Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ВОСКРЕСЛИЙ ІЗ ЗАБУТТЯ
Відбулася прем’єра фільму «Волинська голгофа Братковського»

Віктор ГРЕБЕНЮК

Постать Данила Братковського маловідома в нашій літературі й історії. А проте це ім’я заслуговує на славу. Цей волинський шляхтич, маючи намір вплинути на свою пас­тву та ціле суспільство, що в XVII столітті являло «війну всіх проти всіх», видав за свої кошти накладом 4000 примірників (дуже великим як на той час) польськомовну книгу поезій (фрашок) «Світ, по частинах розгля­нутий» – єдину в його творчому доробку. Сталося це у Кракові 1697 року...

28 квітня 2006 р.
ЛЕТЯТЬ ЛИСТИ НА РІДНУ ЗЕМЛЮ

Андрій БОНДАРЧУК,
голова Волинського крайового братства св. апостола Андрія Первозваного

Нелегке життя погнало в чужі краї мільйони українців. По-різному склались там їхні долі. Та навіть кращі матеріальні статки деяких щасливчиків не можуть угамувати тугу за рідною землею. У далекій Італії опинилась і наша братчиця з Луцька, журналіст за професією Галина Червоненко. У листах про своє життя-буття вона майже нічого не пише, зате розлого інформує про духовне і політичне.

Сестра Галина передала в дар Братству гарну інкрустовану рамку для портрета братчика Данила Братковського, фототипічне видання якого взяла з собою в Італію. У дар братській Хрестовоздвиженській...

27 квітня 2006 р.
НЕ ЗАНЕЧИЩУЙТЕ МОГИЛИ ЇЖЕЮ

Запитання

Чи доцільно під час Провідної неділі залишати на могилах рідних продукти (крашанки, паску тощо), адже вони приваблюють тварин, які певною мірою знеславлюють поховання?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Тут ми маємо справу ще з однією практикою, що своїм корінням сягає дохристиянського українського минулого, а номінальними православними введена в ранг чи не найважливішого обряду Провідної неділі...

26 квітня 2006 р.
ЦЕРКВА – ЦЕ МОЄ ОСТАННЄ ПРИСТАНОВИЩЕ
Протодияконові кафедрального собору Миколі Коцю – 45

Ольга ХАРІВ

Протодиякон Микола Коць. Фото Олександра Більчука«Моя місія, як і в кожного священнослужителя, – допомагати знедоленим, бідним на любов і віру», – із тих слів почалася розмова з протодияконом Луцького кафедрального собору Святої Трійці Миколою Коцем. Так, мабуть, Бог дав, що за отцем закріпилася слава добродійника і цілителя. Як і його знаменитий небесний патрон, він старається зараджувати людським бідам і то одному ремонт робить, то другому привезе городини з власної дачі, то третього на ноги поставить, вправляючи хребет, за четвертого домовиться з потрібним начальником, п’ятому шукає добрий юридичний захист... Доглядати немічних і ділами співчувати потребуючим – стиль життя і для дружини – матусі Марії: сама змалку для старших людей крутила по півдня корбу колодязя. І тепер підтримує добрі наміри чоловіка.

– Ми дивимося далі, – говорить отець Микола, – бо впевнені, що коли ти робиш...

25 квітня 2006 р.
АБОРТ – ЦЕ ВБИВСТВО! А ВБИВСТВО – СМЕРТНИЙ ГРІХ!

Ольга ПЛЯЧЕНКО, вчителька християнської етики луцької ЗОШ № 24

Аборт – це вибвство! А вбивство – смертний гріх! Малюнок Ірини ДацюкГлибокі роздуми про людину підводять до висновку, що її не можна сприймати лише як складне поєднання біологічних та фізіологічних функцій. Очевидно, що в основі лежить духовне начало, виявом якого є розум, самосвідомість, внутрішня свобода, і яке водночас зумовлюється надприродним відношенням людини до Бога. Отже, людина становить собою духовно-тілесну єдність. А тому будь-яка дія на тіло – це дія спрямована на саму особу.

Життя людини – дар Божий. Уже в Старому Заповіті...

24 квітня 2006 р.
МОЛОДІ ПОТРІБНА ЦЕРКВА – ЦЕРКВІ ПОТРІБНА МОЛОДЬ

Юрій РИЧУК

Управа Молодіжного православного братства імені Миколи Святоші, князя Луцького. Фото Армена АнтонянаЧасто, коли чують про молодіжну православну організацію, або зневажливо пхикають (мовляв, нема що робити, забавляються у «дорослість»), або кажуть щось на кшталт: «То це, певно, особливі люди, сміливі, серйозні, яких чекає велике майбутнє!» Дозволимо ствердити, що не праві будуть ні ті, ні інші. Учасники Молодіжного православного братства імені Миколи Святоші, князя Луцького, – такі ж юнаки та юнки, яких тисячі. Веселяться. Інколи забагато шумлять. Гарячкують. Слухають музику, пишуть вірші. Люблять теплі компанії, пісні під гітару і печену на вогні картоплю...

23 квітня 2006 р.
СЕМІНАРІЯ СТАНЕ ДЕРЖАВНИМ ЗАКЛАДОМ?

Ольга ХАРІВ

Семінарія стане державним закладом. Фото Сергія ДубинкиКиївський Патріархат активно взявся за реформування церковної освіти, яка передбачає державну акредитацію вищих та середніх спеціальних духовних навчальних закладів. Офіційне визнання зрівняло б спудеїв у правах на пільговий проїзд, стипендію, працевлаштування у школах.

– Сьогодні у школах вимагають від наших вихованців диплом державного зразка, – каже ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський. – У випускників лише регентського відділення...

22 квітня 2006 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо