Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

РОЗДІЛЕНІ ПРАВОСЛАВНІ, ЧАС ЄДНАТИСЬ!

Протоієрей Михайло БУЧАК

Розділені православні, час єднатись. Малюнок Ірини ДацюкНа вулиці стояв гарний літній день. Закінчивши свої справи в Луцьку, я зупинив маршрутне таксі, що прямувало на Рожище. Увійшовши, привітався з усіма пасажирами по-християнськи: «Слава Ісусу Христу!». У такий момент серце завжди сповнюється радістю, щоб там не говорили: Християнство живе.

До мене одразу ж підсіла жінка середнього віку з явним бажанням поспілкуватись. Наша розмова на різні християнські теми тривала аж до того часу, поки я не попросив водія зупинитись біля Свято-Покровського храму у селі Маяки. У погляді жінки спочатку промайнуло здивування і, немов вистріливши, вона запитала: «А ви з якого Патріархату?» Я спокійно відповів: «Київського». Вона продовжувала здивовано дивитись на мене: ряса, хрест, борода, довге волосся – і Київський Патріархат!! У її очах здивування раптово змінилось холодною злобою: «Раскольник. Будеш вічно горіти в пеклі»...

28 червня 2005 р.
ВЛАДИКА МИХАЇЛ: РІК НА КАФЕДРІ

Андрій ГНАТЮК

Освячення новозбудованого храму в с. Лище Луцького району, 7 липня 2004 р. Фото Сергія Дубинки31 травня виповнюється рік від часу приходу на Волинську кафедру єпископа Михаїла, який до того очолював Сумську і Чернігівську єпархії. Багато священиків  і мирян розцінили Патріарше новопризначення як подію року в Церкві Київського Патріархату на Волині. Адже тоді, можна сказати, стався переломний етап в історії Волинської єпархії. Вона зажила і запрацювала по-новому. Про неї знову стали чути й говорити.

Найперше, що впадає у вічі, – упорядкування території Управління єпархії. З цегли, яка лежала серед подвір’я і довгий час не використовувалася, постала капличка, де згодом освячуватимуть воду. Навколо собору зірвано старий асфальт, замість якого лежатиме плитка. Упорядковано кладовище поблизу храму, у належному стані перебуває могила митрополита Якова. Триває інтенсивний ремонт у приміщенні єпархіального управління...

27 червня 2005 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо