Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Відпустовому свято в с. Лосятин Тернопільської обл. (мала батьківщина архієпископа Луцького і Волинського Михаїла). Світлина Юрія Павлюка
У РІДНОМУ СЕЛІ

У Неділю святих жінок-мироносиць архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у відправі Божественної Літургії в Михайлівському храмі с. Лосятин Тернопільської області (мала батьківщина владики) з нагоди відпустового свята. Під час Служби Божої архієрей виголосив проповідь, закликавши вірян завжди перебувати в мирі зі своїми ближніми, не тільки з однодумцями, а й, наприклад, із християнами інших конфесій.

До Богослужіння, яке очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, долучилися також кілька священнослужителів із Волинської єпархії, які родинно пов’язані з Лосятином.

20 квітня 2010 р.
Хресна хода в Іваничах від храму Казанської ікони Божої Матері до Кургану слави загиблим воїнам УПА. Світлина Тетяни Мельничук
ПАМ’ЯТЬ І МОЛИТВА

В Іваничах відправили панахиду та провели мітинг на Кургані слави загиблим воїнам УПА. Цей захід традиційно проводять тут у третю неділю після Пасхи. Хресну ходу від храму Казанської ікони Божої Матері до Кургана слави й заупокійне богослужіння очолив настоятель парафії протоієрей Андрій Мельничук. У слові він зазначив: «На цьому місці ми повинні не тільки згадувати про героїв, а й молитись за них. Бо пам’ять без молитви є даремною».

У поминальному заході взяло участь багато людей. Зокрема, голова райради Людмила Лазаренко, селищний голова Віктор Вілентко, перший заступник голови РДА Олесь Бик.

20 квітня 2010 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина протоієрея Віталія Собка
НАСТАНОВА КОЗАКАМ

У с. Пляшева Рівненської обл. на території меморіального комплексу «Козацькі могили» відбулася посвята у козаки 70 студентів Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» та Луцького педагогічного коледжу. На запрошення отамана козацької організації Романа Карпюка в цьому урочистому заході взяв участь старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Душпастир виступив зі словом, у якому зазначив, що козаки повинні виховувати в собі такі зальнолюдські риси як любов, чесність, порядність. Де б не були козаки, найперше вони повинні залишатися вірними Богові й Україні. Наприкінці о. Олександр окропив усіх присутніх освяченою водою.

19 квітня 2010 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина протоієрея Віталія Собка
РАДІСТЬ ДІТЯМ

У луцькому будинку культури відбувся підсумковий благодійний захід «Подаруймо онкохворим дітям радість життя!». На запрошення міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний виступив зі словом, наголосивши на необхідності проведення таких акцій, щоб вони пробуджували людей до активніших дій милосердя, допомоги цим дітям. Священик підкреслив: «Ми повинні допомагати таким знедоленим не лише матеріально, а й моральною підтримкою, своєю поведінкою, роботою, згуртовуючи навколо цієї проблеми якомога більше людей».

До заходу долучились також й інші представники нашої Церкви: музичне привітання хворим дітям підготували вихованці Центру християнського виховання дітей і молоді.

18 квітня 2010 р.
Архієпископ Михаїл приймає відзнаку лауреата Першої волинської незалежної премії за вищі професійні та громадські досягнення «Людина року Волинського краю ‘2009». Світлина протоієрея Віталія Собка
РОБИТИ ДОБРО

Учора у Волинському академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбулась церемонія нагородження лауреатів Першої волинської незалежної премії за вищі професійні та громадські досягнення «Людина року Волинського краю ‘2009». На запрошення дирекції конкурсу архієпископ Луцький і Волинський взяв участь у цьому урочистому заході, де було оголошено, що владика – переможець у номінації «Гуманна справа року» за активну участь у Різдвяному благодійному телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям».

Владика прийняв нагороду й виступив зі словом удячності, зазначивши, що зворушений відзнакою, хоча свої благодіяння не афішує. «Ця нагорода більше належить усім вам, ніж мені, адже Церква робить добрі справи завдяки жертводавцям. Дякую усім за благі діла, за пожертви. Хай ваші руки наповнюються земними дарами! Діліться ними з ближніми своїми!», – закликав архієрей.

18 квітня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із духовенством вітає Волинське училище культури і мистецтв із 50-річчям. Світлина протоієрея Віталія Собка
МИСТЕЦЬКИЙ ЮВІЛЕЙ

З нагоди 50-річчя створення Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка відбувся творчий звіт колективів цього навчального закладу. На запрошення дирекції архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із духовенством кафедрального собору Святої Трійці побував на заході і привітав колектив із ювілеєм. Зокрема, владика, нагадавши присутнім, що Церква, яка піклується про людські душі, веде їх до Бога, з вдячністю відзначає внесок викладачів та вихованців училища за творчі доробки, що допомагають людям пізнавати красу та багатогранність душі. Архієрей, дякуючи за співпрацю, побажав працівникам культури «здоров’я, творчих здобутків, успіхів у процвітанні української культури та духовності, глибокої віри, яка допомагає долати всі...

17 квітня 2010 р.
Протоієрей Олександр Безкоровайний. Світлина протоієрея Віталія Собка
ВІДСЛУЖИТИ Й ПОВЕРНУТИСЬ

У Волинському обласному військовому комісаріаті провели урочистий мітинг, присвячений весняному призову на Волині. На запрошення військового комісара Віталія Чухрая старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний виступив із вітальним словом, побажавши шістдесятьом майбутнім солдатам «Господнього благословення, здоров’я, мудрості у вчинках, мудрих керівників, легкої служби і найшвидшого повернення додому». Священнослужитель прочитав молитву перед початком усякого доброго діла, адже, за його словами, «служба в армії – то добре діло». Окропивши призовників освяченою водою, о. Олександр також подарував їм образки Великомучениці Варвари.

17 квітня 2010 р.
Протоієрей Михайло Бучак. Світлина Леоніда Максимова
«ШУКАЙМО ІСТИНУ РАЗОМ!»

Під такою назвою стартував новий проект в ефірі інтернет-телебачення на сайті «Волинські новини» (Volynnews.com). Як повідомив головний редактор видання Юрій Ричук, «то була наша спільна ідея з протоієреєм Михайлом Бучаком, бо, на мою думку, – це один із найкращих мені знайомих священиків, який може вести гарну і змістовну розмову з інтернет-глядачами».

Капелан Волинського національного університету імені Лесі Українки, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці у с. Маяки Луцького районного деканату, зокрема зазначив, що суть програми полягає в ознайомленні людини з християнським світом, православними вченням і традицією. Мета проекту: через запитання-відповіді шукати спільну точку зору священика та користувачів мережі на оснвові Православної Церкви. Адже у Святому Письмі сказано: «...І пізнаєте істину, і істина визволить вас» (Ін. 8:32). Тому, підкреслив о. Михайло, саме пізнання істини веде людину до справжнього щастя».

Передача виходитиме в ефір щосереди о 16.00.

17 квітня 2010 р.
Сайт Національної експертної комісії з питань захисту суспільноїморалі (Moral.gov.ua)
ПРИКЛАД І ЗАКОН

Завершується обговорення проекту Закону «Про внесення змін до Закону України ”Про захист суспільної моралі“», який запропонувала Національна експертна комісія з питань захисту суспільноїморалі (Moral.gov.ua). Цей документ викликав широкий відгомін у нашому суспільстві.

Комісія пропонує заборонити проведення видовищних заходів та обіг будь-якої продукції, що пропагують війну, тероризм, інші прояви злочинної діяльності, національну, расову та релігійну ворожнечу, неповагу до національних і релігійних святинь, фашизм, вживання токсичних, наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління, насильство і жорстокість, проституцію, звідництво, торгівлю людьми, створення та поширення продукції порнографічного характеру, приниження душевнохворих, людей літніх або з фізичними вадами (каліцтвом) тощо. Також у проекті Закону передбачено заходи захисту дітей від негативного впливу продукції, забороненої чи обмеженої до обігу на території України, популяризування загальнолюдських цінностей, духовних і культурних...

15 квітня 2010 р.
Владики Михаїл (справа) і Симеон відправляють заупокійну літію біля Генерального консульства Польщі в Луцьку по загиблих Президенту Леху Качинському та іншим високоповажним особам. Світлина прот. Віталія Собка
СПІВЧУТТЯ ПОЛЯКАМ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, який перебував у нашій єпархії з офіційним візитом, висловили найщиріші співчуття генеральному консулу пану Томашеві Яніку з приводу трагічної загибелі в авіаційній катастрофі під Смоленськом Президента Леха Качинського та інших високоповажних осіб, серед яких і духовні особи – православний архієпископ Мирон (Ходаковський), католицький єпископ Тадеуш Плоскі та інші.

Владики Михаїл і Симеон залишили запис у жалобній книзі Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку і разом із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом та священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці відправили тут заупокійну літію.

Слова співчуття архієпископ висловив також у короткому інтерв’ю Люблінській телерадіокомпанії, зазначивши, що «біль наших сусідів є і нашим болем. Тому ми просимо у своїх молитвах, щоб Господь укріпив польський народ у цей особливий час випробування. Нехай жоден народ не зазнає такої великої трагедії».

13 квітня 2010 р.
1-10  11-20  21-29
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо