Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл перед тростянецькою чудотворною іконою Богоматері, яка після восьмирічної реставрації повернулася в рідний храм. Світлина інформаційної служби єпархії
ТРОСТЯНЕЦЬКА ІКОНА ПОВЕРНУЛАСЯ

Оригінал Тростянецької чудотворної ікони Богоматері «Одигітрія» (на світлині інформаційної служби єпархії) перед днем її особливого шанування після восьмирічної реставрації повернувся в рідний храм Святої Трійці с. Тростянець Ківерецького деканату. Від руйнації образ рятувала художник-реставратор обласного краєзнавчого музею Лариса Обухович. 18 серпня святиню зустріли на околиці села настоятель парафії священик Сергій Ледвовк, миряни з цього й сусідніх сіл. Було відправлено акафіст. За словами душпастиря, люди прикладалися до святині зі сльозами зворушення.

А 21 серпня, в неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив у Тростянецькій церкві урочисте Богослужіння. Як і щороку, торжество стало кульмінацією пішого паломництва з Луцька. Із владикою співслужили декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель та інше духовенство. Радість торжества розділили сільський голова...

31 жовтня 2011 р.
«Так були створені небо і земля і все воїнство їх. І звершив Бог до сьомого дня діла Свої, які Він робив, і спочив у день сьомий від усіх діл Своїх, які чинив. І благословив Бог сьомий день, і освятив його, бо спочив від усіх діл Своїх, які Бог чинив і створював» (Бут. 2:1–3). Гравюра Ю. Ш. Карольсфельда
СВЯТІМО ЙОГО
«Так були створені небо і земля і все воїнство їх. І звершив Бог до сьомого дня діла Свої, які Він робив, і спочив у день сьомий від усіх діл Своїх, які чинив. І благословив Бог сьомий день, і освятив його, бо спочив від усіх діл Своїх, які Бог чинив і створював» (Бут. 2:1–3)

Священик Микола ЛЕСЮК

Завершення творіння закарбовано торжественним відпочинком Творця, благословенням і освяченням сьомого дня.

«Так були створені небо і земля і все воїнство їх». У «Тлумачній Біблії» за редакцією Лопухіна сказано: «Воїнство неба – це або ангели, які є навколо престолу Всевишнього, або зорі, що правильністю розташування нагадують строї військ. Воїнство землі – тут ідеться про вищих представників землі, а саме про людей і тварин».

«І звершив Бог до сьомого дня діла Свої, які Він робив...». Святитель Йоан Золотоустий говорив: «Поглянь, як воно (Писання) раз і вдруге повторює те саме, щоб знали, що всі діла творення продовжувалися до шостого дня»...

29 жовтня 2011 р.
Кадр із фільму «Сліпий музикант». Із сайта Youtube.com
ЗНІМАЛИ У СЕЛІ КІНО

Андрій ГНАТЮК

Фільмові «Сліпий музикант» минуло 50. Півстоліття тому мешканців Воротнева, що неподалік Луцька, сколихнула новина: у них будуть знімати кіно! А головним об’єктом сцен, відзнятих на Волині, стала місцева старовинна церква Різдва Пресвятої Богородиці. У рік знімань, а це було 1960-го, храм відзначав 235-ліття.

Два тижні актори і творча група «Мосфільму» тішила селян своїм мистецтвом і допомагала заробити. А коли вже змонтовану стрічку привезли в клуб, зійшлися  всі, бо кожен чекав там побачити або себе, або когось зі знайомих. Фільм багатий українськими піснями й лексикою.

Про те, що в їхньому селі знімали частини «Сліпого музиканта», у Воротневі знає чи не кожен, а от розповісти, як то було, мало хто може. Хоча виконавці масовок або епізодів ще живуть...

28 жовтня 2011 р.
Лавра Преподобного Сави Освяченого. Світлина з архіву Василя Ієрусалимця
ТРЕБА ТАКИ ПОЇХАТИ!
Проща на Святу Землю – мрія багатьох християн

Наталія КРАВЧУК

Щоденна суєта, клопоти домашні та на роботі чомусь усе більше віддаляють нас від найвищого, духовного. Багатьом бракує часу не тільки на вечірню й ранкову молитву, а й на недільне Богослужіння у храмі. Нарікаємо, що зморюється тіло. Але не помічаємо, як неймовірно втомлюється наша душа. Ліків для неї не знайдеш у жодній аптеці. Тут потрібна реабілітація особлива. І рятівною соломинкою для багатьох стає богомілля (проща).

Сьогодні паломницькі поїздки на Святу Землю стають усе популярнішими. Люди починають розуміти: новий комп’ютер, диван чи шафа ніколи не замінять того незбагненного відчуття, коли ступаєш місцями, якими ходив Сам Син Божий Ісус Христос, коли молишся там, де молився Він...

26 жовтня 2011 р.
Храм Великомучениці Параскеви-П’ятниці в с. Милуші Луцького районного деканату. Світлина Олександра Більчука
ДЕРЕВ’ЯНІ ЦЕРКВИ
Унікальні волинські святині потрібно зберегти

Тривають дослідження дерев’яної сакральної архітектури на Волині спеціалістами інституту «Укрзахідпроектреставрація». Леся Ошуркевич, Василь Слободян та Ігор Сьомочкін протягом останніх років паспортизували багато пам’яток місцевого значення у районах області. З науковими працівниками відділу пам’яткознавства інституту розмовляв Богдан Ворон.

– На Волині налічується понад 200 дерев’яних церков, зведених від початку ХVI до 30-х років ХХ ст. Скільки пам’яток зберегли первісний вигляд? Які особливості волинської храмової архітектури?

– Ми обстежили і зафотографували кілька десятків пам’яток дерев’яної сакральної архітектури Горохівського, Іваничівського, Володимир-Волинського, Любешівського, Маневицького...

25 жовтня 2011 р.
ЛІКУВАТИСЯ ПО-ПРАВОСЛАВНОМУ

Підготував Андрій ГНАТЮК

Започатковуємо нову рубрику, в якій розміщуватимуться поради, як позбутися певних хвороб, рецепти приготування настоїв, мазей, будемо говорити про цілющі властивості дарів природи. Поради, які подаватимемо, зокрема, за книгою «Повна енциклопедія православної монастирської медицини», базуються на методах лікування, що здавна побутують в монастирях. Усі рецепти – це досвід ченців-лікарів – вельми прості й звичні. Однак закликаємо не займатися самолікуванням, адже будь-який дар природи по-різному діє на кожен організм. Перш ніж приймати той чи інший препарат, проконсультуйтеся з лікарем...

24 жовтня 2011 р.
Книга Петра Кралюка «Блага вість од княгині Жеславської»
КРІЗЬ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Валерія ЛЕСЮК

Молитовний запал, життєва мудрість, гріховна пристрасть та всепалаюча любов до України – усе це є в новій повісті відомого українського філософа, письменника Петра Кралюка «Блага вість од княгині Жеславської».

У цій книзі, опираючись на документальні матеріали, автор оповідає читачеві історію Пересопницького Євангелія. Однак не сухо, не так, як у підручниках з історії, а живо, притягально, чаруюче. Весь твір пронизаний цитатами зі Святого Письма та філософськими роздумами, проте це не обтяжує, а навпаки – вселяє у серце трепет, наближує до розуміння Божих істин.

«Дивіться в небо. І не потрібно нічого більше...»

«Те, що не зробимо сьогодні, може, взагалі не зробиться...»

23 жовтня 2011 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо