Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Радимо придбати

УНІКАЛЬНЕ ВИДАННЯ
«Пасії. Страсний хресний хід» – нова, особлива книга видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії

«Пасії. Страсний хресний хід» – книжка видавничого відділу «Ключі» Волинської єпархії Київського ПатріархатуНа Великий піст у храмах усе в темних тонах: жалобні серпанки на іконах, сумні піснеспіви, напівморок. Часті доземні поклони... Правляться особливі служби: Великий канон преподобного Андрія Критського, Літургія ранішеосвячених Дарів... Серед великопісних відправ – і Пасії (Страждання), і Страсний хресний хід, що часто служаться разом.

Пасії – служба, присвячена передсмертним стражданням Христа, яку в XVII ст. впорядкував святитель Петро Могила. Друга відправа – Страсний хресний хід – новостворене богослужіння, дещо подібне на так звану Хресну дорогу, що її відправляють у Католицькій Церкві. У різних варіантах цю службу звершують і в багатьох православних парафіях, однак у нас до сьогодні вона не була усталена. Тому архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив роботу групи упорядників, які опрацювали різноманітні тексти за прикладом св. Петра Могили.

Робота тривала три роки. Упорядники, редактори, богослови, музикознавці вивчили численні джерела, провели теологічні дискусії, консультації з компетентним представником Єрусалимської Православної Церкви, адже саме в...

31 березня 2009 р.
ІДИ, ІДИ, НЕ БІЙСЯ...
З’явилася друком брошура «Перші кроки до храму» – для православних християн-початківців

Брошура «Перші кроки до храму»Добре тим, кого бабця змаленьку навчила, як складати пальці, щоб перехреститися, і коли саме перехреститись, і як прикластися до ікони, і як по-церковному привітатися, і взагалі – як поводитись у Божому домі.

Але не всі мали церковне дитинство. Хтось вірив у душі, але не міг ходити до церкви, бо займав певну посаду, або не було храму в цілій окрузі, або мав якісь інші складні життєві обставини. Тепер храмів багато, усі вони відкриті, ходять до церкви старі й малі, багаті й незаможні, чоловіки й жінки, високоосвічені й не дуже...

Проте не всі ходять, хто хотів би ходити. Дехто не може переступити через якийсь психологічний бар’єр, адже бракує найпростіших знань: як приготуватися до церкви, як підійти до неї, як поводитися в ній і як із неї вийти. Звідки про це довідатись? У старенької сусідки? Гордість не дозволяє. Із літератури? Нема під рукою. Так, Київський Патріархат видрукував і  поширив понад сто тисяч примірників «Закону Божого», але на всіх не вистачило, та й занадто товста ця книга для початківців...

21 лютого 2009 р.
НАРЕШТІ З’ЯВИЛИСЬ!

Віктор ГРЕБЕНЮК

Буклет «Кафедральний собор Святої Трійці у Луцьку»Буклет «Братський Хрестовоздвиженський храм у Луцьку»«Многоуважаемая Елена Владимировна! Во-первыхъ простите за такой скромненькій видикъ. Ей Богу, лучшаго въ Луцке нетъ ни въ одной книжной лавке! Но все-таки это видъ Луцкаго собора», – писав якийсь пан, прибувши до Луцька, своїй шляхетній подрузі сто років тому. Як і тоді, так і упродовж цілого століття, годі було знайти окреме видання про кафедральний собор Святої Трійці. Хіба яку листівку...

І ось нарешті буклет про луцький головний і найвеличніший храм з’явився друком. Його, а також буклет про братську Хрестовоздвиженську церкву, нещодавно випустив видавничий відділ «Ключі» нашої єпархії. Тепер і парафіяни, і туристи можуть ознайомитися з коротким описом історії цих святинь і їхніми особливостями. А сучасні й давні зображення допоможуть у цьому. Тож запитуйте у церковних крамницях.

26 червня 2008 р.
ПОДИВІТЬСЯ І ВИ

Віктор ГРЕБЕНЮК

Фільм «Земля, освячена Христом»Єрусалимський прорив нашого Патріархату: так можна назвати першу паломницьку поїздку на Святу Землю групи волинян – мирян і священнослужителів під проводом єпископа Луцького і Волинського Михаїла у січні-лютому цього року.

«Не може бути! – заявляють недоброзичливці. – Не могли представників УПЦ КП пустити у православні храми Єрусалима, Назарета, Вифлеєма! Це все вигадки!»

Однак прочан із нашої єпархії залюбки пускали в найбільші святині Християнства, з братерською любов’ю надавали головні храми для Богослужінь – Літургії, молебнів, панахид.

Паломництво шляхами Христа справило величезне враження на волинських прочан. А все це та чимало іншого можна побачити у фільмі «Земля, освячена Христом», який вийшов на DVD (автор і оператор – головний редактор «Волинських єпархіальних відомостей» Андрій Гнатюк). Фільм можна придбати в усіх храмах Київського Патріархату на Волині.

23 травня 2008 р.
ПАМ’ЯТАЙМО ПРО ДОРОГУ ДОДОМУ

Віра ТКАЧУК,
голова луцького методоб’єднання вчителів християнської етики

Православна читанка «Дорога додому»Немає нічого кращого, як повертатися з далекої подорожі до рідної домівки, де тебе люблять, чекають, де все тобі таке рідне і миле. Таким поверненням додому є наша путь у Царство Небесне – вічне життя, нескінченну радість. Дорога туди тяжка й небезпечна, на ній трапляється безліч перешкод і труднощів. Та іншої у Царство Боже немає.

Як нам стати на цей найважливіший шлях, як іти і дійти, розповідає чудова книжка – православна читанка Ганни Куземської «Дорога додому» (К.: Фенікс, 2006).

Вона унікальна змістом і художнім оформленням. Складається із тридцяти авторських оповідань, які порушують сучасні й вічні проблеми духовного світу людини. Зміст оповідань поглиблюють творчі завдання, пояснення найголовніших засад православної віри, цитати зі Святого Письма, творів святих отців, авторська публіцистика.

Книжка укорінена в національні традиції України. Читач відкриває для себе духовні багатства нашого народу. Основним елементом художнього оздоблення читанки є розмаїття національної...

23 квітня 2008 р.
1-10  11-15
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо