Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Відповідь богослова

НЕБЕЗПЕЧНЕ ЧИТВО
Сприймання деяких апокрифів може зашкодити християнам, які не утверджені у вірі

 

Небезпечне читво: сприймання деяких апокрифів може зашкодити християнам, які не утверджені у віріЗапитання

Чи дозволяє Церква читати апокрифічні твори або дивитися фільми зняті на їх основі, як наприклад, «Євангеліє від Юди» або «Код да Вінчі»?

 

Відповідає протоієрей Віктор Михалевич

Насамперед варто дати визначення, що таке апокрифи. Апокрифи (від грец. – таємний, прихований) – релігійні твори, що не визнані Церквою канонічними (від грец. – правило, норма), тобто не увійшли у список священних книг, визнаних на Вселенських соборах і святими отцями як такі, що містять правила християнської віри. Проте серед апокрифічних творів є такі, що дозволені для читання поза Богослужінням. Наприклад, апокрифічні оповіді про життя Пресвятої Богородиці...

28 грудня 2006 р.
«І МОЛИТВА ВІРИ СПАСЕ ХВОРОГО...»
Коли хворіє тіло – необхідно найперше подбати про ліки для душі

 

«І молитва віри спасе хворого...»Запитання

Що робити, якщо лікарі діагностували важку, можливо невиліковну хворобу? Готуватися до смерті?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Зі Святого Письма відомо, що джерелом хвороб часто є нечисті духи, а біснуватий і недужий – терміни, котрі або зустрічаються поруч, або й...

27 листопада 2006 р.
КОНФЛІКТИ В ЦЕРКВІ
Непослух церковній владі – одна з найпоширеніших причин неприємних інцидентів серед православних

 

Запитання

Час від часу чую з телевізора або читаю в газетах про конфлікти, які сталися в тому чи іншому храмі. Скажіть, будь ласка, чому в Церкві взагалі таке допускають і яка найпоширеніша причина цьому?..

27 жовтня 2006 р.
СИМВОЛ ЧИ ІНДУЛЬГЕНЦІЯ?
Свічка – давня помічниця у молитві, а не ознака забобонності чи ворожби

 

Символ чи індульгенція? Фото Сергія ДубинкиЗапитання

Яке значення свічки для християн і чи потрібна вона взагалі? Чому її використовують під час Богослужінь?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

У перші віки Християнства за Богослужінням завжди використовували свічки (лампадки), бо молились у катакомбах, підземеллях, де неможливо обійтися без світла. Але це практичне значення не було основним. «Ніколи не здійснюється у нас Богослужіння без світильників, – говорить учитель Церкви Тертуліан, – але використовуємо їх не тільки для того, щоб прогнати морок ночі, – Літургія звершується в нас при денному світлі, – але для того, щоб зобразити через це...

25 вересня 2006 р.
ОСНОВА ЛЮДИНИ

 

Основа людиниЗапитання

Відомо, що людина троїчна: дух, душа та тіло. У чому різниця між духом людини і її душею?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)


Насамперед потрібно зазначити, що існують дві основні традиції розуміння складу людини: двоїчна (дихотомія) та троїчна (трихотомія). В однієї і в другої...

27 серпня 2006 р.
ЧИСЛО ЗВІРА
Чи остерігатися християнам числа 666?

 

Число звіраЗапитання

6 червня 2006 року випав рідкісний числовий збіг: 06.06.06. Відомо ж, що 666 – «число звіра», антихриста. В Одкровенні св. Йоана Богослова читаємо: «Хто має розум, той нехай полічить число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість». Тож багато хто не без допомоги ЗМІ проголошували несприятливість цього дня. Банкіри не підписували угод, політики не проводили переговорів тощо. Чи справді цей день якийсь страшний, чи остерігатися цього числа і що Церква навчає про 666?

 

27 липня 2006 р.
ПРИСТРАСТЬ НАРОДІВ І СТОЛІТЬ
Чимало християн надто захоплюється великим спортом. Та чи корисно це для душі?

 

Пристрасть народів і столітьЗапитання

Як Церква ставиться до футболу? Чи можна молитися за Збірну України загалом та її гравців зокрема?

 

Відповідає протоієрей Віталій Собко

З таким же запитанням нещодавно звернувся до мене як прес-секретаря єпархії місцевий журналіст, який, зважаючи на шалений інтерес багатьох людей до чемпіонату світу з футболу, вирішив з’ясувати, що про все це...

24 липня 2006 р.
ПРО КЛЯТВУ

Запитання

Нещодавно новообрані народні депутати України приймали присягу, і лиш після того їм видали посвідчення депутата. Текст присяги новообраного Президента міститься в Конституції. Дають присягу і військовики, і юристи, і наречені. Священнослужителі теж мають свою присягу з такими словами: «...Обіцяю і клянусь Всемогутнім Богом перед Його святим Євангелієм...» Як це узгодити з настановою Ісуса Христа: «А Я кажу вам не клястися зовсім»?

28 травня 2006 р.
НЕ ЗАНЕЧИЩУЙТЕ МОГИЛИ ЇЖЕЮ

Запитання

Чи доцільно під час Провідної неділі залишати на могилах рідних продукти (крашанки, паску тощо), адже вони приваблюють тварин, які певною мірою знеславлюють поховання?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Тут ми маємо справу ще з однією практикою, що своїм корінням сягає дохристиянського українського минулого, а номінальними православними введена в ранг чи не найважливішого обряду Провідної неділі...

26 квітня 2006 р.
СВЯЩЕНСТВО І ВЛАДА: ПИТАННЯ ПРО СУМІСНІСТЬ

Запитання

Відомо, що серед занять, заборонених священнослужителям, є і перебування в державних структурах влади (правило 3 IV Вселенського собору, правило 10 VII Вселенського собору, правило 11 Двократного собору). Проте у Верховній Раді України серед народних депутатів бачимо і кліриків (нині – отець Ігор Бойко з УАПЦ, раніше – митрополит Агафангел з УПЦ МП). У партійних списках на цьогорічні вибори є священнослужителі з Київського Патріархату. Як це узгодити з уставом канонічного життя нашої Церкви?

27 березня 2006 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-70  71-80  81-86
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо