→Газета →
ПРИСТАНЬ ВІРИ
Ця невеличка громада може бути прикладом для багатьох православних парафій
Священик Павло БОРУНОВ,
настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в с. Скірче Горохівського деканату
У тихому кутку Горохівського району, на межі Луцького і Локачинського районів, розкинулось невелике село Скірче. Одні кажуть, що назва села пішла від слова «корчувати», інші пояснюють походження назви від польського слова «скурче» – криве, погане, нездале.
Скільки існувало село – тут завжди був храм Святителя Миколая Чудотворця. Останній зруйнували в часи Другої світової війни. Він був дерев’яний, досить великий і, як повідомляє опис церков Волинської губернії – «благолепно и богато украшен». Біля храму були кам’яна каплиця й поховання духовенства.
Історія ж сучасного храму починається 1988 року, коли громада на чолі з фундатором і будівничим Олексієм Калаханом почала добиватись дозволу на будову церкви. Її було зведено й освячено 1992 року.
Храм дерев’яний, однобанний, під давньоволинський стиль. Біля нього змуровано дзвіницю з хатиною.
Скірче можна віднести до так званих неперспективних сіл: близько 100 дворів, половина мешканців – пенсіонери. Немає газу, водопроводу, доброї дороги і навіть доброго сполучення із Гороховом. І саме тому церква єднає всіх людей, які, забувши всі негаразди і втому, поспішають сюди в неділю й свята.
Громада постійно оновлює храм внутрішньо і зовнішньо. Усередині церква прикрашена гарним розписом і величними іконами у різьблених рамках, є вся церковна утвар, багаті й гарні облачення, чудові вишивки.
Не забувають за рідну церкву й молоді люди, які працюють в Італії. Це Неля і Світлана Ромодюк із чоловіками Анатолієм і Федором, родина Гладунів, Катерина Сегет та інші. Постійну допомогу надає й Валентина Здрилюк – директор СГПП «Дружба» с. Воютин Луцького району, оскільки наше сільгосппідприємство – частина того, що в сусідньому селі. Це і кошти, і транспорт, і матеріали. Будь-коли, чи день чи ніч, вона вислухає і допоможе. А ще ж опікується і своєю церквою у Воютині, і в селі Жуківець. Ось де добрий приклад для тих, які, приносячи жертву, трублять про це і по телевізору, і в пресі. А наші добродійники дійсно приносять духовну жертву, думаючи не про тимчасову славу, а про вічне...
Багато можна писати ще про кожного парафіянина, бо всі вони чуйні, порядні, господарські. Скірчани живуть, працюють не тільки для себе, але на славу Божу й утвердження Церкви Христової.
Бажаєте, щоб Вашого листа опублікували У «Волинських єпархіальних відомостях»? Якщо у Вас є коментарі з приводу статей або думки, якими Ви прагнете поділитися з читачами, – надсилайте їх до редакції (Градний узвіз, 1, Луцьк, 43025). Будь ласка, зазначайте Ваше ім’я, прізвище, місце мешкання, а також телефон. Листи можуть редагуватися, скорочуватися.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи