Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

НЕ ПРОСТО ЛЮДИНА

18 листопада 2008 р.

Настоятель Хрестовоздвиженської парафії у Луцьку протоієрей Василь Клочак відкриває фотовиставку, присвячену 110-й річниці від дня народження Патріарха Мстислава (Скрипника). Світлина ієромонаха Константина (Марченка)«Завжди почанаймо день і кожне діло перехрестившись з молитвою, бо так і все почанається з молитви до Бога, з очищення душі своєї перед Господом». З виконання цього заповіту Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника), настоятель луцької братської Хрестовоздвиженської парафії протоієрей Василь Клочак учора відкрив унікальну фотовиставку, присвячену 110-й річниці від дня народження першого Предстоятеля Української Церкви. Її розміщення у древньому храмі Воздвиження Хреста Господнього не випадкове, адже 18 років тому, 9 листопада, Патріарх Мстислав побував у Луцьку, відслужив у цій церкві молебень, після чого звернувся з архіпастирським словом до численної громади. Та подія – основна тема 27-ми представлених фоторобіт, авторами яких є фотохудожники й члени луцького народного фотоклубу «Промінь» Анатолій Юхтовський та Віктор Чухрай. Охочі можуть...

18 листопада 2008 р.
ОСВЯЧЕНО ПРИКОРДОННИЙ ВІДДІЛ

15 листопада 2008 р.

Єпископ Михаїл освятив відділ прикордонної служби «Пархоменкове». Світлина Данила ЗінкевичаНа українсько-польському кордоні поблизу автопереходу «Устилуг–Зосин» єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому відкритті відділу прикордонної служби «Пархоменкове». Його створено на базі колишньої застави, бійці якої 22 червня 1941 року чинили сміливий супротив нацистам. Після офіційного відкриття владика, володимирський міський декан протоієрей Юрій Пилипець, настоятель собору Різдва Христового у Володимирі протоієрей Микола Удуд та інші священнослужителі освятили новостворений підрозділ. Разом із головою Держмитслужби України Миколою Литвином та керівництвом Львівського прикордонного загону преосвященний ознайомився з умовами роботи і життя прикордонників, з технічним оснащенням підрозділу та подарував військовикам ікону Почаївської Богоматері.

15 листопада 2008 р.
МІЦНІ МУРИ, МІЦНА ВІРА

15 листопада 2008 р.

Храм Великомучениці Параскеви-П’ятниці в с. Милятин Горохівського деканату. Світлина Данила ЗінкевичаМилятин – то лише нині звичайне село на Іваничівщині, а був час – іменувалося містечком. У XV–ХVI ст. стояла тут дерев’яна Параскевська церква, а коли згоріла, місцева пані дала гроші на нову і звели її на тому ж місці. Часи були непевні, тяжкі, тож мурували храм і для молитви, і для оборони: товщина стін сягає більш як півтора метра. Освячено цей Божий дім 1778 року, тож православна громада Великомучениці Параскеви-П’ятниці відзначає його 230-річчя.

На святкування прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, і це стало великою подією для парафіян, бо ніхто, навіть найстарші, не пригадують, щоб до Милятина приїздив архієрей. Але добре пам’ятають, що церкву жодна влада не закривала ні на одну неділю. А коли у лихоліття загрожувала небезпека закриття, то люди порозбирали на збереження усе найцінніше. Відтоді й збереглися для нащадків деякі реліквії. Цього року храм внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, видано охоронну табличку...

15 листопада 2008 р.
НЕ ЗАНЕДБУВАТИ, А РОЗВИВАТИ

14 листопада 2008 р.

Священик Михайло Мельничук. Світлина прот. Віталія СобкаНещодавно настоятель маневицької парафії Вознесіння Господнього священик Михайло Мельничук взяв участь у засіданні районної ради, на якому розробляли стратегічний довгостроковий план розвитку району. Звертаючись до депутатів, представників райдержадміністрації, сільських рад та учасників ініціативних груп, душпастир наголосив, що поруч із розвитком пріоритетних та економічно вигідних галузей важливо не занедбувати соціальних проектів. Спираючись на останні статистичні дані, о. Михайло вказав на невтішні цифри, які свідчать про ріст наркоманії й алкозалежності. Отже, гостро необхідно розвивати мережу закладів, де діти та юнацтво зможуть проводити своє дозвілля без наркотиків і хмільного, розвиватись духовно й тілесно.

14 листопада 2008 р.
КАДРОВА ЗМІНА В СЕМІНАРІЇ

13 листопада 2008 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив виконуючим обов’язки ректора Волинської духовної семінарії (ВДС) протоієрея Ігоря Швеця – кандидата богословських наук, колишнього ректора Рівненської духовної семінарії. Досі обов’язки ректора ВДС виконував викладач семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький, якого цього дня звільнено з посади.

13 листопада 2008 р.
НЕ ВГАШАЙМО ВОГНЮ!

13 листопада 2008 р.

Храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Загаї Луцького районного деканату. Світлина Данила ЗінкевичаДедалі частіше надходять вістки про спорудження церков у малих селах. Навіть не в малих, а в найменших. Зовсім невеликі громади, маючи велике бажання молитися у своєму храмі, зводять доми Божі, не рахуючись ні з часом, ні з силами, ні з грошима. Ось і Димитрівська парафія села Загаї Луцького районного деканату, де всього-на-всього з п’ятдесят дворів, поруч із тимчасовою каплицею воздвигла досить солідну храмину, придбала оригінальний іконостас, усю утвар, пристойно впорядила і саму церкву, і дзвіницю, і подвір’я. На будівництві працювала бригада місцевого сільгосппідприємства ім. Т. Шевченка й чимало селян зокрема.

Тож єпископ Луцький і Волинський Михаїл, прибувши в Загаї, разом з горохівським деканом протоієреєм Андрієм Сидором, настоятелем громади священиком Олегом Корчинським, іншими священнослужителями, освятив престіл і храм, відправив Божественну Літургію і нагородив благословенними грамотами парафію в цілому,  активну мирянку Марію Бондарук, регентку...

13 листопада 2008 р.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ

12 листопада 2008 р.

Нещодавно у Камені-Каширському провели круглий стіл, присвячений Голодомору 1932–33 рр. Брав участь у його роботі і місцевий декан протоієрей Володимир Мицько. У своєму слові він наголосив на тому, що наша Церква завжди молиться по жертвах цієї страшної трагедії, яку скоїла злочинна радянська влада, і закликає молитися інших. До роботи столу долучилися голова райдержадміністрації Віктор Суса, представники політичних партій і громадськості. А пізніше учасники заходу взяли участь у поминальному Богослужінні, яке очолив о. Володимир.

12 листопада 2008 р.
БУТИ ПРИЧАСНИКАМИ

12 листопада 2008 р.

Собор Великомученика Димитрія Солунського в Ковелі. Світлині з сайта Kowel.at.uaЄпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав парафію Великомученика Димитрія Солунського в Ковелі. У співслужінні з настоятелем міським деканом протоієреєм Анатолієм Александруком, районним деканом протоієреєм Іваном Бонисом, турійським деканом протоієреєм Миколою Даньківим та іншими священнослужителями (усього близько тридцяти) владика відправив Літургію. Парафіянам – а їх на престольний празник прийшло з півтисячі, у тому числі міський голова Сергій Кошарук, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Місяць – преосвященний виголосив проповідь на тему важливості причастя. Потрібне не лише причастя святих Тіла й Крові Христових, а й причетність до щоденного життя Церкви, рідної парафії, – наголосив архієрей. Саме за таку ревну працю на Божій ниві Його преосвященство нагородив депутатів міської ради Ярослава Шевчука орденом Святого Володимира ІІІ ступеня, Сергія Товкача – орденом Архістратига Михаїла, кореспондента обласної газети «Волинь нова» Ярослава Гаврилюка...

12 листопада 2008 р.
ЩЕ ОДИН ДЕКАНАТ

11 листопада 2008 р.

Указом єпископа Луцького і Волинського Михаїла Володимирський деканат розділено на два – міський і районний. Міським деканом призначено протоієрея Юрія Пилипця (раніше був очільником нерозділеного Володимирського деканату), районним – настоятеля парафії Великомученика Юрія Переможця в районному центрі протоієрея Євгена Шевчука. Таке рішення владика прийняв у зв’язку з потребою удосконалити організацію душпастирського служіння як у місті, так і в районі. Тепер у міському благочинні – 6 парафій, а в районному – 30...

11 листопада 2008 р.
РЯТУЙМО СІМ’Ї

11 листопада 2008 р.

Жіночий монастир Різдва Христового у Володимирі. Світлина Данила ЗінкевичаВчора у володимирському жіночому монастирі Різдва Христового вперше відслужили акафіст мученикам і сповідникам Гурію, Самонові та Авиву. Відтепер молитву похвали цим святим, яких вважають покровителями щасливого шлюбу, мирного сімейного життя, відправлятимуть в обителі щопонеділка.

«На жаль, нерідко сучасні подружжя не беруть до уваги духовних принципів співжиття, – каже ігуменя Марія (Ігнатенко). – Відтак сім’я розпадається при виникненні перших випробувань. У молодих пар немає справжньої жертовної любові, терпеливості. Світле почуття часто замінено звичайною плотською хіттю. Якщо ж у подружжі християнське благочестя на першому місці – таких проблем не виникає»...

11 листопада 2008 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо