Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

«Я – ХЛІБ ЖИТТЯ»
На Великдень роздають артос. Що це таке?

 

«Я – Хліб життя». На Великдень роздають артос. Що це таке?Запитання

Що означає той антидор, який священики освячують на Пасху і роздають тієї неділі? Чи можна його їсти і що взагалі з ним робити?

 

Відповідає кандидат богословських наук Василь Лозовицький

Антидор (грецькою – «замість дару») – це чотири крайні частини просфори (невеликого круглого хлібця), середина якої під час Служби Божої невидимим, містичним чином стає Тілом Христовим. Укінці Літургії антидор роздається вірним...

29 квітня 2009 р.
ПОДАРУНКИ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Подарунки. Ілюстрація Богдана ТимцаОдна матір мала двох доньок. Надходив Великдень. Старша донька Віра з нетерпінням чекала цього свята. Вона була заздрісною дівчиною і найбільше заздрила своїй меншій сестрі Марійці. Річ у тім, що Марійці все вдавалося значно легше, ніж Вірі: навчання, гарна поведінка, добрі вчинки. Марійка майже завжди мала хороший настрій, часто вигадувала щось веселе, над чим навіть дорослі сміялися. Віра була зовсім іншою. Їй було важко завоювати симпатії, та й знання їй важко давалися. Але старшій сестрі також хотілося бути в центрі уваги, хоча б зрідка. Віра чекала Великодня і сподівалася, що отримає більше подарунків, ніж її менша сестра.

Мама зайшла до кімнати:

– Вірочко, скоро Великдень і ти отримаєш подарунки, але і Марійка не повинна залишитись без них. Я хочу, щоб ти допомогла мені вибрати сюрприз для твоєї сестри. Це буде гарна матерія. Вибереш ту, яка тобі...

28 квітня 2009 р.
ПЕТРУСЕВА ПИСАНКА
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Петрусева писанка. Ілюстрація Богдана ТимцаНаближався Великдень. Петрусь прибіг зі школи і каже:

– Мамо, я хотів би навчитись робити писанки!

– Добре, – відповіла мама, – ввечері подивишся, як я роблю, і собі спробуєш.

Нетерпляче чекав Петрусь вечора. Мати поставила на стіл горнята з різними фарбами, а на великий горщик, повний жаринок, – горнятко з розтопленим воском.

В окремому горщику лежало кільканадцять чистих біленьких яєчок, накритих теплою вовняною хусткою.

Мати взяла в руки патичок-писальце, вмочила його у віск і почала малювати на яйці різні узори. Коли малюнок був готовий, поклала те яйце у горня з жовтою фарбою...

27 квітня 2009 р.
СПАСІННЯ – У ЦЕРКВІ

Священик Віктор ЛІПЧИК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Хорохорин Луцького районного деканату

Спасіння – у Церкві. Світлина Юрія Ричука

«Де двоє або троє зберуться в ім’я Моє, –
там і Я посеред них» (Мф. 18:20)

Єднання з Христом необхідне для нашого спасіння. Про це чітко говорить Ісус Христос у притчі про виноград: «Я – виноград, а ви – галуззя. Хто не буде перебувати в Мені, той буде відкинутий геть. Без Мене робити нічого не зможете». Отож, хто віддаляється від Церкви, а отже від Господа, той позбавляє себе спасаючої благодаті Божої. Тільки будучи членами Божественної установи, можна мати живу віру, звершувати подвиги християнського життя. Святі отці та вчителі Церкви завжди закликали християн цінувати свою належність до неї і ніколи не віддалятись від неї.

За словами св. Кипріана Карфагенського, той, хто лишає Церкву, позбавляє себе нагороди Христової. Той, кому Церква не мати, тому й Бог не Отець. Як ніхто з тих, хто перебував поза ковчегом Ноя, не врятувався від потопу...

26 квітня 2009 р.
ВДЯЧНІ ДУШПАСТИРЮ

Парафіяни с. Промінь (Пілганів) Луцького районного деканату

У нашому селі діє Свято-Михайлівський храм. Настоятель – протоієрей Володимир Дрозд. Ось уже 8 років він служить у нас на парафії, здобув авторитет і повагу. Доброта, любов до ближнього – ці ідеали завжди присутні в проповіді священика. Сам живе за християнськими чеснотами і людей цього навчає. Завжди щиро підтримує у горі й розділяє радісні події у житті односельчан.

Люди дуже вдячні о. Володимиру за підтримку в ремонті храму, який є пам’яткою архітектури кінця XIX ст. Замінено старі дерев’яні куполи на нові – позолочені, частину церковного подвір’я викладено бруківкою, оновлено під’їзд...

25 квітня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо