Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ШЛЯХ ДО СВІТЛА
(казка)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Шлях до світла. Малюнок Ірини ДацюкВ одній далекій країні, за горами, за морями з давніх-давен у печерах під землею живуть люди. Там вони народжуються, проводять своє життя і помирають. Вони не знають, що існує інший, набагато кращий світ.

Якось один з них випадково побачив отвір у стелі печери. Це його зацікавило і він вирішив піднятися до нього. Підйом був дуже важким, довелося здиратися на високу прямовисну стіну. Усі, хто спостерігали за сміливим дослідником, в один голос відмовляли його, казали: «Облиш це. Не муч себе». Але він продовжував свій шлях. Скоро печерник зауважив у себе над головою тьмяне світло. Він піднімався все вище і світло ставало виразнішим. Нарешті голова його з’яви­лася над поверхнею землі.

Мешканець печери був вражений тим, що йому довелося тут побачити. Він почав кричати вниз своїм товаришам, що тут вгорі надзвичайно гарно: тут синє небо, золоте сонце, зеленіють трави і ростуть чарівні квіти. Печерники чули крик свого...

23 серпня 2006 р.
ПІЗНАЙМО НАШЕ МИНУЛЕ
Братство планує «воскресити» нові історичні документи

Андрій БОНДАРЧУК,
голова Волинського крайого братства Святого апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського),
Олена БІРЮЛІНА,
завідуюча відділом давньої історії Волинського краєзнавчого музею

Пізнаймо наше минуле: Братство планує «воскресити» нові історичні документиДержавні архіви зберігають величезний масив документів, що стосуються нашого минулого. На жаль, нам відома лише мізерія. Причина – держава і влада самоусунулись від цих історичних скарбів, їх дуже поволі розробляють і аналізують вчені та ентузіасти. Братство, незважаючи на повну відсутність власних джерел фінансування, дещо зробило, аби «воскресити» сторінки власної багатої й цікавої історії, бо це і частинка історії України...

 

22 серпня 2006 р.
ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ У ЛУЦЬКУ

Протоієрей Віталій СОБКО, прес-секретар єпархії

Патріарх Філарет виступає з заключним словом на паперті кафедрального собору. Фото Сергія Дубинки11-12 червня Святійший Патріарх Філарет перебував у Луцьку із архіпастирським візитом. Це вже 11-й його візит на Волинь як Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату. Уже стало традицією, що на День Святого Духа Першоієрарх молиться в головному волинському храмі – кафедральному соборі Святої Трійці, розділяючи з місцевими священнослужителями та вірянами радість храмового святкування.

Святійший владика прибув до Луцька ввечері 11 червня. На межі...

31 липня 2006 р.
БОГОСЛОВСЬКА ОСВІТА РОЗВИВАЄТЬСЯ

Протоієрей Віталій СОБКО, Володимир СТУД

Випуск-2006. Фото Сергія Дубинки8 червня Волинська духовна семінарія відзначила 12-й випуск своїх вихованців. Клопоти повсякденного навчального процесу закінчилися, однак канікули не дуже полегшать життя тим, хто працює над системними питаннями розвитку богословської освіти, зокрема, в нашому духовному закладі. Не зменшиться проблем і стосовно семінарської матеріальної бази. Тим більше з огляду на те, що триває будівництво нового навчального корпусу...

 

28 липня 2006 р.
ЧИСЛО ЗВІРА
Чи остерігатися християнам числа 666?

 

Число звіраЗапитання

6 червня 2006 року випав рідкісний числовий збіг: 06.06.06. Відомо ж, що 666 – «число звіра», антихриста. В Одкровенні св. Йоана Богослова читаємо: «Хто має розум, той нехай полічить число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість». Тож багато хто не без допомоги ЗМІ проголошували несприятливість цього дня. Банкіри не підписували угод, політики не проводили переговорів тощо. Чи справді цей день якийсь страшний, чи остерігатися цього числа і що Церква навчає про 666?

 

27 липня 2006 р.
НАЙБІЛЬША ПЕРЕМОГА – НАД СОБОЮ
Протоієрею Володимирові Богдадюку 24 червня виповнилося 50 років

Роксолана ВИШНЕВИЧ

Протоієрей Володимир Богдадюк. Фото Роксолани Вишневич– У шахтарське місто я потрапив вже після проголошення незалежності України, 1991 року. Тут не було ще храму, діяла лише перша церковна громада УАПЦ, яка після червня 1992 року, коли відбувся об’єднавчий собор, зорганізувалась у громаду Київського Патріархату. Тоді влада передала нам під май­бутній храм приміщення загсу.

– Знаю, що Богослужіння проводились попервах біля освяченого хреста. Мабуть, непросто було світську споруду перетворити у культову?

– Найголовніше, що було велике щире бажання віруючих це зробити. А ще – надзвичайний ентузіазм і піднесення. Руками активістів облаштували...

26 липня 2006 р.
СВЯТИНЯ НА КІСТКАХ

Андрій ГНАТЮК, прот. Віталій СОБКО

Під стінами колишньої в’язниці відправляють панахиду. Фото Сергія ДубинкиЄпископ Михаїл і місцеве духовенство відправили панахиду під мурами колишньої луцької в’язниці, де 65 літ тому, 1941-го року, енкавеесівці розстріляли близько чотирьох тисяч в’язнів. Щороку 23 червня священнослужителі християнських Церков, представники влади й громадськості, свідки трагічної події приходять на це місце, аби творити молитву по жертвах розстрілу.

Серед численних пам’яток, якими кілька століть пишається Лучеськ Великий, є такі, що змушують нас упасти на коліна, зронити гірку сльозу і в благочесті схилити голову. Плюндрована не один рік ворогами українська земля такими слізьми вмивається і досі, бо ще живі свідки багатьох трагедій, що коїв на наших землях більшовицько-фашистський режим.

Про злочини в луцькій тюрмі довго замовчувалося. Але й нині про жахливі...

25 липня 2006 р.
ПРИСТРАСТЬ НАРОДІВ І СТОЛІТЬ
Чимало християн надто захоплюється великим спортом. Та чи корисно це для душі?

 

Пристрасть народів і столітьЗапитання

Як Церква ставиться до футболу? Чи можна молитися за Збірну України загалом та її гравців зокрема?

 

Відповідає протоієрей Віталій Собко

З таким же запитанням нещодавно звернувся до мене як прес-секретаря єпархії місцевий журналіст, який, зважаючи на шалений інтерес багатьох людей до чемпіонату світу з футболу, вирішив з’ясувати, що про все це...

24 липня 2006 р.
ЯКЕ МАЙБУТНЄ НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ?

Володимир СТУД

Викладачі Центру християнського виховання дітей і молоді (зліва на право) Оксана Цап і Наталія Ротченкова. Фото прот. Віталія СобкаЯк уже повідомляла газета, викладачі Центру християнського виховання дітей і молоді Наталія Ротченкова та Оксана Цап побували в Житомирі на тематичному семінарі, присвяченому організації роботи духовних недільних шкіл. У цій зустрічі брало участь до сотні осіб з усіх єпархій. Своїми враженнями пані Наталя і пані Оксана діляться на сторінках нашого часопису.

– Такі семінари корисні тим, що його учасники обмінюються досвідом, – говорить Наталія Ротченкова. – Як правило, методи роботи колег такі ж, як і в нас. Наприклад, це стосується використання наочності, повторення...

23 липня 2006 р.
ПРО СВЯТОГО ДУХА
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Про Святого Духа. Малюнок Ірини ДацюкДух Святий – третя Особа Святої Трійці – зійшов на апостолів на п’ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа. Тому ця подія називається П’ятдесятниця, або День Святої Тройці.

Дух Святий називається Животворчим, бо Він разом з Отцем і Сином дає життя всьому живому. Він присутній в кожній краплині води, в кожній травинці, в кожній живій істоті. Але по-особливому животворно Дух Божий впливає на душу людини. Він спонукає душу до святого життя, перетворює її на храм Божий. Дух Святий може злого зробити добрим, слабкого перетворити в сильного, лінивому додати працелюбності... Він допомагає нам ставати кращими, ніж ми є. Дух Святий зійшов і залишився в Церкві, щоб зміцнювати християн у виконанні Божих Заповідей...

22 липня 2006 р.
581-590  591-600  601-610  611-620  621-630  631-640  641-650  651-660  661-670  671-725
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо