Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

НА РІК НОВИЙ, НА РІК БОЖИЙ

28 листопада 2008 р.

Церковний календар на 2009 р., виданий настоятелем Покровської парафії в с. Миляновичі Турійського деканату священиком Володимиром Пирогом. Світлина прот. Віталія СобкаСьогоднішній розвиток поліграфії розкриває широкі можливості для благовістя. Навіть окремі парафії мають змогу публікувати свої видання – якщо не газети чи журнали, то принаймні календарі. Наприклад, громада Святого Йоана Хрестителя в с. Прилуцьке Ківерецького деканату на 2008 рік видала листівку-календарик із видом свого храму. А на рік 2009-й Покровська парафія с. Миляновичі Турійського деканату випустила перекидний настінний церковний календар. У ньому наведено свята й присвятки, зазначено пости, престольні празники всього благочиння. Особливо приваблює місцевих читачів, що на звороті кожної сторінки йде розповідь про минуле села і його релігійне життя від ХVI ст. Вміщено старі світлини, на яких селяни можуть упізнати своїх родичів, сфотографованих біля церкви. Ідеться в календарі й про духовне сьогодення Милянович.

Настоятель громади священик Володимир Пиріг розповів нашій прес-службі, що частину інформації було запозичено з публікацій районної газети «Народне слово», дещо додано й нового. Це він та...

28 листопада 2008 р.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ

28 листопада 2008 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія висловлюють співчуття луцькому міському голові Богданові Шибі з приводу смерті його тестя. Нехай милосердний Господь упокоїть душу спочилого раба Свого Григорія в небесних оселях.

28 листопада 2008 р.
ПРИКЛАД БОРЦІВ ЗА СВОБОДУ

26 листопада 2008 р.

У селі Кремеш Локачинського деканату духовенство освятило пам’ятник краянам, які загинули в боротьбі за волю і незалежність Вітчизни, та відслужило заупокійну літію. Ці Богослужіння відправили в день храмового свята місцевої Михайлівської парафії (настоятель – священик Ярослав Новіцький). Звертаючись до присутніх із проповіддю, декан протоієрей Ігор Дружинець наголосив на жертовності борців, якої, за його словами, так не вистачає в наші дні. «Пам’ятаючи про їхній подвиг, і ми мали б більше уваги приділяти служінню Богові й ближнім», – сказав на завершення душпастир...

26 листопада 2008 р.
«УПОКІЙ, ГОСПОДИ...»
(оновлено)

25 листопада 2008 р.

Під час панахиди по жертвах голодоморів. Світлина Юрія Павлюка22 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися, вшановували українців, які загинули внаслідок людиноненависницької радянської політики. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк і міські священнослужителі провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь представники інших конфесій, очільники місцевої влади, свідки голодоморів, представники політичних партій та громадськості, делегації від міст та районів Волині.

Біля Хрестовоздвиженської церкви духовенство освятило символічний камінь, де буде встановлено пам’ятний знак християнському милосердю волинян, які рятували від голоду біженців із потерпілих регіонів. А на Замковій площі відправили панахиду по загиблих...

25 листопада 2008 р.
БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ

25 листопада 2008 р.

Протоієрей Володимир ПодолецьМинулої неділі на запрошення Федерації польських організацій в Україні клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець побував на гала-концерті VII Фестивалю польської культури в України, що проходив у луцькому міському народному домі «Просвіта». Священик привітав присутніх із цією подією і закликав на організаторів, учасників і глядачів Боже благословення.

25 листопада 2008 р.
АРХІСТРАТИГ – ЦЕ ПОЛКОВОДЕЦЬ

25 листопада 2008 р.

Храмове свято парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську. Світлина Данила ЗінкевичаУ день, що в православному календарі йменується Собором Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію з нагоди престольного свята в нововолинську Свято-Михайлівську громаду. Відправляючи Божественну Літургію разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем протоієреєм Михайлом Нідзельським, кліриком цієї парафії священиком Олексієм Гольчуком та іншими служителями, владика у проповіді докладно зупинився на служінні ангелів та їхньому впливу на земне людське життя. «У кожного з нас є поставлений Богом ангел-охоронець. Але одні слухають голосу цього небесного провідника, уникаючи таким чином багатьох спокус і гріхів, інші ж не бажають його чути й засмучують його. Усім же незліченним сонмом ангелів керує Архістратиг Михаїл, що по-давньоєврейськи означає – подібний до Бога. Ми всі маємо наслідувати...

25 листопада 2008 р.
ЦЕ ОСОБЛИВИЙ НОМЕР!

21 листопада 2008 р.

Волинські єпархіальні відомостіЧергове, листопадово-грудневе число «Волинських єпархіальних відомостей» незвичайне вже тим, що відкривається статтею «Не відчай, а молитва», яка містить текст нового додаткового прохання на Літургії та в домашньому молитовному правилі. Єпископ Михаїл благословляє усім священнослужителям і мирянам єпархії молитися за швидке припинення світової кризи – фінансово-економічної та насамперед духовної.

З’явилася також нова рубрика – «Волинські ікони». Розповідається про образ Параскеви-П’ятниці 1749 року та про саму великомученицю...

21 листопада 2008 р.
ЗАМІСТЬ ЛЕНІНА – ДЗВОНИ

19 листопада 2008 р.

Нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес. Світлина Сергія ДубинкиУчора нововолинська парафія Святого Духа одержала подарунок від міської ради – три дзвони вагою 500, 160 та 100 кг, виготовлені на місцевому ливарному заводі. Нещодавно депутати Нововолинська вирішили позбутися пам’ятника В. Леніну і його придбав один колекціонер. За виручені кошти купили дзвони для релігійних громад Нововолинська, які, за словами декана протоієрея Стефана Фульмеса, настоятеля парафії, «зазвучать над шахтарським містом і сповіщатимуть про радість і торжество Церкви Христової».

19 листопада 2008 р.
ЗВОДИЛИ МИРОМ – БУДЕ МИР

19 листопада 2008 р.

Біля щойноосвяченого храму Різдва Йоана Хрестителя в с. Бахів Ковельського районного деканату. Світлина Данила ЗінкевичаСело Бахів Ковельського районного деканату – поліконфесійне, що не надто притаманно для Полісся. Більше половини це прихильники УПЦ Київського Патріархату, є прибічники Патріархату Московського, немало і протестантів. Але коли в 2003 році було закладено перший камінь, мало хто побажав стояти осторонь.

Днями бахівці вперше зустрічали архієрея – єпископа Луцького і Волинського Михаїла, який прибув на освячення престолу й усього храму Різдва Йоана Хрестителя. Він відправив урочисте Богослужіння із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, деканом протоієреєм Іваном Бонисом (настоятелем парафії), та іншими священнослужителями.

За активну участь у зведенні храму преосвященний удостоїв благословенних грамот першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Місяця, голову виконавчої державної служби...

19 листопада 2008 р.
СЛУЖИТИ ЛЮДИНІ

18 листопада 2008 р.

Нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес. Світлина Сергія ДубинкиСьогодні нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес на запрошення голови шахтарського міста Віктора Сапожникова взяв участь в урочистому представленні нового підрозділу міської ради – муніципальної поліції. Благословляючи добрий почин, о. Стефан закликав дружинників у своїй діяльності керуватися Божественними заповідями. Важливо, – підкреслив священнослужитель, – щоб у цій службі було розуміння: після гріхопадіння людина схильна помилятись. Утім, вона завжди залишається творінням Божим, людиною, якій потрібно співчувати.

18 листопада 2008 р.
1-10  11-20  21-26
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо