Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

«...Будьте святими...»
«...БУДЬТЕ СВЯТИМИ...»

Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК

Мабуть, кожна православна людина має вдома церковний календар. Щодня знаходимо в ньому довший чи коротший перелік святих – кого молитовно згадує Церква сьогодні. Це майже завжди або день смерті святого, або день знайдення чи перенесення, перезахоронення його мощей, але аж ніяк не його день народження.

У церковному році є лише три дні народження, три Різдва – Ісуса Христа, Богородиці та Івана Предтечі. Решта днів спомину святих так чи інакше пов’язані з кінцем їхнього земного шляху...

26 лютого 2005 р.
Молитва – розмова з Богом. Ілюстрація Ірини Дацюк
МОЛИТВА – РОЗМОВА З БОГОМ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Сьогодні ми з вами будемо вчитись розмовляти з Богом. Така розмова називається молитвою. Вашим батькам і близьким дуже подобається, коли ви з ними спілкуєтесь: розповідаєте їм про те, що турбує вас, дякуєте за їх любов, про щось просите… Нашому Небесному Батькові – Богу – також подобається, коли ми з Ним розмовляємо.

Молитва – пожива для нашої душі. Адже кожному з нас Бог дав тіло, яке ми бачимо, і ще дав душу, яку ми не бачимо, але відчуваємо. Душа – безсмертна, а тіло живиться їжею, водою та повітрям. Коли тіло чогось не отримує, то хворіє або помирає. Душа також має свою особливу поживу. Вона живиться молитвою, святим Причастям, читанням Біблії і нашими добрими вчинками. Коли людина не живить свою душу, тобто не...

25 лютого 2005 р.
Білі птахи (Легенда). Ілюстрація Ірини Дацюк
БІЛІ ПТАХИ
(легенда)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Колись я читав про чоловіка, який у сні бачив ангела. Він кликав його піти з ним до храму. У церкві було п’ятеро людей, вони молились. Перед кожним сиділа біла пташка.

– Слухай, як моляться ці люди, – сказав ангел, – і дивись, що буде з птахами.

Попереду молилась на колінах гарно одягнена жінка. Вигляд її смиренний, слова злітали з вуст. А її біла пташка була найбільша, найгарніша і найбіліша. Та поки ця жінка молилась, пташка не поворухнулась.

– Доторкнись до пташки, – сказав ангел...

24 лютого 2005 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо