Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»
Андрій БОНДАРЧУК,
голова Волинського крайового братства св. апостола Андрія Первозваного
Нелегке життя погнало в чужі краї мільйони українців. По-різному склались там їхні долі. Та навіть кращі матеріальні статки деяких щасливчиків не можуть угамувати тугу за рідною землею. У далекій Італії опинилась і наша братчиця з Луцька, журналіст за професією Галина Червоненко. У листах про своє життя-буття вона майже нічого не пише, зате розлого інформує про духовне і політичне.
Сестра Галина передала в дар Братству гарну інкрустовану рамку для портрета братчика Данила Братковського, фототипічне видання якого взяла з собою в Італію. У дар братській Хрестовоздвиженській...
Запитання
Чи доцільно під час Провідної неділі залишати на могилах рідних продукти (крашанки, паску тощо), адже вони приваблюють тварин, які певною мірою знеславлюють поховання?
Відповідає ієромонах Марк (Левків)
Тут ми маємо справу ще з однією практикою, що своїм корінням сягає дохристиянського українського минулого, а номінальними православними введена в ранг чи не найважливішого обряду Провідної неділі...
Протодияконові кафедрального собору Миколі Коцю – 45
Ольга ХАРІВ
«Моя місія, як і в кожного священнослужителя, – допомагати знедоленим, бідним на любов і віру», – із тих слів почалася розмова з протодияконом Луцького кафедрального собору Святої Трійці Миколою Коцем. Так, мабуть, Бог дав, що за отцем закріпилася слава добродійника і цілителя. Як і його знаменитий небесний патрон, він старається зараджувати людським бідам і то одному ремонт робить, то другому привезе городини з власної дачі, то третього на ноги поставить, вправляючи хребет, за четвертого домовиться з потрібним начальником, п’ятому шукає добрий юридичний захист... Доглядати немічних і ділами співчувати потребуючим – стиль життя і для дружини – матусі Марії: сама змалку для старших людей крутила по півдня корбу колодязя. І тепер підтримує добрі наміри чоловіка.
– Ми дивимося далі, – говорить отець Микола, – бо впевнені, що коли ти робиш...
Ольга ПЛЯЧЕНКО, вчителька християнської етики луцької ЗОШ № 24
Глибокі роздуми про людину підводять до висновку, що її не можна сприймати лише як складне поєднання біологічних та фізіологічних функцій. Очевидно, що в основі лежить духовне начало, виявом якого є розум, самосвідомість, внутрішня свобода, і яке водночас зумовлюється надприродним відношенням людини до Бога. Отже, людина становить собою духовно-тілесну єдність. А тому будь-яка дія на тіло – це дія спрямована на саму особу.
Життя людини – дар Божий. Уже в Старому Заповіті...
Юрій РИЧУК
Часто, коли чують про молодіжну православну організацію, або зневажливо пхикають (мовляв, нема що робити, забавляються у «дорослість»), або кажуть щось на кшталт: «То це, певно, особливі люди, сміливі, серйозні, яких чекає велике майбутнє!» Дозволимо ствердити, що не праві будуть ні ті, ні інші. Учасники Молодіжного православного братства імені Миколи Святоші, князя Луцького, – такі ж юнаки та юнки, яких тисячі. Веселяться. Інколи забагато шумлять. Гарячкують. Слухають музику, пишуть вірші. Люблять теплі компанії, пісні під гітару і печену на вогні картоплю...
Ольга ХАРІВ
Київський Патріархат активно взявся за реформування церковної освіти, яка передбачає державну акредитацію вищих та середніх спеціальних духовних навчальних закладів. Офіційне визнання зрівняло б спудеїв у правах на пільговий проїзд, стипендію, працевлаштування у школах.
– Сьогодні у школах вимагають від наших вихованців диплом державного зразка, – каже ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський. – У випускників лише регентського відділення...
Андрій ГНАТЮК
Великий піст – чи не найважливіший період у житті християнина. Цей час спонукає до роздумів над своїм життям, змушує ще раз замислитися над своїми вчинками і хоча б раз на рік очистити свою душу.
Сповідь у Великий піст – обов’язкова. Вона підводить до найбільшого християнського свята – Воскресіння Христового. І зустріти його ми повинні не обтяжені жодними проблемами, а з радісним серцем. Адже подія ця свідчить про безсмертя душі, про вічне...
Андрій ГНАТЮК
Чотири нових дзвони для Свято-Троїцького кафедрального собору освятив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Найновіший, яким досі послуговувалися під час Богослужінь, вилитий ще 1907 року в Німеччині. Нові дзвони виготовлено торік на ливарному заводі у Нововолинську. Вони зі спеціально дібраного сплаву, який забезпечує їх якісне звучання, що відповідає вимогам церкви.
Винайшов дзвони у ІV столітті святий Павлин, але запровадив їх у церковній практиці аж через три століття Папа Римський Савиніан. На Русі дзвони поширилися разом із запровадженням...
Протоієрей Василь ШНЯК, рожищенський декан
Усім нам хочеться, щоб наша Україна була єдиною, могутньою державою, з єдиною українською Церквою. Одні вважають це справою наших найвищих церковних діячів. Інші чекають вирішення проблеми від уряду чи інтелігенції. На мій погляд, це велике бажання людей доброї волі може стати реальним лише на площині людяності. Починати потрібно з себе. Якщо я як священик Київського Патріархату буду людяний, якщо священик Московського Патріархату буде людяний, то ми зробимо один до одного дуже важливий крок, зробимо крок до Христа Бога, до єдності. Тому таке об’єднання нашого народу в одну державу, в одну Церкву треба починати від людяності...
Запитання
Відомо, що серед занять, заборонених священнослужителям, є і перебування в державних структурах влади (правило 3 IV Вселенського собору, правило 10 VII Вселенського собору, правило 11 Двократного собору). Проте у Верховній Раді України серед народних депутатів бачимо і кліриків (нині – отець Ігор Бойко з УАПЦ, раніше – митрополит Агафангел з УПЦ МП). У партійних списках на цьогорічні вибори є священнослужителі з Київського Патріархату. Як це узгодити з уставом канонічного життя нашої Церкви?
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи