Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ІНТЕРВ’Ю АРХІЄРЕЯ

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич). Світлина Сергія ДубинкиЄпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю нещодавно створеному інтернет-виданню «Волинські новини» (www.volynnews.com). Він розповів про свій шлях до чернецтва, про окремі аспекти діяльності єпархіального управління, міжправославні та міжконфесійні стосунки тощо. Подаємо уривок інтерв’ю.

– Останнім часом усе частіше доводиться чути про відступницькі дії окремих священнослужителів. Одні відкрито займаються магією, інші творять та пропагують усілякі збочення. Чому Церква не дуже реагує на це?

– Церква реагує на все, але не завжди демонструє це, щоб, скритикувавши постать того чи того священнослужителя, не спровокувати негативного результату. Такі випадки все ж одиничні. Причина в тому, що після відродження Церкви в дев’яностих роках деякі люди непродумано прийняли сан священнослужителів. Тепер вони зневірилися у своєму виборі. Вони гадали, що священнослужитель...

31 жовтня 2008 р.
ГРИВНЮ ЧИ СТО?
Справа не в «скільки?», а в тому, що наша пожертва має бути щирою. Згідно з вірою і любов’ю

Гривню чи сто? Справа не в «скільки?», а в тому, що наша пожертва має бути щирою. Згідно з вірою і любов’ю. Світлина прот. Віталія СобкаЗапитання

Якось у церкві, стоячи у черзі до Сповіді, я вирішила скласти більшу пожертву, ніж зазвичай. Подумалося, що чим більше покладу грошей, тим краще посповідаюсь. Яку роль відіграє в нашому парафіяльному житті розмір пожертви? Чи впливає це на нашу молитву, Сповідь, Причастя тощо?..

28 жовтня 2008 р.
ДОВІРИТИСЬ ДУХІВНИКОВІ

Секретар консисторії ігумен Марк (ЛЕВКІВ)

У минулому номері нашої газети в рубриці «Відповідь богослова» вміщено статтю «Ритуальна нечистота?» Прості й обґрунтовані слова священика Андрія Ротченкова покликані внести ясність у дражливе питання, дати богословське тлумачення. Це, на мою думку, й добра підказка парафіяльним священнослужителям у їх душпастирській практиці. Приємно відзначити, що в нашому виданні дедалі частіше з’являються публікації, які викликають певний відгомін, спонукають мислити над животрепетними проблемами духовного життя, досліджувати і Святе Письмо, і джерела Святого Передання. Ось і відповідь щодо церковної поведінки жінки під час критичних днів у деяких активних читачів – як священнослужителів, так і вірян – викликала різну реакцію, що, власне кажучи, мене не здивувало. Багато хто звик до однозначності в Церкві...

27 жовтня 2008 р.
ЗУСТРІЧ ЙОСИПА З БРАТАМИ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Зустріч Йосипа з братами. Малюнок Богдана ТимцаЯкось фараонові приснились віщі сни, які пророкували майбутнє. Перший сон був такий. Фараон стоїть на березі Нілу. І ось виходять із річки сім товстих корів і йдуть пастися. А за ними вийшли з річки сім худих корів і з’їли товстих. Другий сон показав фараону, що на одній стеблині зійшло сім колосків здорових та добрих, а за ними зійшло сім колосків тонких та спалених східним вітром. І тонкі колоски проковтнули здорових та повних.

Фараон не міг пояснити цих снів. Він зібрав усіх мудреців Єгипту, та ніхто не міг їх відгадати.

І тоді чашник згадав про Йосипа і розповів фараонові, як той розгадав сни пекаря і чашника. Покликали Йосипа. Фараон сказав: «Я чув, що ти можеш тлумачити сни». На що Йосип відповів: «Не я, а Бог скаже через мене». Йосип не приписував собі слави, яка належить Богу. Фараон розповів Йосипові свої сни. «Ці два сни, – сказав Йосип, – мають одне значення. Сім років у країні буде...

26 жовтня 2008 р.
СОЛОДКИЙ ГРІХ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Солодкий гріх. Малюнок Богдана ТимцаНаталка поверталася з татом від зубного лікаря.

– У мене було аж дві дірки, – сказала вона. – Не можу повірити! Я думала, що не маю жодної.

– Забагато солодощів, – відповів тато.

– Ну, можливо, я люблю цукерки, – сказала Наталка, – і тістечка, і морозиво...

– І дірки в зубах? – запитав тато.

– Ні, дірок не люблю! – відповіла дівчинка.

Вона роздумувала вголос...

25 жовтня 2008 р.
КОЛО РАДОСТІ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Коло радості. Малюнок Богдана ТимцаОдного дня селянин, який жив неподалік від чернечої обителі, підійшов до її брами і жваво постукав своєю мозолястою рукою. Коли воротар відчинив, чоловік, усміхаючись, показав йому великий кетяг соковитого винограду:

– Брате воротарю, – сказав селянин, – знаєте, кому хочу подарувати цей чудовий виноград?

– Може, настоятелеві або комусь із старших отців монастиря?

– Ні! Вам!..

24 жовтня 2008 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо