→Газета →
СЕНС ЖИТТЯ – ЛЮБОВ ДО БОГА
«Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде!» (Мк. 8, 34)
Монахиня Марія (Ігнатенко),
настоятелька Володимирського жіночого монастиря Різдва Христового
З ранніх часів Християнства знаходили ці святі слова відгук у багатьох спраглих серцях і спонукали подвижника кидати все і йти в пустині та монастирі й заради великої любові до Христа проводити аскетичне життя, і ставали вони «земними ангелами, справа яких є милість, мир і жертва хваління» (Нил Сорський).
Виснажуючи свої тіла вони все більше підносилися до небесного і проливали щирі, слізні моління за Церкву, Батьківщину, живих і померлих. І по їх молитвах Бог милує цей світ. Милує Бог і нашу багатостраждальну неньку – Україну. Потихеньку постають храми малі і величні, де служба лине знайома з матусиної колискової, українською мовою, і, наче запашні пахощі, підноситься до Престолу Всевишньго.
У старовинному місті Володимирі-Волинському, в самому центрі, заховавшись за розлогі верби, стоїть величний кафедральний собор Різдва Христового і маленький жіночий монастир.
Комплекс збудований ще 1755 року. Собор з 1992 року стає українським і з самого заснування незалежної української держави тут підносяться молитви за її утвердження. Налагоджене і величне щоденне Богослужіння, створено два хори, а тепер ще й утверджується монастир, якому вже три роки. Велика двоповерхова будівля ще потребує реставрації, але частина приміщень вже відремонтована. Є затишні келії з куполоподібними склепіннями, простора світла трапезна і чудовий іконостас. Тут моляться монахині, священики служать акафісти, люди підносять свої тривоги й подяки і всі разом звертаємося до Бога про рідну неньку-Україну.
Чернече життя – доля небагатьох обраних, які мають покликання, тобто непереборне внутрішнє прагнення до чернецтва, щоб цілковито присвятити себе служінню Богу.
Якщо Ваша душа прагне до чернецтва і любові Божої, а Ви ще вагаєтесь, або сенс Вашого життя не знайдений, завітайте в нашу обитель хто як гість, а хто, можливо, насельницею, поживіть і знайдете мир душам Вашим. У монастирях є місце людям і різного віку, і різного покликання. Хтось, побувавши у нас, знайде собі розраду і поїде, а для когось монастир Різдва Христового може стати тим оазисом спасіння серед бурхливого світу і допомогти через піст, молитву, посильну працю і любов досягнути омріяного кожним християнином Царства Небесного, і безконечно насолоджуватись Славою Божою!
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи