Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

НА АНГЕЛЬСЬКИЙ ОБРАЗ
Волинський монах став першим великосхимником нашого Патріархату

Віктор ГРЕБЕНЮК

На ангельський образ: Волинський монах став першим великосхимником нашого Патріархату. Світлина Данила ЗінкевичаЧернецтво – це опора східного Благочестя, тобто Православної Церкви. У Київському Патріархаті монастирське життя швидко розбудовується і впорядковується. Зростає кількість монастирів, насельників у них. Але досі в УПЦ КП не було жодного ченця-великосхимника.

Тут маємо пояснити ієрархію монашества. Спершу людина, яка відчула, що її покликання – спасатися не в миру, а за монастирськими мурами, стає послушником: вона виконує різні доручення (послухи), ближче придивляється до чернечого буття, та й до неї придивляються. Послушництво може тривати місяці, а то й роки. Але послушник ще не монах. Коли ж він успішно пройшов цей етап, то приймає чернечий постриг зі зміною ім’я – на ознаку того, що пориває з мирським життям.

Існує три ступені чернецтва: рясофор; мантія, або мала схима («малий ангельський образ»); велика схима. Трапляється, що послушника відразу постригають у мантію. Рясофорних і...

31 травня 2008 р.
ПОВЕРНЕННЯ
На Волині відновлюється шанування святого Миколая

Зінаїда ПАХОЛОК,
кандидат філологічних наук

Картина Володимира Жупанюка «Святий Миколай – покровитель Луцька»Миколай Мирлікійський – архієпископ, чудотворець, який жив у IV ст. Святкування його пам’яті відбувається двічі на рік: 19 грудня і 22 травня.

До св. Миколая на Русі-Україні ставилися з особливою повагою. Виникали численні церкви й монастирі, що носили його ім’я. Зокрема, Галицько-Волинський літопис свідчить про подію 1227 року: «Коли ж сидів Ярослав [Інгварович] у Луцьку, поїхав [князь] Данило в Жидичин поклонитися і помолитися святому Миколі. І звав його Ярослав до Луцька, і сказали йому бояри його: „Візьми Луцьк, схопи тут князя їх“. Але він, [Данило], відповів: „Я приходив сюди молитву вчинити святому Миколі і не можу сього вдіяти“. І пішов він у Володимир».

Із цього ж літопису дізнаємося, що у 1257 (9) р. монголо-татарський хан Куремса хотів увійти в Луцький замок, та трапилося чудо: каміння, яке кидали вороги на стіни фортеці, не долітало до них, а поверталося і падало на орду. Святитель Миколай Мирлікійський почув молитви лучан і захистив їх від наруги...

29 травня 2008 р.
ГОРОХІВСЬКЕ ВОЗНЕСІННЯ
Стараннями громади підносяться до Неба молитви і храми

Леонід ЧУЧМАН

Під час храмового свята Вознесенської парафії в Горохові. Світлина Віталія СарапінаЗ архівних документів відомо, що 1583 року Горохів мав свою церкву. В 1600 році міщани сплачували чинш відповідно до свого соціального стану. Не обкладалися податком лише три волоки (приблизно 63 га) землі, виділені на утримання священика і дяка.

Після приєднання Західної України до Росії 1795 року в Горохові посилилась боротьба проти польсько-католицького впливу. Одним із виявів її було спорудження в місті православних храмів.

1814 року в містечку на місці колишнього Божого дому побудовано Свято-Миколаївську церкву, чудовий витвір зодчих. 1844 року зведено Вознесенську церкву. В них обох зберігалися цінні образи так званої волинської школи іконопису ХVII–ХVIII століть...

28 травня 2008 р.
ШАНА ЧИ НАРУГА?
Чому мощі розділяють і як до цього ставитись

 

До мощей великомучениці Варвари. Луцьк, 20 травня 2006 року. Світлина Сергія ДубинкиЗапитання

Навіщо роздроблюють мощі на часточки для поклоніння вірним? Чи не є це наругою над спочилим тілом святого чи святої?

 

Відповідає протоієрей Михайло Бучак

На престолі кожного православного храму є так званий антимінс – освячене архієреєм чотирикутне полотно (за розмірами подібне до жіночої хустки) зі вшитою в нього...

27 травня 2008 р.
ТРАДИЦІЯ І СУЧАСНІСТЬ БОГОСЛОВСЬКОЇ ОСВІТИ
У Волинській семінарії чекають поповнення

Василь ЛОЗОВИЦЬКИЙ,
проректор з навчальної частини Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук

Традиція і сучасність богословської освіти: У Волинській семінарії чекають поповнення. Світлина Сергія ДубинкиТі, хто на власному досвіді відчув і почесність, і відповідальність дару священства, знають, що бути священнослужителем – це не професія, а служіння. Причому служіння особливе, яке досить часто, якщо не завжди, повинно бути жертовним, бо й саме Християнство – це релігія жертовної любові.

Особливість пастирського служіння й підготовки до нього у наш час полягає в тому, що доводиться виконувати свої обов’язки у нових соціальних умовах. Сьогодні, коли надто велика спокуса матеріальними інтересами відвертає увагу від того, що лежить у сфері Духу, треба не просто зберегти, а найперше виплекати потяг до духовного. А якщо не в Церкві, не в її школі можна навчитися бути християнином, то де?..

26 травня 2008 р.
СПАСІННЯ З ВОГНЮ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Спасіння з вогню. Малюнок Богдана ТимцаНа хуторі далеко від села жила велика сім’я. Тато ще вранці поїхав конем у місто. Діти – одне від одного менше – зібралися навколо домашнього вогнища. Мама готувалася до свята. Наближалося Різдво. Діти слухали потріскування дров у печі і мріяли про подарунки.

Швидко темніло. Домашні почали турбуватися: тато обіцяв повернутися ще за дня, а його все нема та нема. Уночі всіляке може трапитись. Он заметіль як розгулялась, та й вовки в цю пору можуть на людину напасти. І, звичайно, всі боялися розбійника Мишка Петрова, який грабував, а інколи і вбивав людей у навколишніх лісах...

25 травня 2008 р.
ЙОСИП У В’ЯЗНИЦІ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Йосип у в’язниці. Малюнок Богдана ТимцаКупці привезли Йосипа у Єгипет і продали одному царедворцю на ім’я Потифар. Хоча Йосип жив у Єгипті між поганами, але твердо беріг віру в Єдиного істинного Бога і боявся в будь-чому згрішити перед Ним. Потифарові Йосип служив чесно, за це господар поставив його управителем у своєму домі. Але зла і підступна Потифарова дружина звела наклеп на Йосипа перед своїм чоловіком. Господар повірив їй і кинув раба у в’язницю. Це вже вдруге Йосип потрапив у біду. Спочатку брати продали його. Тільки-но він знайшов трішки спокою в домі Потифара, як знову нещастя – потрапив у тюрму. Але Йосип не образився на Бога. Він знав, що це диявол відплачує йому за слухняність Богові.

Йосип залишився вірним Творцеві – продовжував молитись і жити в любові. Тому Господь завжди допомагав йому. Хоч Йосип опинявся в сумному становищі, Всевишній завжди...

24 травня 2008 р.
ПОДИВІТЬСЯ І ВИ

Віктор ГРЕБЕНЮК

Фільм «Земля, освячена Христом»Єрусалимський прорив нашого Патріархату: так можна назвати першу паломницьку поїздку на Святу Землю групи волинян – мирян і священнослужителів під проводом єпископа Луцького і Волинського Михаїла у січні-лютому цього року.

«Не може бути! – заявляють недоброзичливці. – Не могли представників УПЦ КП пустити у православні храми Єрусалима, Назарета, Вифлеєма! Це все вигадки!»

Однак прочан із нашої єпархії залюбки пускали в найбільші святині Християнства, з братерською любов’ю надавали головні храми для Богослужінь – Літургії, молебнів, панахид.

Паломництво шляхами Христа справило величезне враження на волинських прочан. А все це та чимало іншого можна побачити у фільмі «Земля, освячена Христом», який вийшов на DVD (автор і оператор – головний редактор «Волинських єпархіальних відомостей» Андрій Гнатюк). Фільм можна придбати в усіх храмах Київського Патріархату на Волині.

23 травня 2008 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо