постане, парафія на...
Напередодні Дня журналіста архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили в головному храмі області заупокійну літію по спочилих представниках ЗМІ та молебень за тих, які нині працюють на телебаченні, радіо, у друкованих виданнях й інших засобах поширення інформації. Більше п’ятдесяти журналістів дякували Богу за прожитий рік і просили сили на рік наступний.
Волинь – чи не єдина область, де за журналістів щороку правити спеціальну службу стало доброю традицією. Її започаткували 2003 року. Перший молебень за працівників засобів масової інформації відслужили в монастирі Різдва Христового, який відкрився у будівлі колишньої Луцької тюрми. Тоді ЗМІ Волині підтримали відкриття нової святині і настоятель протоієрей Богдан Гринів уперше відправив за них молебень. Згодом традиція перервалася і відродилася з приходом на волинську кафедру владики Михаїла. Відтоді між Церквою і засобами масової інформації різних форм власності й різного спрямування налагоджена тісна співпраця. Це дає можливість спрямовувати...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи