Відповідь богослова
Який інтим Творець благословляє, а який карає «до третього й четвертого покоління»
Запитання
Чи доцільно у нашому часі зберігати цноту до вінчання?
Відповідає протоієрей Михайло Бучак
«Нехай буде в усіх чесний шлюб та ложе непорочне, а блудників та розпусників судитиме Бог», – написано в Посланні до євреїв святого апостола Павла. А в Притчах Соломонових читаємо: «Хто чинить розпусту, не має той розуму, він знищує свою душу...» Саме такі наслідки мають дошлюбні статеві стосунки для молодих людей, і про це нас попереджає Біблія.
А як же покаяння? – можете запитати ви. Невже Бог такий немилосердний? Ні, безумовно, Бог прощає всім, хто щиро кається і має тверде бажання залишити гріх розпусти. Але даймо собі відповідь: коли ми сповідались у цьому гріху, чи дійсно мали щире бажання не повторювати його?..
Якщо християнин живе побожно, – життєві ризики набагато послаблюються
Запитання
Людей підстерігають небезпеки: будь-кого можуть пограбувати, принизити, навіть убити... Що ж є обороною для православних?..
Церковне розлучення і другий шлюб – не благословення Боже, а Його попущення, аби людині не впасти в ще більші гріхи
Запитання
Чому і в яких випадках Церква дозволяє розлучатися?
Відповідає протоієрей Віктор Михалевич
Під час прийняття таїнства Шлюбу молодята перед Богом, священиком і рідними, кладучи руку на Євангеліє, урочисто промовляють слова присяги: «Я, (ім’я), беру собі тебе, (ім’я), за дружину (чоловіка) і обіцяю тобі любов, вірність, чесність подружню, і не залишу...
Зацікавлення культурним явищем не повинно призводити до містичних практик
Запитання
Останнім часом усе популярнішим стає фен-шуй. Як до нього ставитись православним християнам?..
Якщо духовна організація вчора навчала так, а сьогодні інак, – то чи варто їй довіряти?
Запитання
Час від часу до мого дому приходять особи, які називають себе свідками Єгови, розповідають про Бога й обов’язково залишають журнал «Вартова башта». Що це за організація з точки зору Православної Церкви?
Відповідають ієромонах Марк (Левків), Віктор Гребенюк
Образ сторожової вежі, частий на сторінках Біблії, видавці цього часопису використовують як символ пильнування чистоти Христового вчення. Чи ж справді Товариство «Вартової башти» стереже від зіпсуття все те, чого навчає Святе Письмо?
На відміну від Православ’я, яке протягом перших століть Християнства виробило догмати (короткі формулювання, у що і як треба правильно вірувати), остаточно затвердивши їх 787...
«Не приймай і не відкидай» – радять афонські ченці щодо снів
Запитання
Що таке сон? Як повинен християнин ставитися до сновидінь? Чи можна вірити снам? Чи можна користуватися сонниками?
Відповідає протоієрей Віктор Михалевич
«Снився мені сон, і занепокоївся дух мій, щоб пізнати той сон» (З Книги пророка Даниїла).
«І буде останніми днями, говорить Господь: Я виллю від Духа Свого на всяке тіло, і будуть пророкувати сини ваші та ваші доньки, юнаки ж ваші бачити будуть видіння, а старим...
Залежність від азартних ігор – дуже небезпечна для людини
Запитання
Чи є шкідливими гральні автомати? Де про це сказано в Біблії?
Відповідає священик Андрій Ротченков
Кожною Своєю вказівкою, кожною заповіддю Господь застерігає нас від чогось шкідливого, чогось, що руйнує наше щастя. Це подібно до напису на електричному щиті: «Не торкатись! Небезпечно!»
Ще в Старому Заповіті через пророка Ісаю Господь закликає нас не приносити жертви поганській богині Мені – богині долі, удачі. Після приходу Спасителя на землю це питання залишається актуальним. Апостол Павло переконує, що дуже небезпечним для нас є стан, коли нами щось володіє, коли ми потрапляємо в залежність від чогось...
Скромність, традиційність, простота – основні ознаки зовнішнього вигляду жінок у церкві
Запитання
Яким має бути в церкві зовнішній вигляд жінки? Чи можна, йдучи до храму, не брати хустки, вдягнути штани, використовувати косметику й таке інше?
Відповідає протоієрей Михайло Бучак
Шукаючи відповідь на це запитання, найперше звернімося до Книги книг – Біблії. «І кожна жінка, що молиться чи пророкує з головою відкритою, осоромлює тим свою голову, бо це...
Православним християнам належить носити на собі хресне знамення. Для цього є багато причин
Запитання
Для чого ми носимо натільний хрестик, адже це знаряддя вбивства нашого Господа?
Відповідає священик Андрій Ротченков
Хрест для православних християн – не символ трагедії і вбивства нашого Господа, а символ Божої любові до нас, нагадування про жертовність...
Місія хрещених батьків – не формальність. Обираючи їх, треба зважати на певні застороги
Запитання
Моя подруга, яка нещодавно стала хрещеною матір’ю, розповіла, що священик запитав, чи не мають наміру куми одружитися між собою. Я здивувалася, бо також неодноразово хрестила дітей, але мене такого не питали. Скажіть, будь ласка, які обов’язки хрещених батьків і які існують обмеження, пов’язані з цією місією?
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи