Новини
30 травня 2006 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл і канцлер єпархії протоієрей Микола Цап взяли участь в урочистостях з нагоди Дня прикордонника та 15-річчя утворення прикордонних військ України. Вітаючи особовий склад Луцького прикордонного загону зі подвійним святом, владика благословив їхнє нелегке служіння і провів аналогію щодо діяльності Церкви Київського Патріархату і прикордонників: і українська Церква, і українські прикордонники постали зі здобуттям Україною незалежності. І якщо завдання військових охороняти кордони Батьківщини, то Київський Патріархат оберігає кордони українських християнських душ, молячись за них і за всю країну...
29 травня 2006 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Хрест, який встановили на місці майбутнього храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Гайове Ківерцівського деканату. У Богослужінні взяли участь декан протоієрей Олег Ткачусь, настоятель громади священик Олександр Вронський, місцеві священнослужителі, представники влади, парафіяни.
Після освячення владика звернувся до присутніх із проповіддю про будівництво храму Божого. Він зазначив, що християни будують церкву, щоб у ній «спасати душу, творити спільну молитву, просити благословення для себе й ближніх, свого села й України». Тому громаді необхідно не вагаючись прикладати всі зусилля для спорудження святині, дякуючи Богові за сприятливий час, коли не руйнуються храми, а є Його благословення споруджувати їх.
22 травня 2006 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі та віряни кафедрального собору Святої Трійці з нагоди свята Перенесення мощей святителя і чудотворя Миколая з Мир Лікійських у м. Бар помолилися перед його пам’ятником біля Луцької міської ради. У молитві до покровителя обласного центру взяли участь голова міста Богдан Шиба, представники влади й громадськості. Щороку цього дня після Божественної Літургії в Свято-Троїцькому соборі православні хресним ходом з частинкою мощей угодника Божого приходять до пам’ятника, дякуючи за могутнє заступництво.
20 травня 2006 р.
Волиняни вшановують одну з найбільших святинь Християнства – мощі великомучениці Варвари. 15 травня на межі Волинської і Рівненської областей їх передав єпископові Михаїлу митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. Першу зупинку в Луцьку кортеж зі святими мощами зробив на Київському майдані поблизу облдержадміністрації. Там на великомученицю Варвару чекали усі священнослужителі міста та багато прочан. Перед головним адміністративним будинком області владика Михаїл із духовенством відправили акафіст святій Варварі, за яким молились про благополуччя краю. Звідти раку з мощами святої хресним ходом провели до Свято-Троїцького собору, зробивши коротку зупинку ще на Театральному майдані, де теж відправили молебень.
У собор гробницю вносила група священиків, адже вона виявилася неймовірно важкою. Мощі поставили в центральній частині храму та розпочали Богослужіння, яке не припиняється впродовж усього перебування святині у головному волинському храмі...
18 травня 2006 р.
13–14 травня в Житомирі проходив Всеукраїнський семінар-практикум «Організація роботи духовної недільної школи». З благословення Святійшого Патріарха Філарета організаторами заходу виступили Синодальне управління у справах молоді та недільна школа при Житомирському Свято-Михайлівському кафедральному соборі.
В роботі семінару взяли участь представники Волинської єпархії – Наталія Ротченкова та Оксана Цап, викладачі Центру християнського виховання дітей та молоді, що в Луцьку. Вони знайомилися...
17 травня 2006 р.
У селі Коршів Луцького районного деканату вшанували уславленого командира-упівця – полковника Юрія Стельмащука (Рудого). Під його керівництвом повстанці здобули низку звитяжних перемог у боях з фашистами.
Біля пам’ятного знаку в рідному для героя селі настоятель місцевої Хрестовоздвиженської парафії протоієрей Сергій Січкар і настоятель громади Архістратига Михаїла в с. Гірка Полонка протоієрей Володимир Присяжнюк відправили панахиду. За поминальним Богослужінням молилися члени крайової...
10 травня 2006 р.
Волинська єпархія Київського Патріархату відзначає 40-річчя єпископа Луцького і Волинського Михаїла. З нагоди ювілею у кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку відправили святкову Божественну Літургію, під час якої молилися 6 архієреїв, близько 230 священнослужителів, представники влади, громадськості, багато вірян. В академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулася урочиста академія, де преосвященного вітали ієрархи сусідніх єпархій, духовні лідери християнських спільнот, що входять до складу Волинської Ради Церков, обласні очільники, керівники державних установ і приватних підприємств, представники закладів освіти, науки, медицини, громадських і благодійних організацій, а також найкращі творчі колективи Луцька.
Два роки тому після упокоєння митрополита Якова владика очолив Волинську кафедру. За цей час вона зазнала багатьох змін. Сьогодні можна стверджувати, що розпочалася нова віха в історії Київського Патріархату на Волині...
(оновлено)
9 травня 2006 р.
15–23 травня 2006 року Волинь приймає мощі святої великомучениці Варвари. Уперше за майже 900 років перебування в Києві вони тимчасово покидають столицю, аби в багатьох українських містах поширювати Божу милість. Велике паломництво з нагоди 1700-річчя від часу мученицької кончини святої відбудеться з благословення Святійшого Патріарха Філарета.
1 травня предстоятель Київського Патріархату розпочав подорож великої християнської святині, відправивши молебень з каноном і акафістом святій. Він зазначив, що паломництво організовується, аби дати можливість якнайбільшій кількості українських вірян помолитися перед мощами великомучениці Варвари, поклонитися їй, утвердити свою православну віру. Патріарх переконаний, що велика проща сприятиме примиренню православних. «Ті, хто приходитимуть і вклонятимуться святій Варварі, проситимуть її про здоров’я, зцілення від недругів, повинні пам’ятати, що любов єднає всіх нас, до якого б Патріархату...
6 травня 2006 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято громади великомученика Юрія Переможця, що у Володимирі. Під час Божественної Літургії у храмі, який вважається військовим (поряд дислокується військова бригада), разом із владикою молилися володимирський декан протоієрей Юрій Пилипець, настоятель протоієрей Євген Шевчук, близько 15 місцевих священнослужителів. Учасниками торжества стали й голова районної державної адміністрації Юрій Михалець та інші представники влади...
3 травня 2006 р.
Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення Луцької станиці Національної скаутської організації України взяв участь у відкритті авторської фотовиставки пластових робіт Богдана Яцишина, яка протягом кількох тижнів експонуватиметься в Луцькій мистецькій галереї.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи