Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

У Луцьку зцілює образ Луки Кримського

Ікона святителя Луки Кримського
Леся БОНДАРУК (газета «Волинь нова»)

Храм на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці стане втіленням найкращих архітектурних традицій нашої культури. А поки триває будівництво – сотні прочан приходять до образа Луки Кримського (на фото), щоб зцілитися. У Вербну неділю ця ікона знову замироточила...

Священик Микола Савчук розпочав будувати храм у районі 33-го кварталу Луцька 2006 року.

– Як копали котлован під фундамент каплички, то знайшли чимало попелу і темної сажі, – розповів священик. – Згодом виявили підмурівок із пальчатки першої половини ХVІ століття. Ми з дружиною археологи за першою освітою, тож добре знаємося на цьому. Точного датування знахідок не проводили. Працівники архіву нам повідомили, що 1825 року згоріла капличка на честь Пресвятої Богородиці у селі Гуща біля Луцька. Ця територія села згодом увійшла до міста, тож, вочевидь, ми відкопали залишки давньої церкви.

Пошуки привели отця Миколу до головного архітектора проектів інституту «УкрНДІ­проект­реставрація» Євгена Осадчого, який у радянські часи понад 20 років досліджував побудову Зимненського монастиря на Волині й причини його руйнування в новітні часи. І він запропонував збудувати храм-копію Свято-Миколаївської церкви, яка 1539 року постала в селі Мильці Ковельського району.

За описом спеціалістів «УкрНДІпроектреставрації», цей храм є яскравим взірцем місцевої архітектурної школи, започаткованої у давньоруську добу. Церква є чотиристовпною, із зорієнтованими на схід вівтарними виступами будівлі. За характером мурування та зовнішнім декором має чіткі ознаки готичного стилю, розповсюдженого ще у XV–XVI століттях. В елементах оздоблення бачимо і вкраплення ренесансу – ілюзія об’ємності на пласкому зображенні в інтер’єрі досягалася завдяки чергуванню фігур синього та червоного кольорів. Внутрішня поверхня стін церкви була повністю вкрита фресковим розписом, у якому переважали насичені синій, червоний, білий, жовтогарячий та зелений кольори.

Взявши за основу наукову реконструкцію, в Луцьку розпочалося спорудження церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці. Усе робиться тільки за кошти громади. Отець Микола запевняє, що це буде перший на Волині реконструйований храм у традиціях давньої волинської архітектурної школи з інтер’єром у стилі ХVІ століття.

А тим часом сотні паломників приходять у капличку, де з 2006 року мироточить ікона святителя Луки – ісповідника, архієпископа Кримського. Він відійшов у вічність 1961 року, і його мощі покояться в Сімферополі у Свято-Троїцькому соборі. Коли робили ікони, то вкладали у них частинки незотлілого гробу цього угодника.

– Ікона Луки Кримського потрапила у храм як звичайна сучасна ікона. Ми з матушкою дуже шануємо цього святого, читаємо його твори. У нього виважений погляд на православ’я, без перегинів. Якось матушка купила в Сімферополі ікону, де була частинка гробу, і вона служила в церкві, як і десятки інших. Котрогось дня я звернув увагу, що біля образа ніби щось розлито. Придивившись, побачили, що з місця, де була частиночка гробу, виділяються крапельки мира. А потім по всій іконі з’явилися крапельки-патьоки.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл приїжджав у храм молитися, організував хресний хід до собору Святої Трійці. Тиждень ікона була там, де й засвідчили факт мироточення.

Нині образ святого Луки на Вербну неділю знову замироточив у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці. Отець Микола читає молитви і помазує миром людей. Прочани розповідають, що зцілюються від багатьох хвороб.

Охочі допомогти будівництву церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці за адресою: м. Луцьк, просп. Соборності 8д можуть переказати кошти на розрахунковий рахунок 260007055487170 у ВГРУ ПриватБанк, МФО 303440, код 33990841. Телефони для довідок: 
71-83-77, 095-25-07-353.

25 травня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо