Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Дитяча сторінка

ХОМА-РОЗБІЙНИК
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Хома-розбійник. Малюнок Ірини ДацюкВеликих злочинців і розбійників удавнину засуджували і засилали на важку працю в Сибір, – як казали, на каторгу. Але бувало, що декотрі втікали з каторги і далі продовжували займатися своїм злочинним ремеслом. Таким був Хома-розбійник, який утік з каторги і почав наводити страх на всіх людей, які жили мирно і спокійно. Його не раз хотіли спіймати і віддати до рук правосуддя, але кожен раз він встигав утекти.

Одного разу сталась така подія. Пасхальної ночі майже всі люди села пішли до церкви на Богослужіння. Але в одній хаті залишився малий хлопчик, який спокійно спав. Серед ночі він прокинувся від скрипу дверей. Розплющивши очі, він побачив у хаті зарослого, не по-святковому одягненого чоловіка. Хлопчик встав, думаючи, що люди вже йдуть із церкви. Він узяв зі столу крашанку, дав її незнайомому бородачеві і сказав: «Христос воскрес!» А той зніяковіло відповів: «Воістину воскрес!» – і пішов з хати, не взявши нічого, крім крашанки хлопчика...

23 квітня 2007 р.
КАЇН І АВЕЛЬ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Авель і Каїн. Малюнок Ірини ДацюкКоли ми образили когось, завинили перед людиною, тоді відчуваємо на серці тягар. Тоді виникає бажання загладити провину, зробивши щось добре. Здається, подарували б найдорожче, аби лише не ображалась скривджена нами людина, аби не мучила нас совість. Таке саме бажання виникло в Адама і Єви після того, як вони образили Бога своєю неслухняністю. Перші люди хотіли примиритись з Богом, хотіли висловити свою любов до Нього. Для цього вони щоразу перед молитвою приносили Богові дарунок – жертву. Це була чи тварина, чи хліб, чи олія, чи вино...

22 лютого 2007 р.
ОДИН-ЄДИНИЙ ГРІХ
(казка)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді

Один-єдиний гріх. Малюнок Ірини ДацюкСтояв чудовий літній ранок. Легкий вітерець колихав дерева. Листя та квіти заворушились і почали шептатись між собою.

Стара яблуня схвильовано зашелестіла:

– Слухайте, слухайте, квіточки, – струсіть із себе гусінь!

– Чому? – дружно повернули голівки квіточки, – чому їх треба струсити?

Вони були, мов діти, які завжди, перед тим, як щось робити, запитують: чому?

Стара яблуня відповіла:

– Якщо ви їх не струсите, то вони вас з’їдять...

 

21 лютого 2007 р.
ПЕРШИЙ ГРІХ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Перший гріх. Малюнок Ірини ДацюкЗло, тобто те, що проти Бога, що Богові не подобається, виникло ще до того як була створена людина. Воно виникло в невидимому світі. Бог не створив зла, але дав ангелам свободу – вибирати між добром і злом. Деякі ангели неправильно скористалися цією свободою і виступили проти Бога, почали чинити зло. Їхнього командира зовуть сатаною, дияволом.

Сьогодні ми з вами будемо говорити, як зло потрапило до людей.

Перших людей звали Адам і Єва. Ім’я Єва означає життя, Адам – земний, узятийіз землі, тобто створений із тих частинок, що і все на землі.

Біблія говорить, що ми створені за образом і подобою Божою. Це значить, що ми схожі на Бога. Але схожі не тілом. Оскільки Бог невидимий, як повітря, то ми схожі на Нього невидимими душею і духом, які є всередині нас. А наше тіло схоже на тіло тварин. Коли душа працює, тоді людина стає більш подібною до Бога. Працює наша душа, коли ми молимось, читаємо Біблію, проявляємо любов до інших. Розум є частинкою нашої душі. Коли ми роздумуємо над чимось, розв’язуємо задачі, тоді...

25 січня 2007 р.
ЗРУЙНОВАНЕ ГНІЗДО
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Зруйноване гніздо. Малюнок Ірини ДацюкОсь нарешті прийшла весна. Прилетіли з-за моря ластівки і почали вити гнізда. Усі раділи бажаним гостям – благовісницям весни.

Пара ластівок звила собі гніздо під дахом одного селянина. Як старанно клопотали­ся пташки, споруджуючи свій будиночок!І ось уже в гніздечку вилупились і запищали пташенята...

Є на світі хороші люди, але немалоі злих. Один неслухняний хлопець Іванко посперечався з іншими хлопчаками, що каменем зіб’є гніздо ластівок. Вони й не гадали, що йому вдасться поцілити у гніздо, так високо воно було. Але Іванко прицілився, кинув камінь – і гніздо впало. Пташенятка, які були ще без пір’ячка, випали і розбились.
Великим було горе ластівок. Як жалібно вони квилили, коли знайшли на землі своїх діток. Літаючи над головами хлопців, згорьовані птахи ніби докоряли:

– Діти! Чому ви так жорстоко вчинилиз нами? Для чого забрали нашу радістьі втіху? Бог вам суддя!..

24 січня 2007 р.
ЧУДА СВЯТОГО МИКОЛАЯ
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

 

Повернення килима

Повернення килима. Малюнок Іванни ДацюкОдин ремісник, який жив у Константинополі, мав особливу любов до святого Миколая і завжди святкував день його пам’яті. На старості літ він зовсім збіднів.

– Нічого у нас немає до свята нашого улюбленого за­ступника святого Миколая, – каже він одного разу до своєї жінки.

– Ось у нас залишилось останнє – килим, його продаймо, щоб купити все, що потрібно, щоб догодити Богу і великому Чудотворцю, – відповіла його благочестива жінка.

Ремісник узяв килим і пішов на базарну площу. Там до нього підійшов поважний старець і спитав:

– Скільки ти хочеш отримати за цей килим?

– Візьму скільки дадуть.

– Ось тобі шість золотих монет, – відповів старець, узяв килим і пішов геть...

25 грудня 2006 р.
МОЛИТВИ НЕБЕСНИХ ДРУЗІВ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Молитви небесних друзів. Малюнок Ірини ДацюкБіблія навчає нас не лише самим молитися до Бога, але також просити інших молитися за нас. Чому так?

Коли людина молиться не сама, а в гурті, тоді вже молиться Церква і така молитва сильніша. Адже коли ми плануємо велику роботу, наприклад, викопати картоплю на городі, – ми збираємось гуртом, толокою. Коли багато людей об’єднуються – вони стають сильнішими: швидше і легше виконують роботу. Так і з молитвою – при об’єднанні люди збільшують її силу. Ісус Христос сказав: «Якщо зібрались двоє чи троє людей в ім’я Моє, – тоді Я знаходжусь серед них». Він хоче, щоб ми молились не лише на самоті, але й гуртом, громадою.

Ми просимо молитися за нас не тільки священика, не тільки своїх братів і сестер з церкви, тобто своїх земних друзів, але й небесних. Цими друзями є святі.

Найперше ми просимо молитися за нас до Бога Пречисту Діву Марію. Діва Марія...

25 жовтня 2006 р.
ДИТЯЧА МОЛИТВА
(оповідання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Дитяча молитва. Малюнок Ірини ДацюкЦя історія прийшла з тих далеких часів, коли процвітало чумацтво, торговельні шляхи якого пролягали і через Україну, і далеко за її межами. Чумаки перевозили сіль, рибу, різноманітне начиння тощо. Цей промисел вважався хоча й дуже прибутковим, але надто небезпечним. Сучасні чумаки переганяють вантажі на комфортабельному транспорті, але і за них, як у давнину, не менше хвилюються їх родичі.

Тужить-горює дружина чумака: ось і літо вже минає, а все немає з Дону чоловіка. Чи, бува, не трапилось якої біди з ним? Господи, помилуй...

– Помоліться, дітки, Богу, щоб здоровим повернувся додому ваш батько...

 

24 жовтня 2006 р.
ІСУС ХРИСТОС ПРЕОБРАЗИВСЯ
(повчання)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ,
директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Преображення Господнє. Малюнок Ірини ДацюкКожен з вас, дорогі друзі, пізнає навколишній світ органами чуття: зором, слухом, нюхом, смаком та дотиком. Але ми знаємо, що поряд з нами існує таємничий невидимий світ – місце перебування Бога та Ангелів. У тому світі перебувають душі людей, які, живучи на землі, дарували свою любов іншим людям, з любов`ю ставились до всього, що їх оточувало. Тому вони тепер також перебувають у любові, в Царстві Божому. Біблія називає Бога Царем світла. Бог хоче, щоб люди прийняли в свої серця світло любові та радості, щоб були такими добрими, як Він.

Але існує ворог світла – це диявол. Він названий царем темряви. Він не хоче, щоб люди були в світлі та радості і завжди штовхає їх на злі вчинки. Ворог підмовив перших людей Адама та Єву відступити від Бога, образити Його. З того часу диявол має владу над людьми. Ми грішимо, засмучуємо Бога і несемо за це справедливе покарання.

Але Бог хотів визволити людей із влади темряви, дати кожному можливість...

24 серпня 2006 р.
ШЛЯХ ДО СВІТЛА
(казка)

Підготував священик Андрій РОТЧЕНКОВ, директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку

Шлях до світла. Малюнок Ірини ДацюкВ одній далекій країні, за горами, за морями з давніх-давен у печерах під землею живуть люди. Там вони народжуються, проводять своє життя і помирають. Вони не знають, що існує інший, набагато кращий світ.

Якось один з них випадково побачив отвір у стелі печери. Це його зацікавило і він вирішив піднятися до нього. Підйом був дуже важким, довелося здиратися на високу прямовисну стіну. Усі, хто спостерігали за сміливим дослідником, в один голос відмовляли його, казали: «Облиш це. Не муч себе». Але він продовжував свій шлях. Скоро печерник зауважив у себе над головою тьмяне світло. Він піднімався все вище і світло ставало виразнішим. Нарешті голова його з’яви­лася над поверхнею землі.

Мешканець печери був вражений тим, що йому довелося тут побачити. Він почав кричати вниз своїм товаришам, що тут вгорі надзвичайно гарно: тут синє небо, золоте сонце, зеленіють трави і ростуть чарівні квіти. Печерники чули крик свого...

23 серпня 2006 р.
1-10  11-20  21-30  31-40  41-50  51-60  61-67
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо