Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

Освячення меморіальної дошки. Світлина з сайта Volynnews.com
20-РІЧЧЯ РУХУ

Учора священнослужителі нашої єпархії взяли участь у святкуванні 20-річчя створення на Волині Народного Руху України за перебудову. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на урочистій академії в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка, а перед тим клірик кафедрального собору Святої Трійці священик Сергій Медвєдєв із благословення владики освятив меморіальну дошку на приміщенні театру ляльок, де цього дня 1989 року відбулася регіональна установча конференція організації.

20 серпня 2009 р.
Архієпископ Михаїл благословляє учасників змагань МНС. Світлина прот. Віталія Собка
НЕХАЙ БОГ БЛАГОСЛОВИТЬ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на запрошення начальника Головного управління МНС України у Волинській області генерал-майора служби цивільного захисту Володимира Грушовінчука взяли участь в урочистому відкритті змагань за Кубок України з пожежно-прикладного спорту. Під час заходу, який відбувся на базі спротивного комплексу волинського підрозділу МНС, духовенство відправило молебень, владика виголосив вітальне слово, благословивши добрі наміри організаторів та учасників змагань зі всіх регіонів України, а також окропив присутніх освяченою водою.

06 серпня 2009 р.
Хресний хід у Києві. Світлина прот. Віталія Собка
ТОРЖЕСТВО КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

28 липня – день рівноапостольного великого князя Володимира і свято Хрещення Руси-України.

У Патріаршому Володимирському соборі відправили Божественну Літургію, після якої відбувся велелюдний хресний хід до Володимирської гірки, де височить пам’ятник хрестителю нашого народу. На чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом урочиста хода усіх єпископів, близько 1500 священиків, дияконів і 15 тисяч мирян Української Церкви (дані сайта Cerkva.info) пройшла бульваром Шевченка, вулицею Володимирською, повз стіни Софії Київської та Золотоверхої Михайлівської обителі. Протяжністю, кількістю учасників хресний хід перевершив усі попередні церковні заходи в столиці. Під монументом рівноапостольному Володимирові було звершено молебень...

30 липня 2009 р.
ЗАГОЮВАТИ РАНИ

Цими днями минає сумна дата: у липні 1943 року в нашому краї настав пік подій, що ввійшли в історію як «волинська трагедія»: масові вбивства цивільних українців і поляків членами польських і українських воєнізованих формувань. І хоча Сейм Польщі нещодавно назвав це етнічною чисткою і геноцидом польського населення, однак сучасні українці й поляки, які нині проживають на Волині, усвідомлюють спільну вину і нехристиянське поводження обох сторін того кривавого конфлікту. Тяжку спадщину стосунків двох народів слід полишити історії, а нині будувати спільне життя двох вільних народів...

30 липня 2009 р.
Освячення нового храму Великомучениці Катерини у луцькому Василівському жіночому монастирі. Світлина прот. Віталія Собка
ЧЕРНИЦЯМ, ЮНАЦТВУ, ВСІМ ПРАВОСЛАВНИМ

Ще в XIII ст. на місці, де нині стоїть кафедральний собор Святої Трійці, діяв православний монастир Святителя Василія Великого. Протягом століть тут були різні сакральні споруди, різних Церков. І ось лише за наших часів, коли собор та прилеглі будівлі – в користуванні Української Православної Церкви Київського Патріархату, коли керуючий єпархії – архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, кілька років тут знову служить Богові Василівський монастир. Він міститься у напівкруглій будівлі одразу за Свято-Троїцьким собором (вхід зі сторони соборного вівтаря). А віднині ігуменя Марія (Ігнатенко) й інші черниці матимуть свій храм, який сьогодні владика освятив на честь Великомучениці Катерини та відправив у ньому першу Божественну Літургію.

Катерининською монашу церкву названо невипадково. Великомученицю, яка постраждала за Христа в єгипетській Олександрії на початку IV ст., здавна вважають покровителькою дівчат і вагітних жінок...

24 липня 2009 р.
Під час святкового віча. Світлина прот. Віталія Собка
ПАМ’ЯТАЙМО І ПИЛЬНУЙМО

Учора на Замковій площі Луцька відбулося святкове віче з нагоди 20-ї річниці створення Народного руху України за перебудову і першого велелюдного демократичного мітингу в місті, що став громадянським виступом лучан до волі та незалежності.

На вічі було надано слово архієпископові Луцькому і Волинському Михаїлові. Відправивши з духовенством кафедрального собору Святої Трійці молебень за Україну, владика зокрема сказав: «Чи була б нинішня релігійна свобода, у тому числі діяльність Київського Патріархату, якби не тодішні мітинги? Чи була б незалежність України, якби не Народний рух? Насамперед не забуваймо, що все це – дар Божий. Але сьогодні треба пильнувати, щоб під виглядом свободи віросповідань дехто не спробував заперечити і Київський Патріархат, і українську незалежність. Маємо пильнувати те, що дарував нам Господь».

24 липня 2009 р.
Новозбудований храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Ладинь Любомльського деканату
НОВИЙ, УКРАЇНСЬКИЙ ХРАМ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Ладинь Любомльського деканату. З ним співслужили декан і настоятель парафії священик Віктор Возняк та інші священнослужителі. У проповіді під час Богослужіння владика наголосив на важливості богослужінь рідною, зрозумілою мовою.

У цьому селі та приписному селі Пустинка досі храмів не було. Нині ж за підтримки кримського підприємця Анатолія Власюка, вихідця із Ладиня, громада звела Божий дім. Місцевий житель Петро Дорош подарував дзвони. Першому з них архієрей вручив орден Миколи Чудотворця, другому, а також голові сільради Юрію Вітрукові та багатьом іншим – благословенні грамоти за ревну працю на Господній ниві.

23 липня 2009 р.
Храм Апостолів Петра й Павла в Голобах Ковельського районного деканату. Світлина Богдана Лащенка
ЦЕРКВА, СХОЖА НА АПОСТОЛІВ

Учора, у день славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Петро-Павлівський храм у селищі Голоби Ковельського районного деканату. У XVII–XVIII століттях тут було споруджено розкішний маєток поміщиків Вільг. Дорога до садиби пролягала через масивну арку, увінчану надбрамною домовою церквою. Згодом арку перепланували, так що утворився двоповерховий дім. Його використовували під дитячий будинок, потому чимало років приміщення простояло пусткою. І ось громада Київського Патріархату, що раніше молилася в тимчасовому храмі (дві кімнати дитсадка), тепер має повноцінний Божий дім. Зусиллями парафіян і меценатів обладнано перший поверх як нижній ярус церкви (колишню надбрамну частину буде відреставровано як верхній храм). Оригінальний іконостас, у якому поєднується традиційність і сучасний стиль, спроектував і виготовив настоятель парафії священик Андрій Сех. У селищі діють храми Московського Патріархату, Римсько-Католицької Церкви, є протестантські громади трьох течій. Однак така конфесійна розмаїтість ні в чому не стояла на перешкоді: серед протестантів були охочі допомагати в реставрації приміщення...

13 липня 2009 р.
Збори деканів Волинської єпархії. Світлина прот. Віталія Собка
ЗБОРИ ДЕКАНІВ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл провів у нижньому храмі Троїцького кафедрального собору збори деканів. Розглядали поточні питання церковного життя, було проаналізовано діяльність нашої єпархії, владика відповів на низку запитань, приймав пропозиції та зауваження благочинних. Зокрема, архієрей наголосив на необхідності зосередити особливу увагу настоятелів парафій на роботі з дітьми і молоддю, застосовуючи ті форми праці й служіння, які є зрозумілими для них.

10 липня 2009 р.
Храмове свято в Цумані. Світлина Сергія Нарольського
МИ ВСІ – ПРЕДТЕЧІ

Багато осіб прославила Христова Церква, багато імен у церковному календарі. Та це переважно дати смерті, знайдення і перенесення мощей і т. ін. А народження – Різдво – відзначаємо лише трьох осіб священної історії: Ісуса Христа, Богородиці та Йоана Предтечі, або ж Йоана Хрестителя.

Сьогодні, на Різдво цього великого пророка, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розділив радість престольного свята з парафіянами селища Цумань. Предтечинська церква – головний храм Цуманського деканату. Його настоятель декан протоієрей Тарас Манелюк та інші священики благочиння співслужили з владикою під час Божественної Літургії. На Відправі високопреосвященний виголосив велику проповідь.

«Ми всі – свого роду Предтечі, – сказав архієрей. – Бо ми несем у мирське життя головну ідею Християнства – любов. Якщо православний сповнений любові – до рідних, до сусідів, колег, до знайомих і незнайомих, – то про такого скажуть: це справжній православний. І так він може...

07 липня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо