→Газета →
Хрестики для солдатів плете Руслан Корець
Андрій ГНАТЮКВін би пішов захищати Україну фізично, та здоров’я не дозволяє. Тому допомагає духовно. Волинянин Руслан Корець плете хрестики з бісеру і дарує їх солдатам на фронт. Майстер вірить, що ці вироби допомагають воїнам вистояти в найважчі часи, бо вкладає в них душу і свою потаємну молитву.
11 років тому Руслана двічі побив його друг. Та з такою силою, що чоловікові відняло правий бік. Порушилась і мова. Реабілітація триває довго, та потрохи сили повертаються. Говорити Русланові ще важко, але успіхи – навіч. Тепер себе рятує у плетінні з бісеру.
На злочинця не заявляв, навпаки – пробачив, усе віддав у руки Божі. Тепер живе у Волинському пансіонаті для самотніх людей. Плести з бісеру його навчила інша мешканка пансіонату Тетяна Білітюк. Сподобалося, і так уже два роки. Допомогою та увагою працівників не обділений, тому часу для захоплення має достатньо. На один хрестик затрачає п’ять годин. Перші дарував усім: і персоналу, і насельникам пансіонату.
– Це його посильний внесок, який він може надати нашим бійцям, – каже медсестра Раїса Горбач.
Якось збуджений Руслан прибіг до психолога. Його сколихнули новини про події на Сході. Руслан свого часу теж служив у Володимирі-Волинському, тому долю бійців перейняв на себе. Тоді й вирішив хрестики робити для них.
– Руслан може бути прикладом того оптимізму, тієї доброти душевної, такого тепла, яке зігріває інших. Щоб кожна людина задумалася над тим, що кожен може бути корисним, – наголошує психолог Волинського геріатричного пансіонату Лариса Кусик.
Плетені з бісеру хрестики – це один з виявів Русланової молитви, яка має адресатів: наших захисників. Їм ці хрестики завозять волонтери.
– Волонтери-володимирці возили їх хлопцям із 128-ї бригади, які з Волинської області, і з їх слів я дізнався, що бійці дуже трепетно це сприйняли, – розповідає виконувач обов’язки заступника Волинського комісара Ігор Підлісний.
Коли про Руслана дізналися в Україні, знайшлися охочі допомогти. Пишуть листи і надсилають бісер. Він окрилений, бо знайшов себе. Солдати з його хрестиками і його молитвою ідуть у бій. А він не перестає підтримувати їх духовно тут, у тилу. І вірить у перемогу України.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи