Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

СЕМІНАРІЯ СТАНЕ ДЕРЖАВНИМ ЗАКЛАДОМ?

Ольга ХАРІВ

Семінарія стане державним закладом. Фото Сергія ДубинкиКиївський Патріархат активно взявся за реформування церковної освіти, яка передбачає державну акредитацію вищих та середніх спеціальних духовних навчальних закладів. Офіційне визнання зрівняло б спудеїв у правах на пільговий проїзд, стипендію, працевлаштування у школах.

– Сьогодні у школах вимагають від наших вихованців диплом державного зразка, – каже ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський. – У випускників лише регентського відділення зазначається спеціальність «диригент церковного хору і викладач християнської етики». З цим дипломом у трьох галицьких областях беруть на роботу без проблем, а на Волині все залежить від приватної думки директора.

І все-таки вищий провід Церкви вирішив не поспішати з акредитацією. На думку священнослужителів, новий статус зумовить зменшення впливу Церкви на свій же освітній заклад і внесе «світськість» у навчальний процес. До того ж, частина суто теологічних дисциплін буде заміщуватися загальнообов’язковими, наприклад, філософією, історією тощо. Прикладом є Український католицький університет у Львові та богословський факультет Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича, де викладають предмети світські особи. Пробують зробити подібне відділення в Острозькій академії, витала така ідея й у Волинському університеті, однак на разі далі слів справа не пішла.

– Хочемо ми чи ні, реформа в духовній освіті повинна йти, – переконаний ректор семінарії. – Якщо ми замкнемося у собі, перспективи розвитку в Церкви не буде. Мусимо якось співпрацювати з державою. У Білорусі, між іншим, духовні заклади офіційно акредитовані.

На останньому засіданні Навчального комітету Київського Патріархату визначено головні етапи переходу до державної акредитації. Вони передбачають перехід на п’ятирічне навчання, зміну назви з «семінарія» на «богословський інститут», додатковий набір педагогічних кадрів, наявність відповідних приміщень, зміну ставлення до студентів. Церква очікує на участь держави у фінансуванні таких закладів. Як запевнив отець Іван, Волинська духовна семінарія готова реформуватися у вищий навчальний заклад.

Волин. єпарх. відом.– 2006.– № 4 (17)

22 квітня 2006 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо