Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Відповідь богослова

ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВ

Запитання

«Хто любить батька чи матір більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто любить сина чи дочку більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто не бере хрест свій і не йде слідом за Мною, той недостойний Мене». Як розуміти ці слова Христа? Чи не сіють вони ворожості між людьми? Виходить, з одного боку, Бог закликає любити батьків, а цими словами наче принижує їх. Чому так?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Дуже часто цей і схожі до нього вислови Христа дійсно викликають...

24 лютого 2006 р.
ЦЕРКОВНА ЄРАРХІЯ: ОСНОВНІ СЛУЖБОВІ ОБОВ’ЯЗКИ

Запитання

Прочитав у вашій газеті, що іподиякона висвятили на диякона. Хто такий іподиякон, які в Церкві взагалі є чини і які їхні обов’язки?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

У Церкві Христовій від самих її початків є три священні сани: диякон, пресвітер...

27 січня 2006 р.
ЯК ПОСТИТИ?
Чи не застаріли церковні правила щодо посту?


Запитання

У сучасному церковному світі все більше прогресує думка, що головне – піст духовний, а не тілесний. Але по собі і близьких бачу: послабне піст тілесний, слабне або переривається духовний подвиг. Та й 69 апостольське правило гласить: «Якщо єпископ, пресвітер, диякон, іподиякон, читець або співець не постять у часі Святої Чотиридесятниці перед Пасхою, в середу, чи п’ятницю, окрім хворих: нехай буде позбавлений служіння. Якщо мирянин не постить – нехай буде відлучений». Багато хто зі священиків вважає, що правила застаріли і час не той. Але як це може бути?! Адже Бог був, є і буде один і Той Самий... А може це ми все більше костеніємо у своїх гріхах?..

28 грудня 2005 р.
БОГ – «ВСЕЛЕНСЬКА ЕНЕРГІЯ ЛЮБОВІ»?

 

Запитання читача

Досить часть від моїх знайомих чула, що Бог – «вселенська енергія любові». Роз’ясніть, що мається на увазі?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Справді, деякі православні віряни часто використовують різноманітні вислови, які є не лише новими для православного світогляду, а й іноді ворожими йому. Вищезгадане словосполучення «Бог – вселенська енергія любові» – одне з них. Чуємо з їх уст і про «сприятливу...

28 жовтня 2005 р.
ГРОШІ В ХРАМІ: ПОЖЕРТВА ЧИ ЕЛЕМЕНТ ТОРГІВЛІ?

Запитання читача

Читаючи Святе Письмо, мене зацікавив уривок, де розповідається, як Христос вигнав торгівців із храму. Але сьогодні ж у кожному православному храмі продаються свічки, ікони й таке інше. Як пояснюється це протиріччя?

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Напевне, сьогодні мало хто при здоровому глузді може сказати, що Церкві не потрібно грошей, що вона може існувати й діяти і без них. Зрозуміло, що будівництво, розписи, оздоблення, ремонти й реставрація храмів...

26 вересня 2005 р.
ПРОРОЧИЦЯ ЧИ ЛЖЕВЧИТЕЛЬКА?
Архімандрита, який заборонив її вчення, Гарафіна Маковій назвала сатаністом

 

Запитання читача:

Декілька моїх друзів захопилися вченням Гарафіни Маковій і переконують мене, що воно цілковито в згоді з Православним Богослів’ям. Чи правда це?..

26 серпня 2005 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-70  71-80  81-86
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо