Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПРАЗНИК З АРХІЄРЕЄМ

7 листопада 2008 р.

Храм Казанської ікони Божої Матері в Іваничах. Світлина Данила ЗінкевичаДнями на іваничівській парафії Казанської ікони Божої Матері відзначили храмове свято, яке очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан протоієрей Ярослав Мельничук, настоятель протоієрей Андрій Мельничук та все духовенство деканату. У проповіді владика розповів про роль Богородиці для спасіння кожного християнина. «Божа Матір є молитвеницею, заступницею та покровителькою усього світу», – підкреслив преосвященний.

Дуже гарний піснеспів пролунав з уст ігумені Марії та насельниць монастиря Різдва Христового з Володимира, які теж прибули на це свято. Діти недільної школи також прославляли Діву Марію піснеспівами та віршами...

07 листопада 2008 р.
У ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

6 листопада 2008 р.

Єпископ Михаїл читає Євангеліє під час освячення Художнього музею у ЛуцькуУчора єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап і священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці побували в Художньому музеї Луцька з нагоди його 35-річчя. На прохання директорки Зої Навроцької духовенство освятило заклад. Виголошуючи архіпастирське слово, владика побажав колективові духовного й матеріального росту, закликав на нього Боже благословення.

Пізніше єпископ Михаїл і о. канцлер взяли участь в урочистій академії з нагоди ювілею.

06 листопада 2008 р.
ГОЛОВНЕ У ГОЛОВНІ

4 листопада 2008 р.

Єпископ Михаїл освячує місце під майбутній храм Покрови Пресвятої Богородиці в Головні Любомльського деканату. Світлина Данила ЗінкевичаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під храм у селищі Головно Любомльського деканату. Торік місцевий священик протоієрей Святослав Нюня з частиною громади перейшов із УПЦ МП у лоно Київського Патріархату. Поки що хвалу Богові по-українськи головенці возносять у каплиці-вагончику, та одразу ж запалилися бажанням спорудити велику, повноцінну церкву.

«Оце ви, мабуть, уперше побачили всю Літургію: і те, що відбувається у храмі вірних, і те, що у вівтарі, за іконостасом, – звернувся після Служби владика до парафіян. Адже правили Обідню просто неба, бо в капличці не могли б поміститися всі охочі. – А те, якою гарною є відправа нашою рідною мовою, коли слова стають зрозумілими, ви вже не раз могли переконатися»...

04 листопада 2008 р.
ДЕСЯТА ПРОЩА

3 листопада 2008 р.

Протоієрей Андрій Мельничук та миряни іваничівської парафії Казанської ікони Божої Матері в Почаєві. Світлина Тетяни МельничукМиряни іваничівської парафії Казанської ікони Божої Матері вдесяте за цей рік провели паломництво до святинь Свято-Успенської почаївської лаври. Організував і очолив цю поїздку, як і всі попередні, настоятель протоієрей Андрій Мельничук.

Клірик парафії протоієрей Василь Мельничук повідомив єпархіальній прес-службі, що за традицією прочани окрім лаври побували й у монастирі Святого Духа, що неподалік Почаєва (колишній лаврський скит), на чернечому кладовищі, джерелі Праведної Анни. На Божій горі було відслужено молебень. Священик ділиться: «Враження від паломництва двоякі. З одного боку, великий трепет перед однією з найбільших святинь Волинського краю, з іншого – розчарування, що й донині відчувається ворожість окремих ченців, які в догоду своїм політичним уподобанням відмовляють у найсвятішому – молитві».

03 листопада 2008 р.
НОВОМУЧЕНИКИ XX СТОЛІТТЯ

2 листопада 2008 р.

Під час панахиди по жертвах Голодомору, яку відправили в кафедральному соборі в рамках міжнародної акції «Незгасима свіча». Світлина ієрм. Константина (Марченка)«Сьогодні ми згадуємо новомучеників XX століття. Згадуємо і скорбимо з приводу цієї втрати. Ганьбою і соромом покриваються імена тих, хто створив цей Голодомор. Ми ж, запалюючи цю свічу, підтримуємо вогонь пам’яті, щоб ніколи подібного не повторилося ні в Україні, ні в якій іншій країні». На цьому наголосив єпископ Луцький і Волинський Михаїл 30 жовтня під час панахиди у кафедральному соборі Святої Тройці.

Молитва за невинно убієнних стала продовженням міжнародної акції «Незгасима свіча», яка присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932–1933 років. Вогонь пам’яті вже відвідав 32 країни, почавши шлях з Австралії. До нас її привезли з Канади. Україна – 33-тя й остання держава, кудою проносять цю лампаду на спомин 33-го року. Її вже пронесли Київщиною і Житомирщиною, а на Волинь її передала громада Рівненщини...

02 листопада 2008 р.
ЗАХИСТ ПРАЦЮЮЧИХ – СПРАВА БОЖА

2 листопада 2008 р.

Єпископ Михаїл та інші священнослужителі вітають представників профспілок із професійним святом. Світлина прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі взяли участь в урочистих зборах з нагоди 60-річчя утворення обласної ради профспілок, які відбулися в Луцькому народному домі «Просвіта». Вітаючи винуватців свята, архіпастир зауважив, що діяльність профспілок має дуже древнє коріння і покликана захищати права працюючих, а це явно справа Божа. Також, на прохання голови федерації профспілок області Івана Карпомиза владика з духовенством відправив подячний молебень.

02 листопада 2008 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо