Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

БОГ БАГАТИЙ МИЛОСЕРДЯМ

Протоієрей Віталій СОБКО, прес-секретар єпархії

На сцені обласного муздрамтеатру – учасник Різвяного телерадіомарафону – хор Луцької Свято-Юр’ївської церкви. Фото прот. Віталія Собка17 січня вперше на Волині відбувся Різдвяний благодійний телерадіомарафон «Бог багатий милосердям» – спільний проект Волинської Ради Церков, обласної державної адміністрації та Волинської державної телерадіокомпанії.

Протягом дня обласне телебачення та радіостанція «Луцьк» транслювали в прямому ефірі виступи церковних творчих колективів найбільших волинських християнських Церков із обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, подавали сюжети про сиріт і самотніх людей, виступи керівників підприємств, організацій та установ...

28 лютого 2006 р.
БУДУЮЧИ ВІРУ, ЗБУДУВАВ ЦЕРКВУ

Оксана ДМИТРЕНКО

Протоієрей Василь ШНЯК. Фото Оксани Дмитренко10 лютого протоієрей Василь Шняк, благочинний Рожищенського району, зустрів свій півстолітній ювілей. Про те, з яким духовним багажем прийшов панотець до цієї гарної дати, якими стежками доводилося пробиратися крізь життєві терни, ми розмовляли у його церкві Різдва Пресвятої Богородиці – невеликому затишному храмі, збудованому за чотири місяці. «Завдяки Божій ласці та відданості прекрасних людей», – переконаний отець Василь.

До Рожища 40-річного священика благословив ще владика Яків. За плечима в отця вже був певний досвід: церковне служіння він несе з 30-ти років.

Нового священика зустріли не надто приязно. За винятком невеличкої української громади, яка на ту пору навіть приміщення, щоб помолитися, не мала, бо у храмі Московської Патріархії не знайшлося місця для почергових Богослужінь. Спочатку збиралися у парку просто неба біля пам’ятника...

25 лютого 2006 р.
ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВ

Запитання

«Хто любить батька чи матір більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто любить сина чи дочку більше, ніж Мене, недостойний Мене; і хто не бере хрест свій і не йде слідом за Мною, той недостойний Мене». Як розуміти ці слова Христа? Чи не сіють вони ворожості між людьми? Виходить, з одного боку, Бог закликає любити батьків, а цими словами наче принижує їх. Чому так?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Дуже часто цей і схожі до нього вислови Христа дійсно викликають...

24 лютого 2006 р.
ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА: ДВОЄ В ОДНОМУ ЧОВНІ?

Протоієрей Віктор ПУШКО, викладач Волинської духовної семінарії

Голова облдержадміністрації Володимир Бондар вітає єпископа Михаїла. Фото Сергія ДубинкиЦерква мала різні стосунки з державою в різні часи свого існування. У післяапостольський час, час переслідувань, Церква ставиться до поганської держави непримиренно. Але з плином історії приймає таку державу. Апостол Павло в 13-й главі Послання до римлян перед лицем жорстокого  гонителя Церкви Христової імператора Нерона виголошує: «Немає влади, яка не від Бога» і визнає позитивну роль держави в історичних шляхах Царства Божого. Це відповідає як загальному старозавітному, пророчому, так і новозавітному погляду, що шляхи Царства Божого включають у себе...

23 лютого 2006 р.
ТВОРЕЦЬ ЗАСТЕРІГАЄ ВАГІТНИХ

Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК

Творець застерігає вагітнихЦі рядки пишуться зовсім не для того, щоб осудити вас, якщо ви мали аборт або хочете його зробити. Аж ніяк! Кожна людина, якщо в неї хоч трохи розвинуті почуття, доволі картає себе за різні гріхи. Щоправда, лише тоді, коли усвідомлює свій учинок гріхом.

Є відносно небагато людей настільки не обізнаних з мораллю, що насмілюються називати аборт доброчинністю. Але наскільки це гріх? Не йдеться навіть про ті рідкісні випадки – кровозмішання чи небезпеку народження виродка. Мова про звичайні черги до гінекологів: країни колишнього Союзу – попереду щодо кількості перерваних вагітностей у світі: щороку не менше десяти мільйонів. На цьому просторі половина практикуючих гінекологів займаються тільки абортами, одержуючи за це високі гонорари. Загалом жінки...

22 лютого 2006 р.
СВІТЛО ХРИСТОВЕ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ

СвічникПід час кожного Богослужіння в церкві засвічують свічки. Вони призначені не лише для того, щоб освітлювати приміщення. Бо навіть якщо служба правиться вдень, коли світла доволі, все одно запалюють свічки.

Свічки символізують теплоту наших молитов, сердечне покаяння за гріхи, просвітлення нас Божою благодаттю, нашу старанність у служінні Богу.

Свічки горять у різних місцях церкви. Їх запалюють за престолом у семисвічнику, на престолі, на жертівнику, біля ікон посеред храму. У храмі є великі свічники з лунками для багатьох свічок. Туди люди ставлять свічки, які є їх пожертвою на храм. На круглі свічники перед іконами ставлять свічки з молитвами за здоров’я. На квадратний підсвічник із зображенням Розп’яття, який називається канунник, – свічки з молитвою за упокоєння душ померлих.

Під час Всенічної та Літургії – на великому і малому входах, а також перед читанням Євангелія – з вівтаря виносять велику свічу на спеціальному свічникові. Ця свіча...

21 лютого 2006 р.
СВІЧКА ТА СІРНИКОВА КОРОБКА
(казка)

Мюриєль ТЕЙЛОР

Малюнок Ірини ДацюкНа одному з підвіконь самотнього старого будинку стояла маленька свічка, а поряд з нею лежала коробка сірників. Було це давно, коли ще не існувало електричного освітлення. У ті часи свічки вечорами старанно працювали, освітлюючи всі закутки в кімнатах.

Коли після робочого дня втомлені мешканці засинали, свічка та сірникова коробка, які залишалися на підвіконні, розпочинали між собою розмову.

Одного разу коробка стурбовано озвалася до свічки:

– Подруго, ти усе меншаєш та меншаєш. Коли ти гориш – ти танеш. Будь обережною, а то раптом від тебе нічого не залишиться!

Свічка посміхнулася...

20 лютого 2006 р.
У ГОСТЯХ

Підготував Андрій ГНАТЮК за книгою священика Анатолія ГАРМАЄВА «Етапи морального розвитку дитини»

Малюнок Ірини ДацюкГостинність – одна із кращих рис нашого народу. Мудрець Сильвестр у своїх повчаннях до сина Анфима пише: «Пам’ятай, сину, як ми жили, – ніхто й ніколи з нашого дому не вийшов голодний і ображений». А ось настанови відомого придворного вельможі Акіра Премудрого:

1. «Дитино, прийди до засмученого зі словом утіхи. Це дорожче, ніж зливок золота».

2. «Сину мій, гнів свій упокорюй».

3. «Якщо ти не голодний – не наїдайся, інакше спри­йматимуть тебе за ненажеру».

4. «Сину мій, якщо хто послухає розумну людину, знемагаючи від спраги, – нап’ється холодної води»...

19 лютого 2006 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо