→Газета →
Бронхіт
Підготував Андрій ГНАТЮКПоради за книгою «Повна енциклопедія православної монастирської медицини» базуються на методах лікування, що здавна побутують в обителях. Усі рецепти – досвід ченців-лікарів – вельми прості й звичні. Однак закликаємо не займатися самолікуванням, адже будь-який дар природи по-різному діє на кожен організм. Перш ніж приймати той чи інший засіб, проконсультуйтеся з лікарем.
1 столову ложку сухої перемеленої трави чебрецю залити склянкою окропу, нагріти на водяній бані 15 хв, процідити. Уживати 4 рази на день між споживанням їжі.
Зробити отвір в очищеній цибулині та всипати туди 1 чайну ложку цукру. Щоденно до одужання з’їдати по цибулині, приготовленій таким способом.
Якщо бронхіт і кашель у дітей, нарізати маленькими кубиками редьку і покласти в каструлю, посипавши цукром. Запікати в духовці упродовж 2 год, процідити й злити рідину у пляшку. Пити по 2 чайні ложки 3-4 рази на день перед їдою на ніч.
Жабрій звичайний. Основна дія – відхаркування. Узяти 3 чайні ложки рослини, залити 2-ма склянками окропу, настояти 1 годину, процідити. Настоянку випити протягом дня.
Якщо у вас бронхіт, трахеїт, 1 чайну ложку насіння айви залити 2-ма склянками окропу, настояти годину, додати цукор за смаком. Пити по кавовій ложці 4 рази на день.
1 чайну ложку сушених квітів кропиви дводомної залити 300 мл окропу, настояти 2 год, процідити. Пити як чай по півсклянки 3-4 рази на день. Застосовувати як засіб для відхаркування.
Заварити у півлітрі окропу 2 столові ложки насіння кропиви, настояти ніч у термосі. Пити по півсклянки 3-4 рази на день. Можна заварити 1 склянкою окропу 2 столові ложки коріння кропиви, гріти на малому вогні 5 хв, вживати так само.
Намазати грудну клітку сумішшю меду й розтопленого внутрішнього козячого жиру ( у пропорції 1:1), втирати в шкіру, обгорнути компресним папером, а зверху обв’язати пуховою хусткою.
При бронхіті, пневмонії, затяжному кашлі змішати 1,3 кг липового меду, 1 склянку дрібно нарізаного листя алое, 200 г оливкової олії, 150 г березових бруньок, 50 г липового цвіту. Перед вживання суміші зірвані й промиті кип’яченою водою листя алое покласти на 10 днів у холодне темне місце. Розтопити мед і покласти в нього подрібнене листя алое. Суміш добре пропарити. Окремо заварити у 2 склянках води березові бруньки і липовий цвіт, прокип’ятити 1-2 хв. Проціджений і віджатий відвар вилити в застиглий мед, розмішати і розлити у 2 пляшки, додавши в кожну порівну оливкової олії. Зберігати в прохолодному місці. Споживати по 1 столовій ложці 3 рази на день. Перед уживанням збовтувати.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи