Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ У ЛУЦЬКУ

Протоієрей Віталій СОБКО, прес-секретар єпархії

Патріарх Філарет виступає з заключним словом на паперті кафедрального собору. Фото Сергія Дубинки11-12 червня Святійший Патріарх Філарет перебував у Луцьку із архіпастирським візитом. Це вже 11-й його візит на Волинь як Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату. Уже стало традицією, що на День Святого Духа Першоієрарх молиться в головному волинському храмі – кафедральному соборі Святої Трійці, розділяючи з місцевими священнослужителями та вірянами радість храмового святкування.

Святійший владика прибув до Луцька ввечері 11 червня. На межі...

31 липня 2006 р.
БОГОСЛОВСЬКА ОСВІТА РОЗВИВАЄТЬСЯ

Протоієрей Віталій СОБКО, Володимир СТУД

Випуск-2006. Фото Сергія Дубинки8 червня Волинська духовна семінарія відзначила 12-й випуск своїх вихованців. Клопоти повсякденного навчального процесу закінчилися, однак канікули не дуже полегшать життя тим, хто працює над системними питаннями розвитку богословської освіти, зокрема, в нашому духовному закладі. Не зменшиться проблем і стосовно семінарської матеріальної бази. Тим більше з огляду на те, що триває будівництво нового навчального корпусу...

 

28 липня 2006 р.
ЧИСЛО ЗВІРА
Чи остерігатися християнам числа 666?

 

Число звіраЗапитання

6 червня 2006 року випав рідкісний числовий збіг: 06.06.06. Відомо ж, що 666 – «число звіра», антихриста. В Одкровенні св. Йоана Богослова читаємо: «Хто має розум, той нехай полічить число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість». Тож багато хто не без допомоги ЗМІ проголошували несприятливість цього дня. Банкіри не підписували угод, політики не проводили переговорів тощо. Чи справді цей день якийсь страшний, чи остерігатися цього числа і що Церква навчає про 666?

 

27 липня 2006 р.
НАЙБІЛЬША ПЕРЕМОГА – НАД СОБОЮ
Протоієрею Володимирові Богдадюку 24 червня виповнилося 50 років

Роксолана ВИШНЕВИЧ

Протоієрей Володимир Богдадюк. Фото Роксолани Вишневич– У шахтарське місто я потрапив вже після проголошення незалежності України, 1991 року. Тут не було ще храму, діяла лише перша церковна громада УАПЦ, яка після червня 1992 року, коли відбувся об’єднавчий собор, зорганізувалась у громаду Київського Патріархату. Тоді влада передала нам під май­бутній храм приміщення загсу.

– Знаю, що Богослужіння проводились попервах біля освяченого хреста. Мабуть, непросто було світську споруду перетворити у культову?

– Найголовніше, що було велике щире бажання віруючих це зробити. А ще – надзвичайний ентузіазм і піднесення. Руками активістів облаштували...

26 липня 2006 р.
СВЯТИНЯ НА КІСТКАХ

Андрій ГНАТЮК, прот. Віталій СОБКО

Під стінами колишньої в’язниці відправляють панахиду. Фото Сергія ДубинкиЄпископ Михаїл і місцеве духовенство відправили панахиду під мурами колишньої луцької в’язниці, де 65 літ тому, 1941-го року, енкавеесівці розстріляли близько чотирьох тисяч в’язнів. Щороку 23 червня священнослужителі християнських Церков, представники влади й громадськості, свідки трагічної події приходять на це місце, аби творити молитву по жертвах розстрілу.

Серед численних пам’яток, якими кілька століть пишається Лучеськ Великий, є такі, що змушують нас упасти на коліна, зронити гірку сльозу і в благочесті схилити голову. Плюндрована не один рік ворогами українська земля такими слізьми вмивається і досі, бо ще живі свідки багатьох трагедій, що коїв на наших землях більшовицько-фашистський режим.

Про злочини в луцькій тюрмі довго замовчувалося. Але й нині про жахливі...

25 липня 2006 р.
ПРИСТРАСТЬ НАРОДІВ І СТОЛІТЬ
Чимало християн надто захоплюється великим спортом. Та чи корисно це для душі?

 

Пристрасть народів і столітьЗапитання

Як Церква ставиться до футболу? Чи можна молитися за Збірну України загалом та її гравців зокрема?

 

Відповідає протоієрей Віталій Собко

З таким же запитанням нещодавно звернувся до мене як прес-секретаря єпархії місцевий журналіст, який, зважаючи на шалений інтерес багатьох людей до чемпіонату світу з футболу, вирішив з’ясувати, що про все це...

24 липня 2006 р.
ЯКЕ МАЙБУТНЄ НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ?

Володимир СТУД

Викладачі Центру християнського виховання дітей і молоді (зліва на право) Оксана Цап і Наталія Ротченкова. Фото прот. Віталія СобкаЯк уже повідомляла газета, викладачі Центру християнського виховання дітей і молоді Наталія Ротченкова та Оксана Цап побували в Житомирі на тематичному семінарі, присвяченому організації роботи духовних недільних шкіл. У цій зустрічі брало участь до сотні осіб з усіх єпархій. Своїми враженнями пані Наталя і пані Оксана діляться на сторінках нашого часопису.

– Такі семінари корисні тим, що його учасники обмінюються досвідом, – говорить Наталія Ротченкова. – Як правило, методи роботи колег такі ж, як і в нас. Наприклад, це стосується використання наочності, повторення...

23 липня 2006 р.
ПРО СВЯТОГО ДУХА
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Про Святого Духа. Малюнок Ірини ДацюкДух Святий – третя Особа Святої Трійці – зійшов на апостолів на п’ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа. Тому ця подія називається П’ятдесятниця, або День Святої Тройці.

Дух Святий називається Животворчим, бо Він разом з Отцем і Сином дає життя всьому живому. Він присутній в кожній краплині води, в кожній травинці, в кожній живій істоті. Але по-особливому животворно Дух Божий впливає на душу людини. Він спонукає душу до святого життя, перетворює її на храм Божий. Дух Святий може злого зробити добрим, слабкого перетворити в сильного, лінивому додати працелюбності... Він допомагає нам ставати кращими, ніж ми є. Дух Святий зійшов і залишився в Церкві, щоб зміцнювати християн у виконанні Божих Заповідей...

22 липня 2006 р.
ЯК Я ПОЧАВ ХОДИТИ ДО ХРАМУ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Як я почав ходити до храму. Малюнок Ірини ДацюкРаніше я дуже рідко бував у храмі. Бабусі доводилось або зацікавлювати мене чимось смачним, або майже силою вести з собою. Не знаю, ким би я виріс, якби Бог не змилувався наді мною і не послав мені на напоумлення одну дівчинку Софійку, в яку я закохався всім серцем.

Вона була надзвичайно гарна на вигляд, ходила  до храму й була дуже розумною.

Якось я взявся проводжати Софійку зі школи додому. Дорогою ми розмовляли. Мені було цікаво дізнатись про Бога, а Софійка охоче ділилась своїми знаннями...

21 липня 2006 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо