Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Основні публікації газети «Волинські єпархіальні відомості»

«І МОЛИТВА ВІРИ СПАСЕ ХВОРОГО...»
Коли хворіє тіло – необхідно найперше подбати про ліки для душі

 

«І молитва віри спасе хворого...»Запитання

Що робити, якщо лікарі діагностували важку, можливо невиліковну хворобу? Готуватися до смерті?

 

Відповідає ієромонах Марк (Левків)

Зі Святого Письма відомо, що джерелом хвороб часто є нечисті духи, а біснуватий і недужий – терміни, котрі або зустрічаються поруч, або й...

27 листопада 2006 р.
ПОМОЖІМО АРХІСТРАТИГОВІ!
Михайлівська парафія Омельно відзначає 230-річчя храму. Чи посприяє ювілей духовному піднесенню громади та відродженню унікальної церкви?

Володимир СТУД

Храм Архістратига Михаїла в с. Омельно Ківерцівського деканату. Фото Володимира СтудаЗдаля видно, що храм Архістратига Михаїла в селі Омельно Ківерцівського деканату – не простенька культова споруда. Побудований 1776 року в традиційному народному стилі на кам’яному фундаменті і обшальований у XIX ст., він є свідченням високого рівня української дерев’яної архітектури. Характерний для Волині голубий колір високих стін, стрункі лінії вертикальної оббивки, восьмигранна баня, увінчана голівкою, крутий дах – усе сприяє надзвичайному враженню піднесення будівлі над мирським світом. У перерізі являє собою тричастинну однокупольну церкву з прибудованими східним і західним зрубами. Органічно висотне розкриття інтер’єру в омельнянській святині відзначається в довіднику...

26 листопада 2006 р.
ДВА РОКИ РАЗОМ

Інна ЧЕРНЕНКО,
членкиня Православного молодіжного братства Преподобного Миколи Святоші, князя Луцького

Два роки разомЩо може бути кращим показником життя в Церкві, як не присутність у ній дієвої молоді? Приємно, що наша славетна єпархія не обділена подібним показником. У храмах присутність молодої людини вже не викликає щирого подиву стареньких. Ця тенденція стала можливою через небайдужість Церкви до питань праці з молоддю. Власне, Православне молодіжне братство Преподобного Миколи Святоші і є плодом цієї небайдужості. Два роки тому владика Михаїл благословив невеличку групу молоді, яка запрагла працювати на благо Церкви і Христа ради. І ось 19 червня цього року братчики зібралися на нічну ватру. Адже настав час пороздумувати над тим...

25 листопада 2006 р.
СПОКУСА НЕ ТІЛЬКИ ОДЯГОМ

Олена КУЛИЧКОВА, 16 років

Спокуса не тільки одягомЯк одягнені мої ровесниці? Короткі, вище колін спіднички, топики, босоніжки на високій шпильці... Запитати таку дівчину, чому вона одягається саме так – відповідь буде проста: зараз це модно. Мода оточує нас повсюди й ми поступово, непомітно для себе, починаємо їй підкорятися у всьому.

Продавці модних молодіжних магазинів стверджують: чим менше одяг покриває тіло, тим він модніший і бажаніший. Хто ж придумує таку дивну «моду»?..

24 листопада 2006 р.
БУДІВНИЦТВО СВЯТИНІ

Олеся КУЛІШ,
с. Лахвичі Любешівського деканату

Будівництво храму Святителя Миколая Чудотворця в с. Лахвичі Любешівського деканатуЩе, здається, зовсім недавно, на зимового Миколая (19 грудня), відбулося освячення хреста під будівництво в селі Лахвичі Любешівського району. Мало-помалу коштами селян і з допомогою спонсора закупили будівельні блоки і цеглу. І вже влітку місцеві парафіяни розпочали будівництво храму на честь Святителя Миколая Чудотворця.

Поки що стіни не завершені, й невідомо, чи до зими майбутню церкву будуть накривати. Матеріальне становище не дозволяє, коштів не вистачає.

Місцевий настоятель отець Олег Куліш звершує Божественні Літургії в дерев’яній капличці на кладовищі. Усі мріють про гарний білий храм, бо вінчатися молодята серед померлих...

23 листопада 2006 р.
ВІЙНА, В ЯКІЙ ПЕРЕМАГАЄ ЛУКАВИЙ
Брехня священика-зрадника й журналістки, яка повірила йому, ввела в оману багатьох православних

Протоієрей Віталій СОБКО, прес-секретар єпархії

Чоловічий монастир Різдва Христового в Луцьку. Фото Сергія ДУБИНКИПротягом багатовікової історії Церкви її ворог диявол, використовуючи різноманітні хитросплетіння, невтомно боровся проти Христової спільноти. Він завжди був натхненником технологій, якими завдавалися їй підступні або відверті удари – оббріхування, дискредитації, приниження, висміювання... Нині усе, як і колись: зрадником стає той, кого покликано бути смиренним послушником волі Божої, брехуном – кого покликано поширювати правду Слова Божого.

Що робити зловмисникам, ворогам Волинської єпархії, яка послідовно й упевнено розвивається, розбудовується, міцніє, множиться парафіями та монастирями? Як їй зашкодити? Способів багато. Наприклад, інформаційна атака. Там, де немає можливості вести «лобову» війну, її ведуть посередництвом так званого чорного піару. Сьогодні – це найбільш модний спосіб захоплення територій, дезорганізації управління, знищення лідерів тощо. Ефективність інформаційної війни вища за...

31 жовтня 2006 р.
ПЕРЕДПЛАТА ГАЗЕТИ

Усечесні отці, дорогі брати і сестри!

Близько двох років Ви щомісячно одержуєте «Волинські єпархіальні відомості». Завдяки довірі й підтримці читачів тираж газети збільшився вдвоє й вона стала найпопулярнішим і наймасовішим релігійним виданням Волині. Ми переконані в закономірності цього явища, адже «ВЄВ» як офіційний друкований орган Київського Патріархату на Волині – єдине видання, де повно й об’єктивно висвітлюється діяльність Церкви і минулого, і сьогодення нашого краю. Газета пропагує основи християнської віри, публікує матеріали щодо суспільно-релігійної та духовно-патріотичної проблематики, про багатогранне православне життя, виховання й духовний розвиток дітей і молоді...

30 жовтня 2006 р.
ЛУЦЬКА ПЕРЛИНА
Мешканці обласного центру пишаються Феодосіївською церкою, яка цього року відзначила 100-ліття

Священик Василь КЛОЧАК, настоятель храму Воздвиження Хреста Господнього в Луцьку,
протоієрей Віталій СОБКО

Храм Святителя Феодосія Чернігівського в Луцьку. Фото Віталія СарапінаІсторія

Спочатку храм святого Феодосія був цвинтарною каплицею для відспівування померлих військовиків і проведення поминальних служб. Луцьк тоді був невеличким повітовим центром. Військовий гарнізон становив майже чверть його населення: з 13 804 мешканців майже 2500 були військовиками.

Для такої кількості військових, а вона майже не змінювалась протягом століття, потрібні були не тільки казарми, а й лазарети і, звичайно, військове кладовище. Спочатку померлих солдатів ховали на...

28 жовтня 2006 р.
КОНФЛІКТИ В ЦЕРКВІ
Непослух церковній владі – одна з найпоширеніших причин неприємних інцидентів серед православних

 

Запитання

Час від часу чую з телевізора або читаю в газетах про конфлікти, які сталися в тому чи іншому храмі. Скажіть, будь ласка, чому в Церкві взагалі таке допускають і яка найпоширеніша причина цьому?..

27 жовтня 2006 р.
НАДІЙНИЙ ФУНДАМЕНТ ДУШПАСТИРЯ
Маневицький декан і колківський священик Андрій Закидальський 3 жовтня відзначив 25-річчя

Галина ЧЕРНЕНКО

Маневицький декан священик Андрій Закидальський. Фото прот. Віталія СобкаПриїзду в селище Колки священика Андрія Закидальського чекали далеко не всі. Він, як у двобої, став перед місцевою владою. Його опонентами назвалися батюшка Валентин з московською громадою. Два баптистських осередки споглядально ставились до молодого вчорашнього семінариста. Насилу з Божою поміччю вдалося вибороти кімнату колишнього дитсадка під приміщення Свято-Миколаївської церкви Київського Патріархату.

– На території старого кладовища колись стояла невелика капличка Святителя Миколая Чудотворця. Була дерев’яною і, якщо не помилюсь, – каже священик, – 1939 року її спалили разом з двома сусідніми хатинами. Саме тому, як акт відновлення, ми й зареєстрували зі своєю громадою парафію Святого Миколая. Уже неможливо було збудувати церкву на старому місці, тому ми й знайшли нове місце для нового храму...

 

26 жовтня 2006 р.
551-560  561-570  571-580  581-590  591-600  601-610  611-620  621-630  631-640  641-725
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо