Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»
Паломницька служба нашої єпархії (головна координаторка Лариса Савчук) 13–23 вересня провела чергову прощу на Святу Землю. Тридцять богомольців з усіх регіонів України (серед них і автор світлини Петро Слободян) відвідали найбільші святині Християнства у Назареті, Єрусалимі, Вифлеємі, Кані Галілейській, на горі Фавор тощо. Побували пілігрими і на Синаї у Єгипті. Цього разу – вперше – на цій священній горі пролунала Божественна Літургія українською мовою. Причому до Сповіді й Причастя приступали не тільки наші прочани, а й православні араби, Божі люди з Росії та інших країн. Паломництво очолили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та єпископ Вінницький і Брацлавський Онуфрій.
Приносини на заупокійні відправи – це християнська милостиня
Запитання
Скільки хлібин треба нести на панахиду і чому?
Відповідає священик Андрій Ротченков
Дві дії, якими можемо певною мірою допомогти душам спочилих, – це молитва і подання милостині за їх упокоєння. Різновидами милостині є поминальний обід, подаяння, приношення на панахиду.
Сучасний поминальний обід виник із давньої традиції годувати нужденних людей, яких потім просили помолитися за душу спочилого. Тож і нині на жалобну трапезу вхід вільний усім. Дуже корисно подавати убогим милостиню: їжу чи одяг (бо гроші, наприклад, схильним до алкоголю, подавати не варто) – і просити Господа...
Андріан КОВАЛЬЧУК,
член Волинського крайового братства Святого апостола Андрія Первозваного
Ідея створення музею історії Братства у планах витала давно. Адже шлях Луцького Хрестовоздвиженського братства (нині – Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного), яке виникло 1617 року, багатий і цікавий. Вивчити його, донести до нинішнього покоління – одне з головних завдань братчиків.
Тому Братство кілька літ тому взялося за вивчення своєї історії. Першим кроком стало перевидання братського «Пом’яника», що вівся з 1618 року і довгий час вважався втраченим. З допомогою працівників Національної бібліотеки ім. В. Вернадського, Волинського краєзнавчого музею вдалося знайти і видати цей унікальний документ, у якому понад тисяча імен. Згодом перевидали з паралельним перекладом зі старопольської на українську майже невідому нашому читачеві книгу Д. Братковського «Світ, по частинах розглянутий», що стало помітним явищем у культурному житті України і Польщі. Торік з кириличного тексту перекладено і перевидано луцький першодрук...
Степан ЯРМУСЬ,
Вінніпег, Канада
Оце недавно довелось мені прочитати надіслану з України працю протоієрея Ігоря Швеця «Діяльність українських православних місіонерів у ХVІІІ столітті».
Читаючи її, мене навістила думка, що настав такий час – час відродження і становлення незалежності України, – коли кожен з нас має зробити свій вклад: хто що може, хто до чого має нахил...
Почуття громади, а отже взаємовиручки, повинно єднати православних не тільки під час Літургії
Протоієрей Віктор ПУШКО,
настоятель парафії Різдва Йоана Хрестителя в с. Лище Луцького районного деканату, викладач Волинської духовної семінарії
На жаль, віра в Бога автоматично не гарантує стійкості психологічного стану людини, як не рятує від депресій та психологічних розладів задовільний матеріальний стан. Відомо, що в скандинавських країнах, де рівень життя вельми високий, показник самогубств один із найвищих у Європі. Справді, сьогодні депресії – чи не найбільше після серцево-судинних захворювань призводять до смерті.
Депресії виникають і у людей віруючих, доволі відчутно відображаючись на їхній психіці. Люди замикаються в собі, фанатіють, стають агресивними, їм притаманні страхи, надмірне почуття гріховності або нікчемності. Пригнічення, розгубленість, утрата орієнтирів під час духовних пошуків виникає внаслідок невирішених внутрішніх протиріч...
Любов МОСІЄВИЧ,
керівник гурту-студії «Кобзарик»
Зразковий аматорський гурт-студія «Кобзарик» створено 16 років тому. Талановиті дітки постійно беруть участь у хресних ходах, масових заходах на центральному майдані Горохова. Дуже приємно, що в численних листах на адресу «Кобзарика» висловлюється спільна думка: цей колектив уніс помітний вклад у відродження духовності України. До глибини душі хвилюють наших шанувальників пісні «Як гарно у храмі Твоїм, Богородице», «Не забудь помолитися Богу», «Від Бога наша пісня, наша мова» та цілий ряд інших. І ми віримо, що до Всевишнього долинають ці ангельські дитячі голоси. Насамперед Йому, нашому Господеві, «Кобзарик» завдячує всіма творчими успіхами.
З часу створення і до сьогодення кожна дорога гурту-студії починається з молитви у Вознесенському храмі Київського Патріархату Горохова, де настоятелем декан протоієрей Андрій Сидор. А це майже...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи