Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ПОКАЯННЯ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
викладач Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Сергій скоїв важкий проступок: украв гроші в свого однокласника і витратив їх на різні дрібниці. Пізніше він підійшов, вибачився і повернув украдене, віддавши свої заощадження, але почуття провини не покидало його серця.

Його товариш Петро порадив піти до церкви і на сповіді назвати цей гріх перед Богом і священиком. Так і вирішили. Наступної неділі хлопці були в храмі.

Після сповіді Сергієві стало значно легше. Коли хлопці виходили з храму, священик звернувся до Петра: «Ти привів товариша до сповіді – це добре. Але чому ти сам так довго не сповідаєшся?» – «У мене багато гріхів, отче, але всі вони маленькі і не шкідливі» – відказав Петро. Священик подумав хвилину і відповів: «От що вам треба зробити. Нехай кожен з вас принесе камінь такої величини, яка відповідала би його гріхам»...

25 квітня 2005 р.
НА КРИЛАХ МОЛИТВИ ДО НЕБА
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
викладач Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Поміркуймо: де можна молитись? Щоб дізнатись де ми можемо розмовляти з Богом, спочатку слід пригадати, де Він знаходиться. Бог, подібно до повітря, знаходиться всюди. Повітря є в нашій кімнаті, за вікном кімнати і на великій відстані звідси. Воно також є всередині нашого тіла. Так само Бог – всюди оточує нас, і навіть є всередині нас. Він бачить нашу душу, чує не лише наші слова, а й думки. Оскільки, Бог присутній всюди, то розмовляти з Ним можна в будь-якому місці.

Коли ми молимось вдома, в яких випадках найчастіше це робимо? Слід молитись перед тим, як сісти за стіл, а також після їжі. Молимось ввечері, перед тим, як лагаємо спати. Промовляємо молитви, коли вранці встали з ліжка. Коли йдемо з дому – просимо в Бога щасливої...

24 квітня 2005 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл
ЗВЕРНЕННЯ ЄПИСКОПА ЛУЦЬКОГО І ВОЛИНСЬКОГО МИХАЇЛА З НАГОДИ ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

+ Михаїл, єпископ Луцький і Волинський

Боголюб’язні священнослужителі, монахи, церковнослужителі!
Дорогі брати і сестри!

Наша волинська церковна спільнота, як і весь православний світ, цими днями вступає у Великий піст. Враховуючи важливість цього періоду для кожного християнина та знаючи про неналежне ставлення до нього багатьох наших вірних, ми вирішили поширити це звернення, щоб таким чином підкреслити Божу науку щодо Великого посту.

Навіщо постити? Чому Церква закликає нас постити? Для чого потрібно в чомусь себе обмежувати, тоді як у значної частини людей згадка про піст викликає лише іронічну посмішку?..

31 березня 2005 р.
Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
ХРАМ, НАПОВНЕНИЙ ДУХОМ СВЯТИМ
У 2005-му виповнюється 250 літ від завершення будівництва в Луцьку кафедрального собору Святої Трійці та 125 років з часу його освячення як православного храму

Підготували Андрій ГНАТЮК,
протоієрей Микола ЦАП

Його хрести гордо вознеслися над містом. Коли дивишся з висоти, то дерева – мов виструнчені слуги, вартують свого короля. А храм – наче корабель життя, стрімко долає зустрічні хвилі... Уже немає тих дерев, уже немає багатьох людей, які мали певне відношення до собору. А храм – свідок давнини й сучасності – й досі надає притулок струдженим, ображеним, немічним, багатим і бідним – усім, хто усвідомив, що його життєва дорога – то життя з Богом.

Табличка при вході інформує, що Свято-Троїцький собор почали споруджувати 1752 року. За майже 250 літ він став найвагомішою святинею Волині, яка має свою багату й цікаву історію...

28 березня 2005 р.
«...Будьте святими...»
«...БУДЬТЕ СВЯТИМИ...»

Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК

Мабуть, кожна православна людина має вдома церковний календар. Щодня знаходимо в ньому довший чи коротший перелік святих – кого молитовно згадує Церква сьогодні. Це майже завжди або день смерті святого, або день знайдення чи перенесення, перезахоронення його мощей, але аж ніяк не його день народження.

У церковному році є лише три дні народження, три Різдва – Ісуса Христа, Богородиці та Івана Предтечі. Решта днів спомину святих так чи інакше пов’язані з кінцем їхнього земного шляху...

26 лютого 2005 р.
Молитва – розмова з Богом. Ілюстрація Ірини Дацюк
МОЛИТВА – РОЗМОВА З БОГОМ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Сьогодні ми з вами будемо вчитись розмовляти з Богом. Така розмова називається молитвою. Вашим батькам і близьким дуже подобається, коли ви з ними спілкуєтесь: розповідаєте їм про те, що турбує вас, дякуєте за їх любов, про щось просите… Нашому Небесному Батькові – Богу – також подобається, коли ми з Ним розмовляємо.

Молитва – пожива для нашої душі. Адже кожному з нас Бог дав тіло, яке ми бачимо, і ще дав душу, яку ми не бачимо, але відчуваємо. Душа – безсмертна, а тіло живиться їжею, водою та повітрям. Коли тіло чогось не отримує, то хворіє або помирає. Душа також має свою особливу поживу. Вона живиться молитвою, святим Причастям, читанням Біблії і нашими добрими вчинками. Коли людина не живить свою душу, тобто не...

25 лютого 2005 р.
Білі птахи (Легенда). Ілюстрація Ірини Дацюк
БІЛІ ПТАХИ
(легенда)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Колись я читав про чоловіка, який у сні бачив ангела. Він кликав його піти з ним до храму. У церкві було п’ятеро людей, вони молились. Перед кожним сиділа біла пташка.

– Слухай, як моляться ці люди, – сказав ангел, – і дивись, що буде з птахами.

Попереду молилась на колінах гарно одягнена жінка. Вигляд її смиренний, слова злітали з вуст. А її біла пташка була найбільша, найгарніша і найбіліша. Та поки ця жінка молилась, пташка не поворухнулась.

– Доторкнись до пташки, – сказав ангел...

24 лютого 2005 р.
ВОЛИНСЬКА ЄПАРХІЯ У 2004 РОЦІ
Важливі минулорічні події, які ввійдуть в історію української Церкви на Волині

Оглядав протоієрей Віталій СОБКО,
прес-секретар єпархії

«Благослови вінець року благості Своєї» – молимося разом зі святителем Василієм Великим… Так влаштоване земне життя, що для нас неабияке значення має відрахування годин, днів, років. І коли кожен з нас, окремо чи в спільноті, стає на межу певного нового відліку, а особливо якщо це пов’язано зі значними змінами в житті, – охоплюють тривожні почуття. Ми хвилюємось, бо потрібно відшукати відвагу поглянути в майбутнє і підсумувати пережите. Без сумніву, 2004 рік для Волинської єпархії був переломним – і це пов’язано не лише зі зміною архієрея. Спроба зробити аналіз торішньої діяльності Київського Патріархату на Волині та послухати думки з цього приводу священнослужителів, які займають ключові посади, виявили: багато що змінилося і в Церкві, і в суспільстві...

31 січня 2005 р.
Жіночий монастир Різдва Христового у Володимирі-Волинському
МОНАСТИР РІЗДВА ХРИСТОВОГО У ВОЛОДИМИРІ-ВОЛИНСЬКОМУ
Після 65-річного занепаду над святинею знову засяяла зоря відродження

Андрій ГНАТЮК


Історія святині

Хоча Різдво Христове – одне з найпопулярніших свят у світі,  храмів і монастирів, освячених на честь цієї величної події, не так уже й багато. Насамперед, це пов’язане з тим, що відзначення храмових празників на Різдво не є масовими, оскільки того дня кожен священик править для тієї громади, яку опікає. В одному з наймолодших монастирів України – Різдва Христового, – що у древньому Володимирі-Волинському, перший храм планують спорудити на честь Успіння Пресвятої Богородиці...

29 січня 2005 р.
РІЗДВЯНИЙ ГІСТЬ
(легенда)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Ця розповідь – легенда перших часів Православної Церкви – розповідає про чоботаря на ймення Григорій. Він жив у невеличкому селі, де багато років лагодив взуття його мешканцям. Шість днів працював, а в неділю зачиняв свою майстерню і поспішав до маленької церкви на пагорбі дякувати Богові. Неділя була для нього найулюбленішим днем.

Минули роки, і Григорій постарів. Його жінка померла, а діти зі своїми сім’ями жили далеко. Він уже не міг працювати так, як раніше, тому почав заробляти менше...

28 січня 2005 р.
631-640  641-650  651-660  661-670  671-680  681-690  691-700  701-710  711-720  721-725
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо