Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Пам’ятник Лесі Українці зі знаменитими словами в Центральному парку Луцька. Світлина інформаційної служби єпархії
ЧИТАЙМО РЕТЕЛЬНІШЕ
Виповнюються ювілеї двох п’єс Лесі Українки. Один гучно, другий – непомітно

Віктор ГРЕБЕНЮК

Не раз від людей віруючих доводиться чути запитання: чому так шанується «Лісова пісня»? Адже мавка, русалки, подані в ній як позитивні персонажі, це нечиста сила. Спробуємо нарешті відповісти.

Цього року минає століття від часу написання «Лісової пісні». Одразу, ще в рукописі, п’єсу стали шанувати найбільшим твором Лесі, її, як мовлять літературознавці, magnum opus. Талант Лариси Петрівни визначний, і вона була людиною високоосвіченою. Зокрема завдяки її старанням наша література вийшла на світові обшири. За життя її більше знали як лірика, драматичні ж твори вважалися заважкими для постановки. До того ж, усі вони були, крім хіба що першої п’єси «Блакитна троянда» (якої публіка не сприйняла), – на неукраїнські теми, хоча за шатами давніх юдеїв чи римлян добре видно болі України. Лише під кінець життя Леся написала дві драматичні речі на теми українські – «Бояриню» й «Лісову пісню». Це стало однією з...

28 серпня 2011 р.
Чужих тут нема. Світлина з архіву протоієрея Віталія Антонюка
ЧУЖИХ ТУТ НЕМА

Андрій ГНАТЮК, Валерія ЛЕСЮК

Протоієрей Віталій Антонюк, настоятель парафій Собору Пресвятої Богородиці в с. Забороль та Волинської ікони Божої Матері в с. Богушівка Луцького районного деканату, натрапив на цю могилу випадково шість років тому, коли повертався лісом із сусіднього села. Підійшов до неї, щоб помолитися за похованих, але табличка не сповіщала жодного імені. Тоді священик розпочав пошуки. Звертався у Заборольську та сусідню Боголюбську сільські ради, до вчителів, у місцеві архіви. І – жодної інформації.

Заборольчанка Галина Чоп та місцеві школярі не раз ходили прибирати ті могили, бо лежать же там люди, але хто – не знали навіть старожили...

26 серпня 2011 р.
Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом «Нерушима Стіна»
ПЕРШИЙ У СВОЄМУ РОДІ

Видавничий відділ «Ключі» нашої єпархії видав «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом “Нерушима Стіна”». Здавалося б, нічого особливого. Адже твори цього улюбленого православним народом жанру виходять друком часто – і поодинці, і збірками. Та й у «Ключах» це вже четвертий акафіст. Однак ця брошура справді особлива.

Акафісти, або ж несідальни, – духовні гімни на честь Бога-Трійці, Ісуса Христа, Діви Марії, святих, під час відправи яких не сидять (звідси й назва). Перші, взірцеві тексти було написано по-грецьки у Візантії в VI столітті. Це жанр строго регламентований, і серед жорстких вимог обов’язкова така: відповідна кількість рядків у відповідних місцях мусить бути поетична, римована, решта ж...

25 серпня 2011 р.
Нумо разом! Формувати духовність дітей мають Церква, батьки і школа
НУМО РАЗОМ!
Формувати духовність дітей мають Церква, батьки і школа

Наталія РОТЧЕНКОВА,
голова луцького міського методичного об’єднання вчителів основ християнської етики,
вчитель ЗОШ № 17

Сучасне українське суспільство переживає моральну кризу, спричинену передусім утратою християнських цінностей, орієнтацією на індивідуалізм, прагматизм і споживацтво в особистому та суспільному житті. Освіта й виховання теж охоплені цією кризою.

Святитель Йоан Золотоустий пише: «Чи не безрозсудно навчати дітей мистецтв, посилати їх на навчання, нічого не шкодувати для їхньої освіти, а про виховання їх „у слухняності та вченні Господньому“ не піклуватися? За те ми самі першими пожинаємо плоди такого виховання, бачачи їх зухвалими, нестриманими, неслухняними, розпусними!». Тож не чинімо так, а послухаймо апостола Павла: виховуймо наших дітей „у слухняності та вченні...

24 серпня 2011 р.
«Через рік, під осінь, повернуся...». Такими, як він, міцніє Церква й Україна
«ЧЕРЕЗ РІК, ПІД ОСІНЬ, ПОВЕРНУСЯ...»
Такими, як він, міцніє Церква й Україна

Ольга ПЛЯЧЕНКО,
вчитель християнської етики Луцької ЗОШ № 24

Кожних два-три роки із далекого Хабаровська прилітає на рідну землю незаспокоєний син Волині Ростислав Чайка. Ось і в свої 80 через велику тугу за Вітчизною він знову вдома.

Зі сльозами на обличчі згадує страшний 41-й рік, коли діда й дядька розстрілювали в Луцькій тюрмі. Але дідусеві пощастило залишитись живим, і він, знесилений, дійшов до Торчина. 45-й рік теж перегорнув чорну сторінку: 70-літніх бабусю й дідуся забрали на далеке поселення за те, що були «куркулями» та влаштовували у себе вдома просвітницькі зустрічі з односельчанами. І ось тоді ще зовсім юний Ростислав написав три листи до улюблених діда й бабці, втішав, що радянська влада надовго не залишиться, і вони скоро повернуться. Але за такі листи довелось поплатитись 10 роками ув’язнення...

23 серпня 2011 р.
Волинська православна богословська академія. Світлина інформаційної служби єпархії
ВОЛИНСЬКА ПРАВОСЛАВНА БОГОСЛОВСЬКА АКАДЕМІЯ

Минулого року Священний Синод, розглянувши прохання нашого архієпископа Михаїла про реорганізацію Волинської духовної семінарії (ВДС) у Волинську православну богословську академію, доручив Синодальному управлінню у справах духовної освіти вивчити це питання. Тож 14 квітня семінарію для перевірки навчального процесу та матеріально-технічної бази відвідала комісія у складі: ректор Київської православної богословської академії (КПБА) доцент єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Єпифаній (голова комісії), ректор Львівської православної богословської академії доцент протоієрей Ярослав Ощудляк, завідувач богословського відділення КПБА при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича доцент протоієрей Микола Щербань та викладач-методист, секретар вченої ради КПБА священик Віталій Клос...

31 липня 2011 р.
Бути сучасним священиком. Душпастир має крокувати попереду, а не дріботіти збоку
БУТИ СУЧАСНИМ СВЯЩЕНИКОМ
Душпастир має крокувати попереду, а не дріботіти збоку

Священик Роман МИКИТЮК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці
в с. Лаврів Луцького районного деканату

Христос, посилаючи апостолів на проповідь Євангелія, повчав їх – у ставленні до людей «будьте мудрі, як змії» (Мф. 10:16). Апостол Павло пише до Тимофія, що визначений до ієрейського сану повинен бути «здатний навчати» (1 Тим. 3:2), тобто вправно вчити й наставляти інших. Своїм прикладом він дає зрозуміти, що пастир має для всіх стати всім, «щоб спасти хоч деяких» (1 Кор. 9:22). Звідси відкривається, що, приступаючи до Священства, необхідно володіти і багажем знань, який набувається освітою...

30 липня 2011 р.
КОРІННЯ І КРОНА
Від семінарії – до академії: історична довідка

Протоієрей Ігор ШВЕЦЬ,
ректор ВПБА, кандидат богословських наук

Духовна освіта на Волині витоками сягає ХІ ст., про що документально засвідчив св. Нестор Літописець, який приїжджав до м. Володимира «...задля огляду шкіл і наставляння вчителів».

На зміну духовним школам княжої доби прийшли численні братські школи, які з’явилися в містах Луцьку, Володимирі, Холмі, Острозі, Гощі та інших.

За наступної епохи засновано вищі духовні школи: Острозьку академію та академію в Гощі як філію Київської...

29 липня 2011 р.
«АКСІОС! – ДОСТОЙНИЙ!»
Вимоги до кандидата у священство – не просто данина історії

Василь ЛОЗОВИЦЬКИЙ,
проректор ВПБА, кандидат богословських наук

Як особа, призначена стояти на чолі церковної громади, керувати нею своїм словом і життям, священнослужитель повинен вирізнятися твердістю віри, а також моральною чистотою. Згідно з першою вимогою, у клір не може бути посвячено осіб, які зрадили віру в часи гонінь, новоохрещені та хрещені на одрі хвороби. За другою вимогою, не можуть бути посвячені в клір ті, котрі осквернили себе важкими гріхопадіннями і публічно викриті в них, як-от: убивці, навіть ненавмисні, злодії, клятвопорушники, блудники і перелюбники. (Гріхи, відкриті на приватній Сповіді, не вважаються перепоною до прийняття в клір). І взагалі, у кандидаті на священнослужителя нестерпні грубі моральні пороки і злочини: крадіжки, пияцтво, прив’язаність до азартних ігор, корисливість і здирництво тощо...

28 липня 2011 р.
Вихованки регентського відділення Волинської духовної семінарії УПЦ КП
«СПІВАЙМО БОГУ НАШОМУ...»

Валентина НІДЗЕЛЬСЬКА,
завідувач регентського відділення ВПБА

Регентське відділення Волинської православної богословської академії готує регентів (диригентів) церковних хорів із додатковою спеціалізацією «Викладач основ християнської етики».

На регентське відділення приймаються особи православного віросповідання чоловічої і жіночої статей віком від 15 до 35 років на стаціонарне відділення і від 18-ти – на заочне, які мають середню, базову середню, вищу освіту, з музичною освітою чи без неї.

Перший набір до регентського класу відбувся в 1993/1994 н. р., навчання тривало 2 роки...

27 липня 2011 р.
231-240  241-250  251-260  261-270  271-280  281-290  291-300  301-310  311-320  321-725
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо