Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»
Кажуть: «Жіночка нагуляла дитину». Чи слід її осуджувати?
Запитання
Як Церква ставиться до самотніх мам, які народжують дитя поза шлюбом?
Відповідає протоієрей Ігор Швець, кандидат богословських наук
Не будемо наводити цитат зі Святого Письма чи церковної Книги правил. Відразу скажемо, що одне і друге джерело материнству без шлюбу дає однозначно негативну оцінку. Діти повинні народжуватись у подружніх парах, благословенних Богом і юридично визнаних державою, тобто повінчаних і зареєстрованих у загсі. Статеві стосунки поза сім’єю – перелюбство чи блуд – це одні з найважчих гріхів, тому народжені від таких стосунків є дітьми гріха...
Друге відродження УАПЦ відбувалося за складних воєнних обставин. Та жертви були недаремні
Протоієрей Микола ЦАП,
магістр релігієзнавства, канцлер Волинської єпархії
У статтях «Під прицілом» (2007.– № 10), «Крах ілюзій» (2008.– № 1–2) та «Возз’єднання, що зірвалось» (2009.– № 3) автор оповідав про випробування, яких зазнало Українське Православ’я у Другій світовій війні. У заключній статті циклу коротко нагадано основні події тих часів і зроблено висновки...
Священик Віктор ЛІПЧИК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Хорохорин Луцького районного деканату
Коли говоримо «Святе Письмо, Слово Боже, Боже Об’явлення» і тому подібне, то маємо на увазі Біблію. Бог є любов. Він завжди живе в любові. Бог забажав поділитись цим з іншими. Для цього Він створив світ, спочатку небесний (ангелів), а потім земний. Про все це написано у Вічній Книзі.
Слово «Біблія» походить від грецького біблус. Так називали трав’яну рослину, з якої в давнину виготовляли папір. До складу Біблії входять книги Старого і Нового Заповітів (написаних до і після Різдва Христового). Ці книги написали натхнені Творцем мужі, і в них подаровано людству Боже Об’явлення, визначено непомильні правила і зразки віри та норми праведного життя. Отож, хоча ці книги написано в різні...
Проте Господь не бажає загибелі жодного пияка
Оксана АНДРІЙЧУК
«...П’яниці ... Царства Божого не успадкують», – сказано в Біблії. Але це не означає, що падіння в пекло не можна зупинити.
Щодня, вмикаючи телевізор, ми бачимо веселі рекламні ролики пива, відкрито спрямовані на молодь, розважальні передачі, де нам розповідають, як зі слабоалкогольними напоями можна дуже класно проводити час, та ще й пропонують виграш, – тільки беріть, пийте, багато пийте, «живіть на повну»! Можна зауважити, що пиво, вино – це не так вже і страшно, це ж не горілка чи спирт. Але науковці довели, що алкоголь – наркотична протоплазматична отрута. Що це означає?..
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи