Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Де був Красний Сад

Де був Красний Сад. Світлина з архіву протоієрея Андрія Сидора

На місці, де колись було село Красний Сад Горохівського деканату, відкрили пам’ятник українцям, які загинули під час польсько-українського протистояння в 1943 році. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл 18 квітня відслужив заупокійну літію по загиблих та здійснив освячення монумента. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. До молитви долучилися представники інших конфесій, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, громадськість. У промові владика закликав усіх до християнської любові, щоб надалі не зростала кількість подібних скорботних дат. Пам’ятник установлено на місці, де 19 квітня 1943 року (у Пасхальні дні) загинуло 104 мешканці села. Нині їх прізвища викарбувано на монументі. Всього на той час у Красному Саду налічувалося 26 дворів. Там проживало 116 мешканців, у тому числі діти й старі. Нині ж у цій місцевості, що тепер належить до села Михлин, є лише кілька обійсть, а від колишньої забудови зосталися мурована господарська споруда, стара криниця та напівзруйнована дерев’яна хата. Ініціатори встановлення пам’ятника – журналіст газети «Волинь нова» Петро Боярчук та власний кореспондент «Голосу України» Микола Якименко, які писали про ті трагічні події ще з початку 90-х років.

31 травня 2012 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо