Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»
8 листопада з нагоди храмового празника у день спомину великомученика Димитрія Солунського архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Димитрівський собор у Ковелі (світлина інформаційної служби єпархії). У співслужінні з деканом і настоятель парафії протоієреєм Анатолієм Александруком, районним деканом протоієреєм Іваном Бонисом, камінь-каширським деканом протоієреєм Володимиром Мицьком та іншим духовенством владика відслужив Божественну Літургію. Разом з усіма молилися і новообраний міський голова Олег Кіндер, голова райдержадміністрації Іван Смітюх та інші достойники. За Богослужінням архієрей виголосив проповідь про зміст життя. Зокрема, зазначив, що кожен у своєму житті ставить мету і ціль, до яких прагне дійти й отримати духовне задоволення від здійсненого. Однак, досягнувши довгоочікуваного, цікавість зникає й людина шукає собі інші пріоритети. Жити потрібно праведно, беручи приклад з угодників Божих, які втішались найменшим, а у повсякденні послуговувались словом та заповідями Божими, наголосив архіпастир. Вони, розпочинаючи свій день, завжди пам’ятали про мить, коли потрібно буде залишити цей світ. «Бо за нашими вчинками визначатиметься...
Невже й тепер буває ідолопоклонство? Авжеж, на кожному кроці
Священик Віктор ЛІПЧИК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Хорохорин Луцького районного деканату
Боротьба істинної віри та хибної проходить через усю історію Християнства. Так було вже тоді, коли Сам Господь ходив по землі та Своїм життям світив людям. Але якраз це світло в людях, які полюбили темряву більше за світло, збуджувало спротив.
Віра – невід’ємний елемент нашого життя, і за своєю природою невіруючих людей не буває. Хтось у щось чи в когось та вірує. Перша ж Божа заповідь наказує шанувати одного, правдивого Бога і забороняє виготовлення ідолів та різної атрибутики, поклоніння їм (Книги Вихід, Второзаконня). Першим од віри в Бога відпав через гордість ангел Денниця (Досвітня зоря). Він зробився дияволом (наклепником), сатаною (супротивником) і багатьох обманутих ангелів повів за собою. З їх поміччю він і людей відвертає від Бога, бо себе протиставляє Йому, починаючи від первородного гріха...
На запитання відповідає протоієрей Віталій Собко
– Чому 40-денний піст перед Різдвом називають Пилипівкою? Хто такий був Пилип?
– Тому що Різвяний піст розпочинається наступного дня після вшанування Церквою апостола Филипа (Пилипа), одного з 12-ти найближчих учнів Христа.
– Що повинно бути в раціоні християнина під час Пилипівки? У які дні потрібно постити строго, а в які можна споживати олію чи навіть рибу?..
Життя і пастирське служіння о. Гавриїла Коробчука
Протоієрей Микола ЦАП,
канцлер єпархії, викладач Волинської духовної семінарії
Протоієрей Гавриїл Коробчук 50 років прослужив Церкві Христовій. Його син Лев причислений до лику святих. Однак, напевно, найбільшою і найголовнішою справою в житті отця Гавриїла було збереження однієї з найбільших християнських святинь – чудотворної Холмської ікони Богородиці.
Гавриїл Коробчук народився 5 березня 1887 року в с. Хмільку на Холмщині у сім’ї дяка. Після народної школи навчався в Холмській і Віленській духовних семінаріях. 10 листопада 1913 року прийняв пресвітерське свячення і був призначений помічником настоятеля у м. Томашів. Невдовзі переведений настоятелем до Жулицької церкви Томашівського повіту. У Першу світову війну парафія, розташована на прикордонні Російської й Австро-Угорської імперій, частково була спалена, а в червні 1914 року зазнала примусової евакуації. Про цей непростий час...
художниця-реставраторка обласного краєзнавчого музею
Образ «Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці». Кінець XVII ст. Походить із храму с. Новосілки Турійського деканату. Матеріали: липа, левкас (ґрунт із крейди і клею), золочення, темпера, олія. Ікона надійшла до Волинського краєзнавчого музею 1982 року внаслідок наукових експедицій, очолюваних мистецтвознавцем П. Жолтовським...
Валерія ЛЕСЮК
«Церква плаче за дітками, що померли в утробах матерів. Плаче за тими, хто не побачив сонячного світла, але найбільше – не побачив незгасного світла Христового. Церква оплакує гріх батьків, які загубили своїх ненароджених дітей, і промовляє разом зі Спасителем: „Прости їм, Господи, бо не відають, що творять...“». Така щира печаль за ненародженими діточками звучить у вступній частині до «Акафіста покаянного жінок, що загубили дітей в утробі своїй», виданого з благословіння Патріарха Філарета парафією Архістратига Михаїла в с. Пирогів Київського благочиння.
Книжечку розраховано на ширший загал читачів: «Матері й батьки! Не чиніть гріха вбивства своєї дитини!.. Чоловіки! Ваша чоловіча твердість, надійність, готовність до самопожертви як ні що інше потрібні жінці в цій ситуації... Лікарі! Не перетворюйтеся на серійних убивць!..»
(повчання)
Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку
На горі Синай Творець дав через пророка Мойсея Десять заповідей, церковні й громадянські закони. Також Господь наказав виготовити святиню – перший храм. Це місце, де поклонялись Богу, приносили Йому жертви та слухали Його волю, отримало назву скинія. Юдеї ще не мали своєї землі, тож, мандруючи пустелею, жили в наметах. Тому й перший храм був у формі намету. Його можна було легко розібрати і також зібрати на новому місці стоянки табору. Бог дав Мойсеєві точні вказівки про розміри, форму і матеріал, із якого виготовляти все приладдя скинії. Господь кілька разів наголошував Мойсею: «Дивись і зроби за тим зразком, що тобі показано на горі»...
(оповідання)
Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку
Максимко був першокласником. Одного разу його мама захворіла і її поклали до лікарні. Хлопчик був дуже стривожений за маму. З села до них приїхала бабця. Вона готувала їсти, допомагала Максимкові вчити уроки, вкладала його спати.
В суботу ввечері бабуся, збираючись кудись, гарно вдягнулась.
– Куди ви, бабцю? – поцікавився онук.
– Я йду в храм, на вечірню. Йду в гості до Бога, – загадково відповіла старенька. – Якщо захочеш, візьму завтра й...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи