→Газета →
ШАНУЙМО СВЯТІ ІКОНИ
Протоієрей Тарас СТЕФУРА, локачинський декан
У наш час можна почути багато розмов про церкви, віру і про Бога. Та найчастіше – про нешанування ікон, або іконоборство, – переважно з уст людей, які називають себе свідками Єгови. Це найпоширеніша єресь.
Іконоборці, мотивуючи тим, що друга Заповідь Божа забороняє ідолопоклонство, називають ікони ідолами. Усю Божу науку вони тлумачать по-своєму, відкидають Святу Трійцю, Божу Матір, святих угодників. І часто, заходячи до православних, починають нав’язувати своє лжевчення. Розгортають Біблію і, вибравши якийсь вислів, тримаються його, не читаючи далі.
Та істинні православні християни, маючи в собі тверду віру, знають, що поклоняються Господу Ісусові Христу, шанують Пречисту Діву Марію і святих, зображених на іконах, – а не дошки і фарби, тобто матерію.
Часто православним закидають, що в Біблії сказано: «Бог є Дух», а дух зобразити неможливо. Дійсно, Бога як духовну істоту зобразити неможливо, але Син Людський – Друга Особа Триєдиного Бога – втілився, став людиною й жив серед нас. На іконах зображається все земне життя Спасителя, зображається Його людська природа. Сам Ісус Христос дав нам своє зображення: умившись, Він втер Своє обличчя обрусом – і на полотні чудом відобразився лик Спасителя. А хворий князь Авгар був зцілений від хвороби, коли помолився перед образом.
Молячись перед іконами, християни моляться не зображенню, а тому, хто зображений. Трійцю зображаємо трьома мужами, у вигляді яких Господь явився Авраамові. Якщо кожну з Осіб Трійці зображають окремо, то Бога Отця – у вигляді старця, тому що у такому вигляді Він явився пророку Ісаї, Бога Духа Святого – у вигляді голуба, бо так Він явив Себе Зішестям на апостолів у П’ятдесятницю. На святих образах зображаються Пресвята Богородиця, ангели і святі.
Варто згадати і те, що образ Божої Матері був написаний учнем Христа – Лукою.
Тому ті, хто називають себе християнами, але не шанують святих ікон, – не знають Православ’я, яке вчить нас правильно жити, правильно розуміти істину.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи