Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

Не осуджуй священика... Але якщо на парафії суперечка, її слід вирішувати по-церковному. Ілюстрація Арсена Гребенюка
НЕ ОСУДЖУЙ СВЯЩЕНИКА...
Але якщо на парафії суперечка, її слід вирішувати по-церковному

Запитання

Часто чуємо про конфлікти між церковними громадами і їх настоятелями: занадто молодий священик, не так співає, не те говорить, робить помилки, забагато грошей бере і таке інше. Чи може громада вплинути якимось чином на такого панотця: поставити його у певні рамки, заборонити певні дії або й поміняти?

 

Відповідає священик Андрій Ротченков

Щоб позбутися конфліктів на парафії, найперше слід згадати, що нашим найголовнішим ворогом і першопричиною всіх наших конфліктів, у тому числі парафіяльних, є диявол. Земна частина Церкви, до якої ми належимо, називається Церквою воюючою, бо ми воюємо проти спокус диявола і злих духів. Закономірно, що чим вищу посаду займає людина в Церкві, тим більший на неї бісівський наступ. Для порівняння: у Другій світовій війні основною мішенню снайперів були...

28 травня 2009 р.
Жупанюк Володимир. Ікона «Хліб наш насущний»
ХРЕСТ ВОЛОДИМИРА ЖУПАНЮКА
Мистецтвознавці кажуть: це чи не єдиний художник в Україні, який пише ікони з історичними сюжетами

Андрій ГНАТЮК

Оригінальні образи виходять з-під пензля луцького художника Володимира Жупанюка. Це не просто лики святих чи відтворення біблійних подій. Це духовна історія України – від Київської Русі до сьогодення. Проте через відсутність спеціальної освіти його довго не хотіли визнавати.

Більшість ікон митець присвятив батькові, який водив його історичними місцями, чим і прищепив любов до України. Уперше малювати їх спробував ще в 25 років. Однак то були копії вже відомих образів. А вже як професійний художник заявив про себе в 30. Спочатку були пейзажі, натюрморти. До іконопису повернувся значно згодом. Пан Володимир вирішив не просто писати святі образи, а на них відображати історичні події рідного краю.

Наразі в його колекції сім таких робіт. Особливої уваги заслуговує ікона «Хліб наш насущний». У верхній частині зліва – Зимненський монастир і святі, пов’язані з його історією. Справа – Георгіївська церква на «Козацьких могилах» і...

27 травня 2009 р.
ВІДБЛИСК БОЖОЇ ЛЮБОВІ

Священик Володимир ПИРІГ,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Миляновичі Турійського деканату

Нещодавно ми відзначали День матері. А чи часто задумуємось, якою повинна бути мати-християнка? Святе Письмо говорить, що в Бозі є безмежна любов до людей, грішників. Материнська любов є відблиском Божої любові. Мати вміщує в собі любов, терпеливість, порозуміння, жертовність. Просто любити когось – це ще мало. Треба любити ближнього, як себе самого. Мати любить своїх дітей більше, ніж себе. Для того, щоб нагодувати дітей, вона залишається голодною. Однак радість, якої зазнає при цьому, більша від тої радості, яку відчувають діти. Витривалості у матерів-християнок варто дивуватись. Вони можуть бути слабшими, ніж чоловіки, але в них є сильне серце, тож вони мають таку витривалість, яка перевищує чоловічу силу. Вони ж семижильні!..

26 травня 2009 р.
СМИРЕННЯ

Протоієрей Михайло БУЧАК,
капелан Волинського національного університету імені Лесі Українки, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату

«Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать» – читаємо в Першому соборному посланні апостола Петра. Що ж це за християнська чеснота і чи є можливість бути смиренним у нашому XXI столітті?

Один із моїх знайомих працює у Луцьку і в теплі пори року їздить на роботу велосипедом. Одного разу, коли він повертався з праці додому, у велосипеда лопнула шина, саме лопнула, а не пробилась, так що навіть вести велосипед не було можливим. Залишалося взяти транспорт на плечі і так добиратись додому. Уявіть себе на місці мого знайомого, вам напевно відомий такий стан, коли хочеться проклинати камінь, на який ти наїхав, велосипед, який доведеться нести, людей, які проходять поруч і зловтішаються, хочеться...

25 травня 2009 р.
Святитель Миколай Чудотворець
СПРАВЖНІЙ МИКОЛАЙ
Незважаючи на казковий ореол, мирлікійський святитель – реальна історична особа

Підготував Андрій ГНАТЮК

Учені спробували відтворити образ святого Миколая за останками. Замість повнуватого й веселого рожевощокого та блакитноокого дідка на дослідників дивився міцний широколиций чоловік років 60, сантиметрів 168 на зріст. Оливкова шкіра, коротка сива борідка, високе чоло, виступаючі вилиці та підборіддя, квадратна щелепа, темно-карі близькопосаджені очі, лисина та зламаний ніс. Таким зображають чудотворця і на іконах.

«Якби ви зустріли його на вулиці, подумали б, що перед вами тренований спортсмен», – кажуть антропологи. Хоча деякі деталі, можливо, й загубилися, збіг моделі із зовнішністю святого Миколая, на думку самих дослідників, становить 70 %. Виходячи з того, нема чого дивуватися, що 325 року на Першому Вселенському соборі, де викрили аріанську єресь, Миколай посоромив Арія не тільки словом. У Житіях святих читаємо: він із ревності до Бога ударив Арія по щоці, бо цей єретик заперечував божественність Ісуса Христа й не визнавав Його єдиносущним Богові-Отцю...

24 травня 2009 р.
Володимир Єщенко. Світлина з сайта Volyn.com.ua
РЯТІВНИК СВЯТИНІ
Володимир Єщенко під час війни не допустив зруйнування собору

Невисокий, але дуже жвавий, непосидючий, завжди усміхнений і привітний до людей – таким знають у Луцьку ветерана війни Володимира Єщенка. Аж не хочеться вірити, що недавно йому виповнилося 85. Недавно завдяки газеті «Волинь» ми дізналися, що якби не він, то православна спільнота краю втратила б свою головну святиню – кафедральний собор Святої Трійці. Солдат учинив воістину подвиг як справжній християнин. За мужній учинок 9 травня архієпископ Михаїл нагородив ветерана благословенною грамотою. Нижче подаємо уривок інтерв’ю Володимира Лиса з нашим героєм.

– Володимире Дмитровичу, хоч народилися Ви у Сибіру, але прізвище українське.

– Обоє батьків були білорусами, а мама Марія Василівна завжди розмовляла білоруською. Правда, я вже рідної мови не знаю. Зате, довгий час проживаючи в Луцьку, вивчив українську.

– А пам’ятаєте, як для Вас війна розпочиналася?..

23 травня 2009 р.
Під час молебня за дощ. Світлина з архіву протоієрея Володимира Пруса
ЮРІЙ НА ПОРІГ ВЕСНУ ПРИВОЛІК

Леоніда БАДИВСЬКА,
півча церковного хору с. Соснина Іваничівського деканату, депутат райради

Добру традицію наших дідів і прадідів відродили у селах Соснина та Менчичі Іваничівського деканату. У день великомученика Юрія Переможця у храмах на Божественній Літургії парафіяни молилися за здоров’я, за хороший урожай, за те, щоб Господь послав нам благодатний дощ. Адже ця весна така посушлива. Після відправи обидві громади з церковними хорами, із хоругвами та освяченими житніми віночками пішли в поле, «на хліба», де відправляли спільні молитви за врожай. А почин цьому дав голова СВК «Вітчизна» Павло Філюк, його підтримали настоятелі протоієрей Володимир Прус (менчицька парафія Положення риз Богородиці у Влахерні) та священик Володимир Конопко...

22 травня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо