Митрополит Михаїл
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення командування Луцького прикордонного загону зустрівся з головою Державної прикордонної служби України Миколою Литвином під час його робочої поїздки на Волинь для перевірки стану облаштування українсько-білоруського кордону. 1 жовтня владика разом із головним прикордонником побував на пунктах пропуску «Самари», «Доманово» та в однойменних відділах загону, що на території Ратнівського деканату, оглянув інфраструктуру та обговорив з ним питання співпраці Церкви й Прикордонної служби.
(оновлено)
30 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято парафії Мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Церкву на честь цих святих зведено на території Луцького біотехнічного інституту. Під час урочистої Божественної Літургії і традиційного хресного ходу навколо храму з владикою співслужили старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, настоятель священик Андрій Ротченков та інші священнослужителі.
Того дня храмовий празник відзначили й у с. Трубки Іваничівського деканату. Богослужіння відправили помічник декана протоієрей Андрій Мельничук, настоятель священик Сергій Мельничук і місцеве духовенство. До свята громада придбала новий жертівник, тож о. Андрій освятив його, а в проповіді закликав завжди пам’ятати й наслідувати велику віру покровительок парафії і молитись до Божих угодниць із проханням про заступництво.
(оновлено)
Парафія Святителя Йоана Золотоустого діє у Луцьку десятий рік – поки що у пристосованому приміщенні, наданому керівництвом школи-інтернату. Директор Анатолій Дудич постійно тримає в полі зору духовне виховання питомців, тож його учні – постійні парафіяни Золотоустівської церкви, ходять сюди щодня і щосвята цілими класами. Як і діти з навколишнього масиву, відвідують вони і недільну школу, організовану цього року (старша і молодша групи). До слова сказати, вчителька цієї школи регентка церковного хору Наталя Шавула викладає основи християнської етики в інтернаті.
Четвертий рік споруджується тут новий, великий храм – теж на території школи-інтернату. Серед його фундаторів – покійний Степан Іванісік, його родина, зокрема дочка – директор цегельного заводу № 2 Людмила Линник, а також Олександр і Тетяна Пилиповці, директор Луцькводоканалу Іван Корчук та головний інженер Сергій Строк, директор Луцького автозаводу Володимир Гунчик, Наталія Ібрагімова, Любомир Ковалишин, Віктор Тивонюк та чимало інших. Були благодійники і в надбанних хрестів...
(оновлено)
Є немало сіл на Волині, де церковне розділення спричинило зведення двох храмів в одному селі – Київського та Московського Патріархатів. А ось у невеликій Вільхівці Горохівського деканату вже є одна церква УПЦ КП, але громада вирішила спорудити ще одну.
Річ у тім, що дерев’яна церковця, яка постала ще 1782 р., не завжди вміщає усіх бажаючих. Окрім того, в селі діє баптистський дім молитви сучасної архітектури. Тому неподалік старої святині у червні цього року почалося будівництво нового, великого храму. Стараннями всієї громади, зокрема молодих парафіян, голови приватно-орендного підприємства «Україна» Григорія Шеремети, вже змуровано підвалини. Тож настоятель вільхівського Свято-Воздвиженського храму протоієрей Василь Луньо запросив архієпископа Луцького і Волинського Михаїла на освячення фундаменту і закладення пам’ятної капсули в нього...
(оновлено)
У читачів нашого сайта ще на слуху повідомлення прес-служби єпархії про освячення хреста на місці зведення храму Воздвиження хреста Господнього у Нововолинську (березень 2007-го) та освячення памятної капсули у його фундаменті (травень 2008-го). А ось 26 вересня цього року архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем парафії протоієреєм Віталієм Голяном та іншим духівництвом вже й освятив церкву.
Під час урочистої Божественної Літургії владика виголосив проповідь, у якій, зокрема, наголосив на важливості Церкви – і як громади, і як споруди – у справі нашого спасіння. Серед багатьох вірян у Богослужінні взяв участь міський голова Віктор Сапожніков.
Високопреосвященний нагородив благословенною грамотою парафію в цілому і сімох найбільш активних парафіян, зокрема Ларису Данилів. Двох мирян, які зробили найбільші фінансові пожертви, нагороджено орденами: Рівноапостольного князя Володимира – Володимира Голяна, орденом...
(оновлено)
Майже вся Холмщина і все Підляшшя – українські етнічні території потойбіч Західного Бугу – нині належать Польщі. Внаслідок примусового переселення наприкінці 40-х рр. ХХ ст. холмщаки й підлящуки – вже вкотре за багатостраждальну історію краю – втратили рідні землі. Переважна більшість їх після поневірянь Радянським Союзом оселилися на Волині – «поближче до дому». Тут же, на Волині, опинилась і найбільша святиня їхньої малої батьківщини – чудотворна Холмська ікона Божої Матері. Це і велика святиня всієї Руси-України, адже цей образ – найстаріший і один з найшанованіших у нашій Вітчизні. Оригінал знаходиться на довічному зберіганні в Музеї волинської ікони. Але вихідці із Забужжя, їхні діти й онуки та всі волиняни давно плекали мрію спорудити храм на честь знаменитого образа.
Втілити бажане взялися настоятель парафії Холмської Богоматері в Луцьку протоієрей Михайло Онищук, активісти Товариства «Холмщина» та чимало інших небайдужих. Цього року на Трійцю Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив місце на побудову святині: у сквері навпроти гімназії...
Учора декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистому зібранні у луцькому народному домі «Просвіта» з нагоди 70-річчя провідної газети нашої краю «Волинь». Вітаючи колектив видання з ювілеєм, о. Микола повідомив, що архієпископ Луцький і Волинський Михаїл нагородив редакцію часопису благословенною грамотою за вагомий внесок у розвиток духовності волинян і за заслуги перед Церквою. Відзнаку було вручено головному редакторові Степану Сачукові разом із цінним дарунком – іконою рівноапостольних...
На Успіння Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський одвідав громаду с. Буркачі Горохівського деканату в її храмове свято. Владика разом із деканом протоієреєм Андрієм Сидором, настоятелем парафії священиком Михайлом Стрільчуком та іншими священнослужителями відправив Божественну Літургію, під час якої виголосив велику проповідь.
Архієрей, зокрема, сказав: «Успіння Богородиці – це день відходу Її з цього світу. Чому ж ми відзначаємо цю подію як свято? Чи не природніше б сумувати, відзначати це як жалобний день, як звичайно за народними звичаями? Насправді ж Успіння є днем святим, днем світлим, бо нагадує нам про Діву Марію як нашу заступницю, на Небесах, молільницю за нас перед Всевишнім. Саме слово Успіння не містить згадки про смерть як кінець шляху людини; воно засвідчує нашу віру в те, що зі смертю плоті людина лише наче засинає, переходить в інший світ. Тож сьогоднішнє свято змушує нас ще раз задуматися про наше майбутнє, кожного з нас: що станеться з нами після відходу на той світ?..
На території Замкового чоловічого монастиря Архангелів, що по вул. Кафедральній, 16, розкопали одне з поховань розстріляних 22–23 червня 1941 року в’язнів Луцької тюрми. Ексгумаційні роботи проводять фахівці підприємства «Доля» і представники департаменту культури та збереження історичної спадщини міської ради, кримінальні експерти. 21 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл долучився до прес-конференції, яку провели просто на місці розкопок, та ознайомився з процесом екскумації останків жертв тоталітарного режиму.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія, кафедральний собор Святої Трійці висловили міському голові Богдану Шибі щиросердечне співчуття з приводу тяжкої втрати – смерті матері Катерини. Нехай милосердний Господь упокоїть її душу в оселях праведних, «де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне».
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи