Зв’язок часів
Зі спогадів Віри ВОДНИЦЬКОЇ
записав протоієрей Андрій СИДОР,
горохівський декан, настоятель парафії Вознесіння Господнього в Горохові
То було 65 років тому. Тривала війна. Лінія фронту невпинно просувалася зі сходу на захід. Налякані стрімким і, мабуть, несподіваним для них наступом Червоної армії вже на території нашої області, тилові служби гітлерівців спішно залишили Горохів. А горохівчани зійшлися до церкви, бо якраз було свято – Стрітення Господнє. Разом з подружками до церкви пішла і я.
Тривала Служба Божа. Ми чекали на вихід нашого духовного наставника зі святим Причастям. І раптом – стрілянина надворі. Як з’ясувалося потім, гітлерівці, що оготовталися, повернулися в місто. Але протягом кількох хвилин ніхто цього ще не знав. Чуючи постріли, боялися навіть визирнути з храму.
Стрілянина вщухла. Через якийсь час відчинилися Царські Врата, але замість священика вийшли озброєні есесівці. Разом зі священиком усіх, хто був, вигнали на церковний двір, оточений кільцем автоматників, і чоловіків та жінок, і старих та малих, – усіх зібрали в колону, погнали до кладовища. Ми зрозуміли, що ведуть на розстріл. Проте кладовище колона минула...
Валерій ШАРАНДІН,
вихованець Волинської духовної семінарії
День хрещення Київської Русі (по суті, лише введення у хрест киян, та й то не всіх) – усенародний празник. Але Волинь, принаймні велика її частина, до 988 року вже була охрещена. Розбудова церковного життя у нашому краї почалася ще в кирило-мефодіївську добу, тобто до офіційного хрещення Русі.
Частка Західної України входила до складу Великоморавської держави, яка в час розквіту ширилася в усі боки. Тому рівноапостольному Мефодієві довелося працювати не тільки в самій Моравії (тепер це частина Чехії), але й по сусідніх слов’янських землях. Звичайно, у цій апостольській праці багато допомагали йому ліпші з учнів, серед яких особливо...
Луцьке православне братство, створене 1617 року, діє й нині
Андрій БОНДАРЧУК, голова Братства, Галина МАЛИНОВСЬКА, Віктор ГРЕБЕНЮК
Днями у нашій єпархії відзначили 390-річчя з часу створення Луцького Хрестовоздвиженського братства. Воно багато попрацювало на ниві Благочестя в минулі епохи, закривалося й відроджувалося знов. Сьогоднішнє Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного продовжує давні традиції.
Створення Хрестовоздвиженського братства диктувалось об’єднавчими інтересами розшматованої України і відродження Православ’я, яке опинилось на межі знищення. Адже після Берестейської унії, зрадницького Андрусівського перемир’я між Росією і Польщею...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи