→Газета →
Ной та його сини
Cвященик Андрій ХРОМЯК, викладач Волинської православної богословської академії, кандидат богословських наук«Ламех жив сто вісімдесят два [188] роки і породив сина, і дав йому ім’я: Ной, сказавши: він утішить нас у ділах наших й у праці рук наших при оброблянні землі, яку прокляв Господь [Бог]. І жив Ламех після народження Ноя п’ятсот дев’яносто п’ять [565] років і породив синів і дочок. Усіх же днів Ламеха було сімсот сімдесят сім [753] років; і він помер.
«…І дав йому ім’я: Ной, сказавши: він утішить нас у ділах наших й у праці рук наших при оброблянні землі, яку прокляв Господь [Бог]».
Останнім допотопним патріархом був син Ламеха – Ной. Значення цього імені витлумачено в самому біблійному тексті: «заспокоєння, розрада». Вважають, що сам Ламех, який не відрізнявся благочестям, даючи таке ім’я своєму синові, висловлював надію на швидке знищення сили божественного прокляття над землею завдяки успіхам свого новонародженого сина. За тлумаченням отців Церкви, в імені Ноя міститься пророцтво, що через нього і його потомство буде ослаблена сила божественного покарання за гріхопадіння. Тож після бурі нечестя і грози небесної кари за нього (потоп) настане нове, відносно мирне і тихе суспільно-релігійне життя.
«І жив Ламех після народження Ноя п’ятсот дев’яносто п’ять [565] років і породив синів і дочок. Усіх же днів Ламеха було сімсот сімдесят сім [753] років; і він помер».
Більшу частину життя Ной провів у допотопну епоху і під кінець її мав трьох синів; але їхня діяльність належить до післяпотопної епохи. Чому ж у Ноя, порівняно з іншими патріархами, так пізно народилися діти? Найкращою відповіддю є припущення: щоб діти Ноя до потопу не встигли настільки зіпсуватися і розбеститися, що і їм довелося б розділити сумну долю всього первісного світу.
Не розумієте деяких місць у Святому Письмі? Бажаєте ґрунтовних пояснень окремих цитат із Біблії?
Звертайтесь до редакції: 43025 Луцьк, Градний узвіз, 1; (0332) 72-21-82; hazeta.vyev@gmail.com
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи