Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

КАПІТАЛ БЕЗ ІНФЛЯЦІЇ

КАПІТАЛ БЕЗ ІНФЛЯЦІЇ. Ілюстрація Арсена Гребенюка
Єлизавета ГОРЩАР

Що для нас є сенсом життя? Ви скажете – ці міркування занадто далеко від нас. Який сенс?! Ми живемо і насолоджуємося життям, хочемо побільше від нього отримати... Що для цього потрібно? Ну звісно ж – гроші! Авжеж, ми повинні заробляти гроші собі на прожиття. Але, погодьтеся, нам завжди їх мало, нам завжди їх не вистачає... І ми прагнемо більшого. Ми починаємося крутитися як тільки можна, щоб збагатитися, але і того нам недостатньо, і ми далі рвемося... Ми вже починаємо робитися шалені, адже це перетворюється в манію... Вже не видно в тому сенсу, бо маємо набагато більше, ніж нам необхідно. І починається витрачання тих грошей на пусті розваги, на шкідливі насолоди, на непотрібні земні «блага».

І виходить так, що не гроші служать нам, а ми їм. І думаємо, що можемо придбати все... Що нібито гроші це головне, а все інше це так – романтизм.

Але чи гроші – це те, що нам необхідно для повного щастя? Чи щаслива людина обов’язково багата – МАТЕРІАЛЬНО? Адже є ще багатство духовне. Згадаймо слова Ісуса Христа «Збирайте ж собі скарби НА НЕБІ, де ні черв, ні тля їх не точать, і де злодії не підкопуються і не крадуть» (Мф. 6:20).

Але чи часто ми над цим задумуємося? Напевно, тільки тоді, коли наступає біда, і ми звертаємося до Бога, і питаємо: «Боже, навіщо Ти так з нами?». І, може, тоді тільки розуміємо, що корінь усіх наших проблем – у цьому єдиному бажанні збагатитися... Звісно, ми не можемо прожити без тих «папірців», але маємо контролювати себе, щоб не потрапляти в залежність. Адже диявол так і чекає, щоб ми піддались цій спокусі, з тенет якої дуже важко вибратися...

Отже, намагаймося більше збагачуватися духовно, ніж матеріально. І пам’ятаймо, що на все воля Божа і що по вірі нашій воздасться нам!

29 квітня 2012 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо