Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл
СЛОВО ЄПИСКОПА ЛУЦЬКОГО І ВОЛИНСЬКОГО МИХАЇЛА

Боголюб’язні священнослужителі, монахи, церковнослужителі!
Дорогі брати і сестри!

Інформаційний простір сучасного світу надзвичайно перевантажений. Потоки різноманітної, здебільшого, абсолютно порожньої або досить шкідливої інформації виливаються на нас щоденно, щогодини і щохвилини. Часом буває дуже непросто відшукати в тій каламутній воді справжні скарби, що дійсно можуть бути корисними для духовної людини.

Але це зовсім не означає, що в добрий грунт не потрібно сіяти добре зерно. Сіяч якісного насіння, як і проповідник Божественної науки – зобов’язаний виконувати своє покликання. Зобов’язаний проголошувати й поширювати те, про що не можна мовчати, пам’ятаючи слова Христа: «Кажу вам, коли вони [апостоли] замовкнуть, кричатиме каміння» (Лк.19:40). Зобов’язаний іти й навчати в ім’я Отця і Сина і Святого Духа...

31 грудня 2004 р.
АПОСТОЛ АНДРІЙ І УКРАЇНА
(гіпотеза)

Підготував Андрій ГНАТЮК

Від приходу святого Андрія Первозваного у Подніпров’я, який став першим учнем Ісуса Христа – розпочинається вектор формування руського духу, зазначає у своїй книзі «Віхи священної історії» Юрій Канигін. Так це, чи ні, – судити історикам. Але ця подія, беззапречно, стала переломною в історії наших предків. Юрій Канигін стверджує, що прихід св. Андрія на землі, які через багато років стали називатись Україною, відбувся на кілька літ раніше з’яви у Римі святого Петра. Про це нібито є багато свідчень у таємничих архівах Ватикану. Відповідно, християнська церква над Дніпром має давніші витоки, ніж  Римська. Адже головною своєю місією апостол Андрій вважав запровадження християнства у Подніпров’ї...народу вперше відчув, красу життя й людей побачив. І моє буття знову набуло змісту».

30 грудня 2004 р.
Українська Біблія. Ілюстрація Ірини Дацюк
УКРАЇНСЬКА БІБЛІЯ

Підготував Андрій ГНАТЮК

У Святому Письмі сказано: «Доки кожна людина не пізнає Євангеліє, доти не настане кінець світу. Це Євангеліє Царства буде проповідуватись у всьому світі, на свідоцтво всім народам». Аби кожен зміг прочитати Святе Письмо рідною мовою, Дух Святий зійшов на апостолів, і вони пішли проповідувати між народами. В Україні побував перший учень Христа апостол Андрій Первозваний. Християнам, які населяли колись наші землі, Біблію донесли святі Кирило й Мефодій. Написана вона була староболгарською мовою, яка пізніше отримала назву старослов’янської. На суто українських землях в XI столітті з’явилося так зване Остромирове Євангеліє. Як зазначає у своїй праці відомий мовознавець митрополит Іларіон (в миру - Іван Огієнко), процес формування української мови затягнувся на довший час, головно ж на віки IX, X, XI, коли остаточно створились українські племена, а з ними й говори української мови. Тож, можемо сміливо припустити, що Остромирове Євангеліє вже було написане українською. Взагалі, стверджує професор...

28 грудня 2004 р.
АПОЛОГІЯ БІБЛІЙНОЇ КОСМОГОНІЇ

Підготувала Олеся САВЧУК

Чим більше розширюється поле науки, тим численніші докази існування всемогутньої, творчої Премудрості (Гершель)

Жодне місце в Біблії не зазнавало таких жорстоких нападок, як учення про створення світу. Від скептиків  ХVII-ХVIII ст. до представників радянської науки, – всі намагалися довести хибність космогонії Мойсея. Чому саме це місце в Св. Писанні стало однією з основних мішеней, куди старанні критики пускали й пускають свої стріли, просякнуті отрутою скептицизму й недовір’я? Тому що з першого погляду саме в Біблійному вченні про створення світу найбільш рельєфно виділяється розходження між релігією й наукою.

Християнам  немає необхідності підтверджувати істинність будь-яких положень Біблії, адже ми сприймаємо її як Святе Письмо. Водночас представники так званих скептиків, першим з яких був філософ ХVII ст. Спіноза, потребують, уподоблюючись євангельському Хомі...

27 грудня 2004 р.
БІБЛІЯ – СЛОВО БОЖЕ

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ

Біблія – це багато книг, які складають одну велику. Її у різні часи писали політики, воєначальники, царі, міністри, священики, мудреці, пастухи, лікарі, дрібні чиновники. Усього їх було більше сорока. Створювали Біблію більш, ніж півтори тисячі років в Африці, Азії та Європі, писали різними мовами: давньоєврейською, арамейською, грецькою. Біблійні твори складали під час подорожей та у вигнанні, у в’язниці та у військових походах, у палацах та у перервах між важкою працею. Тому Біблію можна порівняти з великим казковим будинком, де є багато кімнат. Коли ми відкриваємо одну з її книг, то потрапляємо в певну кімнату цього будинку, з якої Біблійний письменник промовляє до нас...

26 грудня 2004 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо