Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»
Священик Олександр СЕНІВ,
настоятель Свято-Василівського храму
в с. Боголюби Луцького районного деканату
Кожному відомо, що у світі все змінюється, часто-густо – псується. Псується годинник, псується наше авто, псується наш телевізор, псується наше здоров’я. Усе це потребує нашої уваги для утримування в належному стані. У світі, де багато гріховності й зневаги до Господа Бога, – особливої турботи потребує й наша душа. Найкращі помічники для її здоров’я – піст, молитва й милосердя.
Справжній піст – це віддалення від себе злого і стриманість у всьому. Він включає в себе дві невід’ємні складові частини...
Віктор ГРЕБЕНЮК
Перше, що впадає у вічі того, хто заходить до протестантського зібрання, – це майже цілковита відсутність зображень. Там, напевно, буде великий напис – «Бог є любов», щонайбільше – краєвиди з біблійними словами, а то й зовсім чисті стіни.
Для православного й католика це дивина: де ж образи? Де малювання на стінах? Для протестантів навпаки – характерні звинувачення в бік Православ’я в язичницькому ідолопоклонстві. Під цим вони розуміють молитви перед іконами, цілування й кадіння їх...
(повчання)
Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку
Триває Великий піст. Слово «піст» означає «стримання». У цей час ми, зокрема, стримуємось від певних видів їжі – молочного, м’ясного, яєць, а в деякі дні й від риби і навіть олії. Це загартовує нашу силу волі, виховує в нас слухняність наказам Церкви, полегшує наше тіло. Але найголовніше під час посту – стримувати себе від поганих учинків, брудних слів, і навіть од нечистих думок. Для вас, діти, піст полягає в тому, щоб обмежити кількість солодощів, обмежити перегляд телепередач, не ображатися, не сваритися, слухатись батьків, допомагати їм виконувати хатню роботу.
Також під час посту ми обов’язково йдемо до Сповіді та Причастя.
На сповіді, дорога дитино, промов молитву: «Сповідую перед Тобою, Господи, Боже наш, перед святим Твоїм Хрестом і Євангелієм усі мої гріхи. Згрішив (згрішила) я перед Тобою, Господи (і називай з перелічених тут гріхів ті, котрих ти припустився):
- не молився Богу і небесним покровителям – Божій Матері...
(казка)
Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку
Кілька суботніх вечорів Сашко провів у гаражі батька, майструючи модель корабля. Він зробив його з великого шматка дерева. Мати пошила вітрила. Тато виточив з міді малесенький якір. Решту Сашко зробив самостійно.
Маленький вітрильник був дуже гарним, але найважливішим для хлопчика було те, що він зробив його сам. Вітрильник стояв у його кімнаті на особливій поличці. Він подобався всім гостям. Але особливе враження справив на батька:
– Я пишаюся тобою, Сашо! У тебе золоті руки. Яку модель ти будуватимеш далі?
Але Сашко не думав поки що про нову роботу. Зараз усі його думки поглинув вітрильник...
Володимир ВИСЛОЦЬКИЙ
Сьогодні як ніколи говориться про дефіцит моралі в суспільстві. Одним зі шляхів зменшення цієї проблеми є запровадження у загальноосвітніх школах уроку християнської етики. Такий урок сприяє формуванню християнського світогляду, допомагає дитині й підліткові усвідомити свою відповідальність як особистості, як громадянина.
Християнська етика викладається в школах Волині з 2004 року (у деяких – набагато раніше). Одного разу я завітав до луцької школи №16 за місцем проживання. Мене ознайомили зі станом викладання предметів «Етика» та «Християнська етика», які викладає вчитель суспільно-гуманітарного профілю Ірина Коритнєва. Її загальний...
Протоієрей Віталій СОБКО, прес-секретар єпархії
17 січня вперше на Волині відбувся Різдвяний благодійний телерадіомарафон «Бог багатий милосердям» – спільний проект Волинської Ради Церков, обласної державної адміністрації та Волинської державної телерадіокомпанії.
Протягом дня обласне телебачення та радіостанція «Луцьк» транслювали в прямому ефірі виступи церковних творчих колективів найбільших волинських християнських Церков із обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, подавали сюжети про сиріт і самотніх людей, виступи керівників підприємств, організацій та установ...
Оксана ДМИТРЕНКО
10 лютого протоієрей Василь Шняк, благочинний Рожищенського району, зустрів свій півстолітній ювілей. Про те, з яким духовним багажем прийшов панотець до цієї гарної дати, якими стежками доводилося пробиратися крізь життєві терни, ми розмовляли у його церкві Різдва Пресвятої Богородиці – невеликому затишному храмі, збудованому за чотири місяці. «Завдяки Божій ласці та відданості прекрасних людей», – переконаний отець Василь.
До Рожища 40-річного священика благословив ще владика Яків. За плечима в отця вже був певний досвід: церковне служіння він несе з 30-ти років.
Нового священика зустріли не надто приязно. За винятком невеличкої української громади, яка на ту пору навіть приміщення, щоб помолитися, не мала, бо у храмі Московської Патріархії не знайшлося місця для почергових Богослужінь. Спочатку збиралися у парку просто неба біля пам’ятника...
Запитання
«Хто любить батька чи матір більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто любить сина чи дочку більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто не бере хрест свій і не йде слідом за Мною, той недостойний Мене». Як розуміти ці слова Христа? Чи не сіють вони ворожості між людьми? Виходить, з одного боку, Бог закликає любити батьків, а цими словами наче принижує їх. Чому так?
Відповідає ієромонах Марк (Левків)
Дуже часто цей і схожі до нього вислови Христа дійсно викликають...
Протоієрей Віктор ПУШКО, викладач Волинської духовної семінарії
Церква мала різні стосунки з державою в різні часи свого існування. У післяапостольський час, час переслідувань, Церква ставиться до поганської держави непримиренно. Але з плином історії приймає таку державу. Апостол Павло в 13-й главі Послання до римлян перед лицем жорстокого гонителя Церкви Христової імператора Нерона виголошує: «Немає влади, яка не від Бога» і визнає позитивну роль держави в історичних шляхах Царства Божого. Це відповідає як загальному старозавітному, пророчому, так і новозавітному погляду, що шляхи Царства Божого включають у себе...
Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК
Ці рядки пишуться зовсім не для того, щоб осудити вас, якщо ви мали аборт або хочете його зробити. Аж ніяк! Кожна людина, якщо в неї хоч трохи розвинуті почуття, доволі картає себе за різні гріхи. Щоправда, лише тоді, коли усвідомлює свій учинок гріхом.
Є відносно небагато людей настільки не обізнаних з мораллю, що насмілюються називати аборт доброчинністю. Але наскільки це гріх? Не йдеться навіть про ті рідкісні випадки – кровозмішання чи небезпеку народження виродка. Мова про звичайні черги до гінекологів: країни колишнього Союзу – попереду щодо кількості перерваних вагітностей у світі: щороку не менше десяти мільйонів. На цьому просторі половина практикуючих гінекологів займаються тільки абортами, одержуючи за це високі гонорари. Загалом жінки...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи